Şiran · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiŞiran ilçesi
%72,7
Recep Tayyip Erdoğan birinci
10.385 geçerli oy · katılım %73,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şiran ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %72,7 ile birinci; 10.385 geçerli oy, katılım %73,6.
Şiran
Kayıtlı seçmen 14.729 · Oy kullanan 10.836 (katılım %73,6) · Geçerli 10.385 · Geçersiz 451
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.554 | %72,7 |
| Muharrem İnce | 1.579 | %15,2 |
| Meral Akşener | 956 | %9,2 |
| Temel Karamollaoğlu | 246 | %2,4 |
| Selahattin Demirtaş | 34 | %0,3 |
| Doğu Perinçek | 16 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbulak Köyü | 1 | 390 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Aksaray Köyü | 1 | 135 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,4 |
| Akçalı Köyü | 1 | 83 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Alacahan Köyü | 1 | 107 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Alıç Köyü | 1 | 50 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Araköy | 1 | 107 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Ardıçlı Köyü | 1 | 41 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Arıtaş Köyü | 1 | 70 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Aşağıduruçay Köyü | 1 | 76 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,5 |
| Babacan Köyü | 1 | 86 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Babuş Köyü | 1 | 34 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Bahçeli Köyü | 1 | 176 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Balıkhisar Köyü | 1 | 32 | %103,1 | Muharrem İnce | %93,9 |
| Başköy | 1 | 57 | %100,0 | Muharrem İnce | %92,9 |
| Belen Köyü | 1 | 25 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Bolluk Köyü | 1 | 83 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Boğazyayla Köyü | 1 | 130 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |
| Bilgili Köyü | 1 | 281 | %42,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Darıbükü Köyü | 1 | 17 | %100,0 | Muharrem İnce | %81,3 |
| Dumanoluğu Köyü | 1 | 47 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Dilekyolu Köyü | 1 | 40 | %105,0 | Muharrem İnce | %73,2 |
| Eldiğin Köyü | 1 | 24 | %100,0 | Muharrem İnce | %82,6 |
| Elmaçukuru Köyü | 1 | 15 | %113,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Ericek Köyü | 1 | 66 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Evren Köyü | 1 | 214 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Fatih Mah. | 1 | 203 | %66,5 | Meral Akşener | %48,9 |
| Gökçeler Köyü | 1 | 250 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Günbatur Köyü | 1 | 17 | %123,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Günyüzü Köyü | 1 | 134 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Güreşköy | 1 | 12 | %125,0 | Muharrem İnce | %80,0 |
| Kadıçayırı Köyü | 1 | 22 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Karaca Mah. | 5 | 1.775 | %46,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Karaşeyh Köyü | 1 | 90 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Kavaklıdere Köyü | 1 | 51 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Kavakpınarı Köyü | 1 | 171 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Kaynakbaşı Köyü | 1 | 31 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Kırıntı Köyü | 1 | 165 | %92,7 | Muharrem İnce | %91,0 |
| Koyunbaba Köyü | 1 | 35 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Kozağaç Köyü | 1 | 118 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Mertekli Mah. | 1 | 316 | %61,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Ozanca Köyü | 1 | 122 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Paşapınarı Köyü | 1 | 47 | %97,9 | Muharrem İnce | %65,2 |
| Pelitli Köyü | 1 | 52 | %107,7 | Muharrem İnce | %88,5 |
| Sadıkköy | 1 | 180 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 |
| Sarıca Köyü | 1 | 272 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Sellidere Köyü | 1 | 13 | %107,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Selimiye Köyü | 1 | 168 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Seydibaba Köyü | 1 | 309 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 |
| Susuz Köyü | 1 | 58 | %89,7 | Muharrem İnce | %91,8 |
| Söğütalan Köyü | 1 | 174 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Sinanlı Köyü | 1 | 42 | %102,4 | Muharrem İnce | %84,6 |
| Tekke Mah. | 10 | 3.249 | %68,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Telme Köyü | 1 | 224 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Tepedam Köyü | 1 | 58 | %100,0 | Muharrem İnce | %87,5 |
| Uluşiran Mah. | 2 | 664 | %58,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Yedibölük Köyü | 1 | 90 | %84,4 | Muharrem İnce | %86,1 |
| Yeniköy | 1 | 82 | %95,1 | Muharrem İnce | %94,7 |
| Yeşilbük-Akyayla Mah. | 1 | 94 | %68,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Yeşilbük-Beydere Mah. | 1 | 206 | %46,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 |
| Yeşilbük-Konaklı Mah. | 1 | 361 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,8 |
| Yeşilbük-Yeşilkent Mah. | 2 | 477 | %66,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Yeşilbük-Yeşilyurt Mah. | 1 | 342 | %59,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Yolbilen Köyü | 1 | 37 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Yukarı Duruçay Köyü | 1 | 36 | %102,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Yukarıkulaca Köyü | 1 | 174 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Çakırkaya Köyü | 1 | 115 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 |
| Çalköy | 1 | 108 | %92,6 | Muharrem İnce | %87,4 |
| Çambaşı Köyü | 1 | 25 | %100,0 | Muharrem İnce | %66,7 |
| Çanakçı Köyü | 1 | 96 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Çatmalar Köyü | 1 | 33 | %109,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Çavlan Köyü | 1 | 20 | %90,0 | Muharrem İnce | %88,2 |
| Çağıl Köyü | 1 | 12 | %58,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Çevrepınar Köyü | 1 | 120 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Örenkale Köyü | 1 | 260 | %64,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| İncedere Köyü | 1 | 107 | %78,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| İnözü Köyü | 1 | 85 | %97,7 | Muharrem İnce | %93,7 |
| Şehit Hakan Mah. | 2 | 441 | %64,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |