Esenyurt · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiEsenyurt ilçesi
%47,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
463.084 geçerli oy · katılım %85,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Esenyurt ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %47,6 ile birinci; 463.084 geçerli oy, katılım %85,7.
Esenyurt
Kayıtlı seçmen 549.448 · Oy kullanan 470.945 (katılım %85,7) · Geçerli 463.084 · Geçersiz 7.861
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 220.363 | %47,6 |
| Muharrem İnce | 144.878 | %31,3 |
| Selahattin Demirtaş | 78.023 | %16,9 |
| Meral Akşener | 16.583 | %3,6 |
| Temel Karamollaoğlu | 2.649 | %0,6 |
| Doğu Perinçek | 588 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akevler Mah. | 17 | 6.344 | %82,4 | Muharrem İnce | %46,0 |
| Akçaburgaz Mah. | 33 | 12.226 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Akşemseddin Mah. | 12 | 4.481 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,4 |
| Ardıçlı Mah. | 13 | 4.581 | %88,4 | Muharrem İnce | %42,0 |
| Atatürk Mah. | 22 | 8.255 | %86,4 | Muharrem İnce | %46,2 |
| Aşık Veysel Mah. | 31 | 11.386 | %88,4 | Muharrem İnce | %66,2 |
| Balıkyolu Mah. | 46 | 16.997 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,7 |
| Barbaros Hayrettin Paşa Mah. | 40 | 14.734 | %86,4 | Muharrem İnce | %54,9 |
| Battalgazi Mah. | 27 | 10.104 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 25 | 9.418 | %86,5 | Muharrem İnce | %54,9 |
| Esenkent Mah. | 19 | 6.961 | %89,9 | Muharrem İnce | %67,6 |
| Fatih Mah. | 43 | 16.189 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 |
| Gökevler Mah. | 15 | 5.669 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,5 |
| Güzelyurt Mah. | 26 | 9.782 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Hürriyet Mah. | 42 | 15.617 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,6 |
| Koza Mah. | 9 | 3.128 | %83,3 | Muharrem İnce | %67,6 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 41 | 15.257 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,7 |
| Mehterçeşme Mah. | 63 | 23.487 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Merkez Mah. | 49 | 17.973 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,5 |
| Mevlana Mah. | 28 | 10.160 | %87,8 | Muharrem İnce | %57,8 |
| Namık Kemal Mah. | 40 | 14.952 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,8 |
| Necip Fazıl Kısakürek Mah. | 28 | 10.547 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Orhan Gazi Mah. | 19 | 6.845 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Osmangazi Mah. | 55 | 19.917 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 |
| Pınar Mah. | 61 | 22.403 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,5 |
| Piri Reis Mah. | 20 | 7.437 | %84,0 | Muharrem İnce | %50,1 |
| Saadetdere Mah. | 41 | 15.214 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| Selahaddin Eyyubi Mah. | 39 | 14.159 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,8 |
| Sultaniye Mah. | 30 | 11.030 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Süleymaniye Mah. | 50 | 18.683 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,9 |
| Talatpaşa Mah. | 44 | 16.160 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,8 |
| Turgut Özal Mah. | 44 | 16.421 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,2 |
| Yenikent Mah. | 37 | 13.939 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,9 |
| Yeşilkent Mah. | 48 | 17.839 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,3 |
| Yunus Emre Mah. | 34 | 12.559 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,0 |
| Zafer Mah. | 20 | 7.551 | %83,9 | Muharrem İnce | %42,5 |
| Çınar Mah. | 47 | 17.411 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,0 |
| Örnek Mah. | 34 | 12.587 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,0 |
| Üçevler Mah. | 45 | 16.417 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,4 |
| İncirtepe Mah. | 45 | 16.714 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,0 |
| İnönü Mah. | 43 | 15.988 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,8 |
| İstiklal Mah. | 31 | 11.568 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,4 |
| Şehitler Mah. | 28 | 10.358 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |