Beyoğlu · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBeyoğlu ilçesi
%52,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
143.129 geçerli oy · katılım %85,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Beyoğlu ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %52,2 ile birinci; 143.129 geçerli oy, katılım %85,3.
Beyoğlu
Kayıtlı seçmen 170.779 · Oy kullanan 145.639 (katılım %85,3) · Geçerli 143.129 · Geçersiz 2.510
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 74.662 | %52,2 |
| Muharrem İnce | 46.131 | %32,2 |
| Selahattin Demirtaş | 14.845 | %10,4 |
| Meral Akşener | 5.580 | %3,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 1.611 | %1,1 |
| Doğu Perinçek | 300 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Arap Cami Mah. | 1 | 74 | %121,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,3 |
| Asmalı Mescit Mah. | 1 | 369 | %75,1 | Muharrem İnce | %61,2 |
| Bedrettin Mah. | 2 | 541 | %77,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Bereketzade Mah. | 1 | 303 | %81,5 | Muharrem İnce | %61,9 |
| Bostan Mah. | 5 | 1.613 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %39,1 |
| Bülbül Mah. | 7 | 2.467 | %77,0 | Selahattin Demirtaş | %39,8 |
| Camiikebir Mah. | 6 | 1.934 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Cihangir Mah. | 7 | 2.638 | %84,6 | Muharrem İnce | %73,1 |
| Emekyemez Mah. | 1 | 104 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,9 |
| Evliya Çelebi Mah. | 1 | 214 | %81,8 | Muharrem İnce | %51,7 |
| Fetihtepe Mah. | 30 | 11.267 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Firuzağa Mah. | 9 | 3.112 | %83,1 | Muharrem İnce | %55,2 |
| Gümüşsuyu Mah. | 4 | 1.418 | %84,2 | Muharrem İnce | %75,0 |
| Hacıahmet Mah. | 28 | 10.259 | %84,4 | Selahattin Demirtaş | %45,5 |
| Hacımimi Mah. | 3 | 918 | %80,1 | Muharrem İnce | %45,7 |
| Halıcıoğlu Mah. | 28 | 10.099 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,2 |
| Hüseyinağa Mah. | 1 | 248 | %68,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,1 |
| Kadımehmet Efendi Mah. | 21 | 7.548 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Kalyoncu Kulluğu Mah. | 6 | 2.153 | %75,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %33,4 |
| Kamer Hatun Mah. | 2 | 644 | %77,0 | Muharrem İnce | %46,4 |
| Kaptanpaşa Mah. | 39 | 14.487 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Katipmustafa Çelebi Mah. | 2 | 644 | %76,7 | Muharrem İnce | %63,3 |
| Kemankeş Karamustafapaşa Mah. | 1 | 81 | %85,2 | Muharrem İnce | %43,3 |
| Keçeci Piri Mah. | 28 | 10.580 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,4 |
| Kılıçali Paşa Mah. | 6 | 1.938 | %86,1 | Muharrem İnce | %72,9 |
| Kocatepe Mah. | 4 | 1.302 | %75,9 | Muharrem İnce | %41,8 |
| Kulaksız Mah. | 19 | 7.133 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,1 |
| Kuloğlu Mah. | 3 | 1.101 | %79,8 | Muharrem İnce | %62,0 |
| Küçük Piyale Mah. | 19 | 6.845 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 |
| Müeyyetzade Mah. | 2 | 385 | %82,9 | Muharrem İnce | %56,2 |
| Pürtelaş Hasan Efendi Mah. | 4 | 1.415 | %81,0 | Muharrem İnce | %74,5 |
| Piripaşa Mah. | 31 | 11.485 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |
| Piyalepaşa Mah. | 45 | 17.022 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Sururi Mehmet Efendi Mah. | 9 | 3.283 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,6 |
| Sütlüce Mah. | 24 | 9.027 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Tomtom Mah. | 6 | 1.942 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Yahya Kahya Mah. | 8 | 2.722 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Yenişehir Mah. | 11 | 3.990 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %35,4 |
| Çatma Mescit Mah. | 5 | 1.652 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,8 |
| Çukur Mah. | 5 | 1.740 | %73,1 | Selahattin Demirtaş | %56,8 |
| Ömer Avni Mah. | 5 | 1.595 | %85,8 | Muharrem İnce | %71,8 |
| Örnektepe Mah. | 21 | 7.704 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,3 |
| İstiklal Mah. | 9 | 3.120 | %76,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 |
| Şahkulu Mah. | 2 | 655 | %83,4 | Muharrem İnce | %56,1 |
| Şehit Muhtar Mah. | 3 | 1.008 | %72,5 | Muharrem İnce | %36,6 |