Defne · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiDefne ilçesi
%90,5
Muharrem İnce birinci
92.975 geçerli oy · katılım %90,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Defne ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %90,5 ile birinci; 92.975 geçerli oy, katılım %90,6.
Defne
Kayıtlı seçmen 104.137 · Oy kullanan 94.291 (katılım %90,6) · Geçerli 92.975 · Geçersiz 1.316
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 84.132 | %90,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.177 | %6,6 |
| Selahattin Demirtaş | 1.418 | %1,5 |
| Meral Akşener | 1.037 | %1,1 |
| Doğu Perinçek | 120 | %0,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 91 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdeniz Mah. | 8 | 2.738 | %90,2 | Muharrem İnce | %94,5 |
| Aknehir Mah. | 4 | 1.306 | %93,0 | Muharrem İnce | %97,3 |
| Armutlu Mah. | 17 | 6.021 | %89,0 | Muharrem İnce | %91,7 |
| Aşağıokçular Mah. | 10 | 3.702 | %91,0 | Muharrem İnce | %89,7 |
| Bahçeköy Mah. | 3 | 770 | %92,1 | Muharrem İnce | %97,1 |
| Balıklıdere Mah. | 3 | 914 | %87,1 | Muharrem İnce | %96,0 |
| Ballıöz Mah. | 3 | 801 | %94,9 | Muharrem İnce | %77,2 |
| Bostancık Mah. | 2 | 726 | %90,1 | Muharrem İnce | %95,3 |
| Büyükçat Mah. | 3 | 1.093 | %90,4 | Muharrem İnce | %95,6 |
| Değirmenyolu Mah. | 4 | 1.463 | %88,5 | Muharrem İnce | %95,8 |
| Dursunlu Mah. | 16 | 5.848 | %91,3 | Muharrem İnce | %93,0 |
| Döver Mah. | 4 | 1.208 | %85,3 | Muharrem İnce | %95,0 |
| Elektrik Mah. | 10 | 3.460 | %88,8 | Muharrem İnce | %91,6 |
| Gümüşgöze Mah. | 9 | 3.153 | %92,7 | Muharrem İnce | %97,1 |
| Güneysöğüt Mah. | 2 | 631 | %89,2 | Muharrem İnce | %96,4 |
| Hancağız Mah. | 2 | 532 | %91,7 | Muharrem İnce | %96,9 |
| Harbiye Mah. | 54 | 18.811 | %90,0 | Muharrem İnce | %94,5 |
| Hüseyinli Mah. | 2 | 506 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 64 | %95,3 | Muharrem İnce | %83,3 |
| Koçören Mah. | 4 | 1.276 | %88,6 | Muharrem İnce | %96,9 |
| Meydancık Mah. | 1 | 348 | %89,9 | Muharrem İnce | %96,8 |
| Orhanlı Mah. | 5 | 1.569 | %91,7 | Muharrem İnce | %95,2 |
| Samankaya Mah. | 3 | 1.109 | %91,3 | Muharrem İnce | %97,1 |
| Subaşı Mah. | 9 | 3.295 | %90,0 | Muharrem İnce | %94,6 |
| Sümerler Mah. | 24 | 8.472 | %91,6 | Muharrem İnce | %92,1 |
| Sinanlı Mah. | 3 | 809 | %91,5 | Muharrem İnce | %96,5 |
| Tavla Mah. | 6 | 2.127 | %90,6 | Muharrem İnce | %96,9 |
| Toygarlı Mah. | 6 | 2.034 | %87,1 | Muharrem İnce | %97,0 |
| Turunçlu Mah. | 13 | 4.475 | %91,3 | Muharrem İnce | %95,3 |
| Yeniçağ Mah. | 5 | 1.754 | %90,9 | Muharrem İnce | %94,8 |
| Yeşilpınar Mah. | 7 | 2.650 | %93,1 | Muharrem İnce | %97,0 |
| Çardaklı Mah. | 2 | 443 | %90,1 | Muharrem İnce | %86,4 |
| Çekmece Mah. | 49 | 18.145 | %90,2 | Muharrem İnce | %81,0 |
| Çınarlı Mah. | 2 | 517 | %96,9 | Muharrem İnce | %97,4 |
| Çökek Mah. | 2 | 478 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Özbek Mah. | 2 | 462 | %90,3 | Muharrem İnce | %95,3 |
| Üzengili Mah. | 2 | 427 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |