Tuzluca · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiTuzluca ilçesi
%48,2
Selahattin Demirtaş birinci
10.903 geçerli oy · katılım %76,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tuzluca ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Selahattin Demirtaş %48,2 ile birinci; 10.903 geçerli oy, katılım %76,8.
Tuzluca
Kayıtlı seçmen 14.757 · Oy kullanan 11.327 (katılım %76,8) · Geçerli 10.903 · Geçersiz 424
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Selahattin Demirtaş | 5.250 | %48,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.441 | %31,6 |
| Muharrem İnce | 1.626 | %14,9 |
| Meral Akşener | 497 | %4,6 |
| Temel Karamollaoğlu | 61 | %0,6 |
| Doğu Perinçek | 28 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abbasgöl Köyü | 2 | 453 | %85,9 | Selahattin Demirtaş | %94,0 |
| Akdiz Köyü | 1 | 91 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| Akoluk Köyü | 1 | 46 | %102,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %37,8 |
| Aliköse Köyü | 1 | 237 | %70,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Arslanlı Köyü | 1 | 100 | %91,0 | Selahattin Demirtaş | %52,9 |
| Ağabey Köyü | 1 | 184 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %37,1 |
| Aşağı Mah. | 3 | 812 | %73,3 | Selahattin Demirtaş | %68,1 |
| Aşağıcivanlı Köyü | 1 | 40 | %95,0 | Muharrem İnce | %41,7 |
| Aşağıkatırlı Köyü | 1 | 159 | %73,6 | Selahattin Demirtaş | %74,8 |
| Aşağısutaşlı Köyü | 1 | 109 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Aşağıçıyrıklı Köyü | 1 | 102 | %96,1 | Muharrem İnce | %57,0 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 91 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,8 |
| Bahçelimeydan Köyü | 1 | 81 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Beyler Köyü | 1 | 58 | %94,8 | Selahattin Demirtaş | %64,2 |
| Beyoğlu Köyü | 1 | 66 | %87,9 | Muharrem İnce | %44,6 |
| Canderviş Köyü | 1 | 61 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.236 | %74,7 | Selahattin Demirtaş | %49,2 |
| Doğanyurt Köyü | 1 | 273 | %53,1 | Selahattin Demirtaş | %76,3 |
| Eğrekdere Köyü | 1 | 119 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,0 |
| Gaziler Köyü | 2 | 704 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,3 |
| Gedikli Köyü | 1 | 131 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Göktaş Köyü | 2 | 231 | %80,5 | Selahattin Demirtaş | %64,1 |
| Güllüce Köyü | 3 | 957 | %70,6 | Selahattin Demirtaş | %73,4 |
| Güzeldere Köyü | 1 | 168 | %66,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,8 |
| Hamurkesen Köyü | 1 | 135 | %71,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Kalaç Köyü | 1 | 53 | %75,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Kamışlı Köyü | 1 | 230 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Kandilli Köyü | 1 | 47 | %68,1 | Selahattin Demirtaş | %43,8 |
| Karabulak Köyü | 1 | 184 | %85,3 | Selahattin Demirtaş | %75,8 |
| Karacaören Köyü | 1 | 230 | %75,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 |
| Karanlık Köyü | 1 | 160 | %84,4 | Selahattin Demirtaş | %69,6 |
| Kazkoparan Köyü | 1 | 45 | %102,2 | Selahattin Demirtaş | %60,9 |
| Kelekli Köyü | 1 | 90 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Kırkbulak Köyü | 1 | 15 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 59 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 |
| Küçükova Köyü | 1 | 107 | %78,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Laleli Köyü | 1 | 23 | %104,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Nahırkıran Köyü | 1 | 256 | %77,7 | Selahattin Demirtaş | %88,8 |
| Ombulak Köyü | 1 | 95 | %97,9 | Selahattin Demirtaş | %68,5 |
| Orta Mah. | 2 | 538 | %79,2 | Selahattin Demirtaş | %44,0 |
| Ortabucak Köyü | 1 | 97 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Osmanköy | 1 | 133 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 |
| Pirdemir Köyü | 1 | 93 | %71,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 |
| Sarıabdal Köyü | 1 | 57 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Sarıbulak Köyü | 1 | 195 | %79,0 | Selahattin Demirtaş | %77,8 |
| Soğukbulak Köyü | 1 | 17 | %123,5 | Selahattin Demirtaş | %42,9 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 399 | %65,7 | Selahattin Demirtaş | %93,7 |
| Sürmeli Köyü | 2 | 267 | %81,7 | Selahattin Demirtaş | %52,1 |
| Taşuçan Köyü | 1 | 92 | %89,1 | Selahattin Demirtaş | %68,0 |
| Turabi Köyü | 1 | 118 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,8 |
| Tutak Köyü | 1 | 49 | %98,0 | Selahattin Demirtaş | %50,0 |
| Yassıbulak Köyü | 1 | 126 | %81,8 | Selahattin Demirtaş | %78,4 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 146 | %84,3 | Selahattin Demirtaş | %82,6 |
| Yağlı Köyü | 1 | 398 | %62,6 | Selahattin Demirtaş | %69,7 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.522 | %71,5 | Selahattin Demirtaş | %46,7 |
| Yukarı Mah. | 6 | 1.691 | %75,2 | Selahattin Demirtaş | %60,2 |
| Yukarıaktaş Köyü | 1 | 25 | %104,0 | Muharrem İnce | %50,0 |
| Yukarıcivanlı Köyü | 1 | 57 | %82,5 | Selahattin Demirtaş | %65,1 |
| Çıraklı Köyü | 1 | 56 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,7 |
| Üçkaya Köyü | 1 | 320 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,7 |
| İncesu Köyü | 1 | 123 | %96,8 | Selahattin Demirtaş | %47,8 |