Piraziz · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiPiraziz ilçesi
%60,7
Recep Tayyip Erdoğan birinci
9.099 geçerli oy · katılım %88,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Piraziz ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %60,7 ile birinci; 9099 geçerli oy, katılım %88,5.
Piraziz
Kayıtlı seçmen 10.578 · Oy kullanan 9.365 (katılım %88,5) · Geçerli 9.099 · Geçersiz 266
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.520 | %60,7 |
| Muharrem İnce | 2.844 | %31,3 |
| Meral Akşener | 604 | %6,6 |
| Temel Karamollaoğlu | 88 | %1,0 |
| Selahattin Demirtaş | 23 | %0,3 |
| Doğu Perinçek | 20 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçay Köyü | 1 | 193 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,5 |
| Alidede Köyü | 1 | 162 | %93,2 | Muharrem İnce | %52,4 |
| Armutçukuru Köyü | 1 | 227 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Aydere Mah. | 1 | 155 | %86,5 | Muharrem İnce | %63,2 |
| Balçıklı Köyü | 1 | 246 | %80,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Bozat Köyü | 2 | 690 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,1 |
| Bülbüllü Köyü | 1 | 189 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Deregözü Köyü | 1 | 116 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Eren Mah. | 2 | 624 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Esentepe Köyü | 1 | 147 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Etlikkıran Mah. | 1 | 126 | %92,9 | Muharrem İnce | %46,4 |
| Gökçeali Köyü | 1 | 354 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,5 |
| Güneyköy | 1 | 329 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Güzelköy | 1 | 134 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Hasanşeyh Köyü | 1 | 151 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Kaleyanı Mah. | 1 | 341 | %90,0 | Muharrem İnce | %48,7 |
| Kargı Mah. | 1 | 240 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,5 |
| Kılıçlı Köyü | 1 | 147 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,7 |
| Maden Mah. | 3 | 1.085 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Medrese Köyü | 1 | 177 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Narlık Köyü | 1 | 186 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Nefsi Piraziz Köyü | 1 | 233 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Tepeköy | 1 | 284 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.444 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Yunusemre Köyü | 1 | 65 | %104,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Çayırköy | 1 | 233 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Çağlandere Köyü | 1 | 162 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Örnekköy | 1 | 85 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 |
| Şerefli Köyü | 1 | 204 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Şeyhli Mah. | 2 | 645 | %89,3 | Muharrem İnce | %66,2 |
| Şıhkıran Mah. | 1 | 204 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,1 |