Kelkit · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKelkit ilçesi
%83,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
20.844 geçerli oy · katılım %79,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kelkit ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %83,1 ile birinci; 20.844 geçerli oy, katılım %79,4.
Kelkit
Kayıtlı seçmen 26.843 · Oy kullanan 21.302 (katılım %79,4) · Geçerli 20.844 · Geçersiz 458
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 17.315 | %83,1 |
| Muharrem İnce | 2.060 | %9,9 |
| Meral Akşener | 1.082 | %5,2 |
| Temel Karamollaoğlu | 318 | %1,5 |
| Selahattin Demirtaş | 54 | %0,3 |
| Doğu Perinçek | 15 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmet Yesevi Mah. | 4 | 1.331 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Akdağ Köyü | 1 | 91 | %80,2 | Muharrem İnce | %88,9 |
| Aksöğüt Köyü | 1 | 139 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Alaçat Köyü | 1 | 137 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Atatürk Mah. | 5 | 1.686 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Aydoğdu Köyü | 1 | 59 | %84,8 | Muharrem İnce | %93,9 |
| Azizköy | 1 | 142 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,3 |
| Ağılköy | 1 | 146 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Ağlık Köyü | 1 | 14 | %121,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Aşağı Özlüce Köyü | 1 | 74 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 |
| Aşut Köyü | 1 | 148 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Babakonağı Köyü | 2 | 427 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.682 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 |
| Balıklı Köyü | 1 | 71 | %102,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,3 |
| Balkaya Köyü | 1 | 167 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Başpınar Köyü | 1 | 275 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Belenli Köyü | 1 | 75 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,5 |
| Bezendi Köyü | 1 | 187 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 |
| Beşdeğirmen Köyü | 1 | 125 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Bulak Köyü | 1 | 102 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,7 |
| Büyükcami Mah. | 3 | 946 | %79,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Bindal Köyü | 1 | 171 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Cemallı Köyü | 1 | 20 | %105,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.613 | %75,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Dayısı Köyü | 1 | 59 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Deliler Köyü | 1 | 141 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Deredolu-Cumhuriyet Mah. | 2 | 387 | %71,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Deredolu-Hürriyet Mah. | 2 | 487 | %71,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Deredolu-Mahmatlı Mah. | 1 | 244 | %74,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Dereyüzü Köyü | 1 | 209 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Devekorusu Köyü | 1 | 21 | %104,8 | Muharrem İnce | %95,5 |
| Doğanca Köyü | 1 | 57 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Doğankavak Köyü | 1 | 64 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,2 |
| Dölek Köyü | 1 | 35 | %42,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Elmelik Köyü | 1 | 21 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Eskikadı Köyü | 1 | 73 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Eskiyol Köyü | 1 | 73 | %64,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Eymür Köyü | 1 | 35 | %105,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,8 |
| Gerdekhisar Köyü | 1 | 383 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,3 |
| Güdül Köyü | 1 | 102 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,0 |
| Güllüce Köyü | 1 | 22 | %86,4 | Muharrem İnce | %73,7 |
| Gültepe Köyü | 1 | 95 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,9 |
| Gümüşgöze-Fatih Mah. | 2 | 521 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Gümüşgöze-Göztepe Mah. | 2 | 560 | %58,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Gümüşgöze-Özyurt Mah. | 1 | 143 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Günbatur Köyü | 1 | 72 | %94,4 | Muharrem İnce | %73,1 |
| Güneyçevirme Köyü | 1 | 111 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Gürleyik Köyü | 1 | 45 | %102,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Güzyurdu Köyü | 1 | 154 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Karacaören Köyü | 1 | 25 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Karaçayır Köyü | 1 | 276 | %78,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,2 |
| Karşıyaka Köyü | 1 | 119 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Kazanpınar Köyü | 1 | 63 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Kaş Köyü | 1 | 337 | %78,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Kılıçlı Köyü | 1 | 335 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,3 |
| Kılıçtaşı Köyü | 1 | 237 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,0 |
| Kınalıtaş Köyü | 1 | 203 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,4 |
| Kızılca Köyü | 1 | 246 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Kozoğlu Köyü | 1 | 15 | %93,3 | Muharrem İnce | %71,4 |
| Kömürköy | 1 | 26 | %100,0 | Muharrem İnce | %80,8 |
| Köycük Köyü | 1 | 126 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Küçükcami Mah. | 2 | 670 | %76,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Obalar Köyü | 1 | 41 | %90,2 | Muharrem İnce | %88,9 |
| Oğuzköy | 1 | 15 | %86,7 | Muharrem İnce | %76,9 |
| Sadak Köyü | 1 | 337 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 |
| Salördek Köyü | 1 | 95 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Sarışeyh Köyü | 1 | 120 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Sökmen Köyü | 1 | 293 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Söğütlü-Merkez Mah. | 5 | 1.459 | %76,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Sütveren Köyü | 1 | 113 | %76,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Tütenli Köyü | 1 | 80 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Uzunkol Köyü | 1 | 55 | %105,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Yarbaşı Köyü | 1 | 15 | %113,3 | Muharrem İnce | %76,5 |
| Yenice Köyü | 1 | 130 | %74,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Yeniköy | 1 | 112 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Yeniyol Köyü | 1 | 199 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 75 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Yeşilpınar Köyü | 1 | 265 | %76,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 53 | %64,2 | Muharrem İnce | %91,2 |
| Yolçatı Köyü | 1 | 12 | %108,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Yukarı Özlüce Köyü | 1 | 117 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Yunus Emre Mah. | 3 | 1.131 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Çakırlar Köyü | 1 | 66 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| Çamurköy | 1 | 346 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Çağlar Köyü | 1 | 57 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 |
| Çömlecik Köyü | 1 | 39 | %100,0 | Muharrem İnce | %75,7 |
| Çimenli Köyü | 1 | 112 | %101,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,3 |
| Öbektaş-Esentepe Mah. | 2 | 540 | %73,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Öbektaş-Fatih Mah. | 2 | 511 | %58,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Öbektaş-Halkevi Mah. | 1 | 141 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Örenbel Köyü | 1 | 102 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Özen Köyü | 1 | 257 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| Öğütlü Köyü | 1 | 220 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Ünlüpınar-Büyükcami Mah. | 2 | 558 | %38,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Ünlüpınar-Fatih Mah. | 4 | 877 | %39,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| İnönü Mah. | 5 | 1.637 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Şenköy | 1 | 43 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |