İskenderun · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimiİskenderun ilçesi
%48,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
148.979 geçerli oy · katılım %88,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İskenderun ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %48,1 ile birinci; 148.979 geçerli oy, katılım %88,4.
İskenderun
Kayıtlı seçmen 171.301 · Oy kullanan 151.421 (katılım %88,4) · Geçerli 148.979 · Geçersiz 2.442
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 71.601 | %48,1 |
| Muharrem İnce | 59.892 | %40,2 |
| Meral Akşener | 11.136 | %7,5 |
| Selahattin Demirtaş | 5.187 | %3,5 |
| Temel Karamollaoğlu | 916 | %0,6 |
| Doğu Perinçek | 247 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akarca Mah. | 3 | 844 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |
| Akçay Mah. | 4 | 1.497 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Azganlık Mah. | 5 | 1.728 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |
| Aşkarbeyli Mah. | 2 | 518 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Barbaros Mah. | 8 | 2.796 | %87,0 | Muharrem İnce | %49,9 |
| Barıştepe Mah. | 5 | 1.840 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Bekbele Mah. | 16 | 5.381 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Buluttepe Mah. | 10 | 3.529 | %82,2 | Selahattin Demirtaş | %42,7 |
| Büyükdere Mah. | 3 | 963 | %91,0 | Muharrem İnce | %88,2 |
| Bitişik Mah. | 2 | 615 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Cebike Mah. | 2 | 515 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Cırtıman Mah. | 6 | 1.988 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 14 | 5.148 | %86,9 | Muharrem İnce | %53,1 |
| Denizciler Mah. | 43 | 15.517 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Dumlupınar Mah. | 17 | 6.181 | %85,9 | Muharrem İnce | %49,8 |
| Esentepe Mah. | 13 | 4.835 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 4 | 1.348 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,5 |
| Gültepe Mah. | 14 | 4.620 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 |
| Gürsel Mah. | 5 | 1.706 | %91,1 | Muharrem İnce | %71,0 |
| Güzelçay Mah. | 2 | 707 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,5 |
| Hürriyet Mah. | 8 | 2.782 | %88,9 | Muharrem İnce | %75,9 |
| Kaledibi Mah. | 1 | 201 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Karayılan Mah. | 17 | 6.015 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Kavaklıoluk Mah. | 1 | 242 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 |
| Kocatepe Mah. | 10 | 3.730 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 |
| Kurtuluş Mah. | 13 | 4.560 | %88,8 | Muharrem İnce | %55,7 |
| Meydan Mah. | 9 | 3.127 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,3 |
| Modernevler Mah. | 22 | 8.039 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 |
| Muradiye Mah. | 14 | 4.937 | %88,3 | Muharrem İnce | %45,7 |
| Mustafa Kemal Mah. | 33 | 12.185 | %87,7 | Muharrem İnce | %68,9 |
| Numune Mah. | 18 | 6.685 | %86,4 | Muharrem İnce | %64,4 |
| Orhangazi Mah. | 2 | 465 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Pınarbaşı Mah. | 6 | 1.989 | %84,5 | Muharrem İnce | %63,8 |
| Pirireis Mah. | 19 | 6.820 | %88,4 | Muharrem İnce | %75,2 |
| Sakarya Mah. | 28 | 10.469 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Sarıseki Mah. | 7 | 2.498 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| Savaş Mah. | 2 | 749 | %89,3 | Muharrem İnce | %59,9 |
| Suçıkağı Mah. | 4 | 1.147 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Süleymaniye Mah. | 8 | 2.941 | %88,8 | Muharrem İnce | %72,2 |
| Yenişehir Mah. | 10 | 3.472 | %89,6 | Muharrem İnce | %79,6 |
| Yıldırımtepe Mah. | 8 | 2.878 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Yunus Emre Mah. | 19 | 7.064 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,1 |
| Çay Mah. | 11 | 3.872 | %89,3 | Muharrem İnce | %48,7 |
| Çınarlı Mah. | 2 | 599 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| İsmet İnönü Mah. | 32 | 11.559 | %87,2 | Muharrem İnce | %47,1 |