Eğirdir · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiEğirdir ilçesi
%62,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
20.646 geçerli oy · katılım %88,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Eğirdir ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %62,0 ile birinci; 20.646 geçerli oy, katılım %88,9.
Eğirdir
Kayıtlı seçmen 24.117 · Oy kullanan 21.448 (katılım %88,9) · Geçerli 20.646 · Geçersiz 802
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 12.797 | %62,0 |
| Muharrem İnce | 4.258 | %20,6 |
| Meral Akşener | 3.283 | %15,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 139 | %0,7 |
| Selahattin Demirtaş | 129 | %0,6 |
| Doğu Perinçek | 40 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdoğan Köyü | 2 | 417 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Akpınar Köyü | 1 | 100 | %102,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Altınkum Mah. | 4 | 1.509 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,0 |
| Ağa Mah. | 1 | 251 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |
| Ağılköy | 2 | 498 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Aşağı Gökdere Köyü | 1 | 255 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Bademli Köyü | 1 | 188 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Baklan Köyü | 1 | 169 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Balkırı Köyü | 2 | 504 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Barla Köyü | 3 | 891 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Bağbuyan Mah. | 1 | 35 | %114,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,5 |
| Bağcık Köyü | 2 | 421 | %73,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Bağıllı Köyü | 2 | 503 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Bağlar Mah. | 1 | 243 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,8 |
| Bağören Köyü | 1 | 139 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Beydere Köyü | 1 | 162 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Camii Mah. | 1 | 226 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Demirkapı Mah. | 1 | 153 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 |
| Eyüpler Köyü | 1 | 205 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Göktaş Mah. | 1 | 243 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Gökçehüyük Köyü | 3 | 844 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,6 |
| Hacışeyh Mah. | 1 | 180 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,7 |
| Hamam Mah. | 1 | 183 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 |
| Havutlu Köyü | 1 | 46 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Haymana Köyü | 1 | 86 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Kale Mah. | 1 | 98 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,0 |
| Katip Mah. | 1 | 169 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,6 |
| Kırıntı Köyü | 1 | 257 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Kızılçubuk Mah. | 2 | 705 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,0 |
| Konya Bucağı Mah. | 1 | 283 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| Kubbeli Mah. | 1 | 132 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,4 |
| Mahmatlar Köyü | 1 | 374 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Menderes Mah. | 3 | 893 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 |
| Pazarköy | 1 | 380 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| Pınar Pazarı Mah. | 4 | 1.283 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Poyraz Mah. | 1 | 174 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Sanayi Mah. | 2 | 550 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |
| Sarıidris-Ağa Mah. | 1 | 248 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,2 |
| Sarıidris-Dere Mah. | 1 | 273 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 |
| Sarıidris-Hürriyet Mah. | 3 | 923 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,8 |
| Sarıidris-İstiklal Mah. | 1 | 197 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,8 |
| Sekibağ Mah. | 3 | 769 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 |
| Serpilköy | 2 | 402 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Sevinçbey Köyü | 1 | 171 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Seydim Mah. | 1 | 222 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Sorkuncak Köyü | 2 | 686 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 |
| Sipahiler Köyü | 1 | 205 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Tepeli Köyü | 2 | 449 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| Yazla Mah. | 3 | 850 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,2 |
| Yeni Mah. | 2 | 560 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Yeşilada Mah. | 1 | 187 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Yılgıncak Köyü | 1 | 55 | %103,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Yukarıgökdere Köyü | 2 | 764 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 |
| Yuvalı Köyü | 2 | 485 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Çayköy | 2 | 605 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 |
| İmaret Mah. | 2 | 536 | %85,8 | Muharrem İnce | %43,5 |
| İstasyon Mah. | 5 | 1.781 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,4 |