Hakkari Merkez · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiHakkari Merkez ilçesi
%72,9
Selahattin Demirtaş birinci
40.909 geçerli oy · katılım %86,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hakkari Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Selahattin Demirtaş %72,9 ile birinci; 40.909 geçerli oy, katılım %86,0.
Hakkari Merkez
Kayıtlı seçmen 48.863 · Oy kullanan 42.040 (katılım %86,0) · Geçerli 40.909 · Geçersiz 1.131
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Selahattin Demirtaş | 29.828 | %72,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.037 | %19,7 |
| Muharrem İnce | 2.346 | %5,7 |
| Meral Akşener | 478 | %1,2 |
| Temel Karamollaoğlu | 187 | %0,5 |
| Doğu Perinçek | 33 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbulut Köyü | 1 | 191 | %88,5 | Selahattin Demirtaş | %93,9 |
| Aksu Köyü | 1 | 16 | %131,3 | Selahattin Demirtaş | %52,4 |
| Akçalı Köyü | 2 | 720 | %78,9 | Selahattin Demirtaş | %62,1 |
| Ağaçdibi Köyü | 1 | 309 | %81,2 | Selahattin Demirtaş | %80,0 |
| Aşağı Derecik Köyü | 2 | 431 | %88,9 | Selahattin Demirtaş | %70,8 |
| Bayköy | 2 | 426 | %100,7 | Selahattin Demirtaş | %78,4 |
| Bağışlı Köyü | 2 | 777 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Bağlar Mah. | 8 | 2.816 | %90,3 | Selahattin Demirtaş | %87,5 |
| Berçelan Mah. | 9 | 2.911 | %86,6 | Selahattin Demirtaş | %80,5 |
| Bulak Mah. | 11 | 3.805 | %81,6 | Selahattin Demirtaş | %59,0 |
| Biçer Mah. | 5 | 1.872 | %91,6 | Selahattin Demirtaş | %89,4 |
| Cevizdibi Köyü | 1 | 94 | %85,1 | Selahattin Demirtaş | %96,3 |
| Ceylanlı Köyü | 2 | 109 | %97,3 | Selahattin Demirtaş | %92,4 |
| Dağgöl Mah. | 8 | 3.002 | %87,8 | Selahattin Demirtaş | %76,4 |
| Demirtaş Köyü | 2 | 418 | %77,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,0 |
| Doğanyurt Köyü | 1 | 253 | %71,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,5 |
| Durankaya-Bağlarbaşı Mah. | 2 | 463 | %88,6 | Selahattin Demirtaş | %44,9 |
| Durankaya-Pınarbaşı Mah. | 2 | 562 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Durankaya-Yeni Mah. | 3 | 864 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Elmacık Köyü | 1 | 83 | %104,8 | Selahattin Demirtaş | %97,7 |
| Gazi Mah. | 10 | 3.548 | %86,0 | Selahattin Demirtaş | %77,3 |
| Geçimli Köyü | 1 | 392 | %87,0 | Selahattin Demirtaş | %81,6 |
| Geçitli Köyü | 3 | 1.126 | %91,2 | Selahattin Demirtaş | %89,0 |
| Halife Derviş Mah. | 4 | 1.189 | %89,1 | Selahattin Demirtaş | %75,3 |
| Işık Köyü | 2 | 475 | %86,3 | Selahattin Demirtaş | %89,2 |
| Işıklar Köyü | 1 | 181 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Karşıyaka Mah. | 4 | 1.196 | %87,1 | Selahattin Demirtaş | %82,8 |
| Kavalköy | 1 | 83 | %106,0 | Selahattin Demirtaş | %97,3 |
| Keklikpınar Mah. | 4 | 1.483 | %89,0 | Selahattin Demirtaş | %89,4 |
| Kıran Mah. | 5 | 1.673 | %86,9 | Selahattin Demirtaş | %80,3 |
| Kırıkdağ Köyü | 2 | 731 | %87,4 | Selahattin Demirtaş | %61,6 |
| Konak Köyü | 1 | 17 | %105,9 | Selahattin Demirtaş | %94,4 |
| Medrese Mah. | 7 | 2.478 | %87,1 | Selahattin Demirtaş | %63,3 |
| Merzan Mah. | 7 | 2.449 | %86,5 | Selahattin Demirtaş | %74,9 |
| Olgunlar Köyü | 1 | 296 | %101,7 | Selahattin Demirtaş | %79,7 |
| Otluca Köyü | 3 | 1.059 | %49,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %39,1 |
| Pehlivan Mah. | 10 | 3.643 | %85,4 | Selahattin Demirtaş | %77,8 |
| Sarıtaş Köyü | 1 | 343 | %97,1 | Selahattin Demirtaş | %71,7 |
| Sümbül Mah. | 6 | 2.149 | %85,1 | Selahattin Demirtaş | %74,9 |
| Taşbaşı Köyü | 2 | 626 | %86,3 | Selahattin Demirtaş | %52,2 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.426 | %87,6 | Selahattin Demirtaş | %77,1 |
| Çaltıkoru Köyü | 1 | 57 | %93,0 | Selahattin Demirtaş | %86,8 |
| Çanaklı Köyü | 1 | 380 | %95,0 | Selahattin Demirtaş | %56,5 |
| Çimenli Köyü | 1 | 214 | %84,6 | Selahattin Demirtaş | %70,1 |
| Üzümcü Köyü | 2 | 527 | %95,3 | Selahattin Demirtaş | %72,7 |