Büyükçekmece · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBüyükçekmece ilçesi
%45,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
149.298 geçerli oy · katılım %87,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Büyükçekmece ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %45,5 ile birinci; 149.298 geçerli oy, katılım %87,8.
Büyükçekmece
Kayıtlı seçmen 172.351 · Oy kullanan 151.343 (katılım %87,8) · Geçerli 149.298 · Geçersiz 2.045
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 67.879 | %45,5 |
| Muharrem İnce | 65.365 | %43,8 |
| Meral Akşener | 8.364 | %5,6 |
| Selahattin Demirtaş | 6.620 | %4,4 |
| Temel Karamollaoğlu | 807 | %0,5 |
| Doğu Perinçek | 263 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 19 Mayıs Mah. | 17 | 6.254 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,5 |
| Ahmediye Mah. | 3 | 846 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 |
| Alkent 2000 Mah. | 8 | 2.969 | %88,7 | Muharrem İnce | %60,7 |
| Atatürk Mah. | 38 | 13.929 | %85,8 | Muharrem İnce | %59,2 |
| Bahçelievler Mah. | 7 | 2.476 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 |
| Celaliye Mah. | 11 | 4.062 | %87,4 | Muharrem İnce | %44,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 15 | 5.342 | %88,8 | Muharrem İnce | %49,9 |
| Dizdariye Mah. | 14 | 5.209 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,8 |
| Ekinoba Mah. | 23 | 8.549 | %87,1 | Muharrem İnce | %49,5 |
| Fatih Mah. | 41 | 14.810 | %87,4 | Muharrem İnce | %57,1 |
| Güzelce Mah. | 13 | 4.890 | %89,3 | Muharrem İnce | %56,1 |
| Hürriyet Mah. | 38 | 14.029 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Kamiloba Mah. | 14 | 5.062 | %83,3 | Muharrem İnce | %50,6 |
| Karaağaç Mah. | 5 | 1.756 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,9 |
| Kumburgaz Mah. | 15 | 5.132 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,0 |
| Murat Çesme Mah. | 28 | 10.335 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Mimaroba Mah. | 36 | 13.320 | %89,4 | Muharrem İnce | %59,5 |
| Mimarsinan Mah. | 17 | 6.314 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |
| Pınartepe Mah. | 33 | 12.174 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,8 |
| Sinanoba Mah. | 30 | 11.000 | %88,2 | Muharrem İnce | %65,2 |
| Türkoba Mah. | 23 | 8.366 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Ulus Mah. | 29 | 10.645 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Yenimahalle Mah. | 4 | 1.490 | %83,2 | Muharrem İnce | %44,1 |
| Çakmaklı Mah. | 9 | 3.392 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |