Hassa · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiHassa ilçesi
%73,7
Recep Tayyip Erdoğan birinci
30.998 geçerli oy · katılım %88,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hassa ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %73,7 ile birinci; 30.998 geçerli oy, katılım %88,1.
Hassa
Kayıtlı seçmen 36.231 · Oy kullanan 31.928 (katılım %88,1) · Geçerli 30.998 · Geçersiz 930
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 22.857 | %73,7 |
| Muharrem İnce | 3.840 | %12,4 |
| Meral Akşener | 3.710 | %12,0 |
| Temel Karamollaoğlu | 407 | %1,3 |
| Selahattin Demirtaş | 137 | %0,4 |
| Doğu Perinçek | 47 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbez Mah. | 19 | 6.233 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,2 |
| Aktepe Mah. | 16 | 5.510 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Ardıçlı Mah. | 7 | 2.545 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Arpalıuşağı Mah. | 2 | 472 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Aşağıkarafakılı Mah. | 2 | 399 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Bademli Mah. | 2 | 510 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Buhara Mah. | 3 | 786 | %76,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Bintaş Mah. | 1 | 224 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Dedemli Mah. | 1 | 304 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Demrek Mah. | 3 | 937 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Dervişpaşa Mah. | 5 | 1.702 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Eğribucak Mah. | 2 | 522 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Gazeluşağı Mah. | 1 | 153 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Gülkent Mah. | 2 | 498 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Gülpınar Mah. | 1 | 254 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Güvenç Mah. | 2 | 582 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Girne Mah. | 8 | 2.385 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 |
| Hacılar Mah. | 2 | 412 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Halallar Mah. | 1 | 208 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Haydarlar Mah. | 1 | 288 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Katranlık Mah. | 2 | 430 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Koruhöyük Mah. | 1 | 146 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 |
| Küreci Mah. | 5 | 1.820 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Mazmanlı Mah. | 3 | 962 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Onbeşkasım Mah. | 3 | 924 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Sapanözü Mah. | 1 | 329 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Sugediği Mah. | 1 | 75 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Söğüt Mah. | 3 | 1.068 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Tepebaşı Mah. | 2 | 416 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Tiyek Mah. | 1 | 209 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.174 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Yeniyapan Mah. | 1 | 104 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Yoluklar Mah. | 1 | 289 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Yukarıbucak Mah. | 1 | 334 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,0 |
| Yukarıkarafakılı Mah. | 2 | 566 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Yuvalı Mah. | 3 | 906 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Zeytinoba Mah. | 2 | 421 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Çay Mah. | 3 | 802 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Çınarbaşı Mah. | 1 | 332 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |