Beykoz · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBeykoz ilçesi
%55,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
162.001 geçerli oy · katılım %89,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Beykoz ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %55,9 ile birinci; 162.001 geçerli oy, katılım %89,6.
Beykoz
Kayıtlı seçmen 184.234 · Oy kullanan 165.063 (katılım %89,6) · Geçerli 162.001 · Geçersiz 3.062
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 90.529 | %55,9 |
| Muharrem İnce | 55.893 | %34,5 |
| Meral Akşener | 9.175 | %5,7 |
| Selahattin Demirtaş | 4.009 | %2,5 |
| Temel Karamollaoğlu | 2.044 | %1,3 |
| Doğu Perinçek | 351 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acarlar Mah. | 14 | 5.041 | %90,0 | Muharrem İnce | %78,5 |
| Akbaba Mah. | 6 | 2.059 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,9 |
| Alibahadır Mah. | 2 | 575 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Anadolu Hisarı Mah. | 6 | 1.993 | %90,3 | Muharrem İnce | %63,7 |
| Anadolu Kavağı Mah. | 3 | 950 | %91,7 | Muharrem İnce | %43,9 |
| Anadolufeneri Mah. | 2 | 526 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Baklacı Mah. | 6 | 2.142 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Bozhane Mah. | 2 | 388 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Cumhuriyetköy Mah. | 4 | 1.382 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Dereseki Mah. | 4 | 1.177 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,4 |
| Elmalı Mah. | 6 | 2.207 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| Fatih Mah. | 9 | 3.140 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Göksu Mah. | 6 | 1.963 | %90,7 | Muharrem İnce | %48,4 |
| Göllü Mah. | 1 | 196 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,7 |
| Görele Mah. | 4 | 1.463 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,5 |
| Göztepe Mah. | 17 | 5.982 | %90,1 | Muharrem İnce | %65,3 |
| Gümüşsuyu Mah. | 29 | 10.905 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |
| Kanlıca Mah. | 9 | 3.297 | %88,2 | Muharrem İnce | %65,2 |
| Kavacık Mah. | 43 | 16.180 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,2 |
| Kaynarca Mah. | 2 | 458 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Kılıçlı Mah. | 2 | 426 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| Mahmutşevketpaşa Mah. | 4 | 1.371 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Merkez Mah. | 13 | 4.613 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,6 |
| Ortaçeşme Mah. | 17 | 6.152 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,4 |
| Paşabahçe Mah. | 9 | 3.162 | %89,5 | Muharrem İnce | %56,5 |
| Paşamandıra Mah. | 4 | 819 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Polonezköy Mah. | 1 | 295 | %89,2 | Muharrem İnce | %48,8 |
| Poyrazköy Mah. | 2 | 741 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Rüzgarlıbahçe Mah. | 16 | 5.824 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |
| Riva Mah. | 5 | 1.702 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 |
| Soğuksu Mah. | 22 | 8.238 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,5 |
| Tokatköy Mah. | 31 | 11.308 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Yalıköy Mah. | 11 | 4.173 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,1 |
| Yavuz Selim Mah. | 10 | 3.621 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Yeni Mahalle Mah. | 37 | 14.042 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |
| Zerzavatçı Mah. | 2 | 696 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |
| Çamlıbahçe Mah. | 13 | 4.818 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Çavuşbaşı Çiftlik Mah. | 10 | 3.783 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Çengeldere Mah. | 10 | 3.564 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Çubuklu Mah. | 43 | 15.816 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Çiğdem Mah. | 24 | 8.999 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Örnekköy Mah. | 9 | 2.843 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Öğümce Mah. | 2 | 388 | %93,6 | Muharrem İnce | %48,6 |
| İncirköy Mah. | 38 | 13.921 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| İshaklı Mah. | 3 | 895 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |