Karkamış · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKarkamış ilçesi
%57,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
5.980 geçerli oy · katılım %90,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karkamış ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %57,9 ile birinci; 5980 geçerli oy, katılım %90,8.
Karkamış
Kayıtlı seçmen 6.732 · Oy kullanan 6.112 (katılım %90,8) · Geçerli 5.980 · Geçersiz 132
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.464 | %57,9 |
| Muharrem İnce | 1.508 | %25,2 |
| Meral Akşener | 884 | %14,8 |
| Selahattin Demirtaş | 59 | %1,0 |
| Temel Karamollaoğlu | 52 | %0,9 |
| Doğu Perinçek | 13 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçaköy Mah. | 1 | 241 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,3 |
| Alagöz Mah. | 1 | 115 | %98,3 | Muharrem İnce | %69,9 |
| Alaçalı Mah. | 1 | 208 | %92,3 | Muharrem İnce | %46,1 |
| Arıkdere Mah. | 1 | 187 | %95,2 | Muharrem İnce | %53,9 |
| Ayyıldız Mah. | 1 | 93 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Balaban Mah. | 1 | 50 | %80,0 | Meral Akşener | %47,5 |
| Beşkılıç Mah. | 1 | 14 | %100,0 | Muharrem İnce | %57,1 |
| Eceler Mah. | 1 | 172 | %64,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 |
| Elifoğlu Mah. | 2 | 401 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,5 |
| Erenyolu Mah. | 1 | 107 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |
| Etiler Mah. | 2 | 667 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Gürçay Mah. | 1 | 98 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Karacurun Mah. | 1 | 118 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 |
| Karanfil Mah. | 1 | 91 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 |
| Karşıyaka Mah. | 3 | 775 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Kelekli Mah. | 2 | 473 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| Kepirler Mah. | 1 | 42 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Kıvırcık Mah. | 1 | 162 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Korkmazlar Mah. | 1 | 64 | %101,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Kuruyazı Mah. | 1 | 57 | %101,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Lojmanlar Mah. | 1 | 107 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Savaş Mah. | 1 | 14 | %121,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Soylu Mah. | 1 | 174 | %101,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Subağı Mah. | 1 | 80 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Teketaşı Mah. | 1 | 84 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Tosunlu Mah. | 1 | 103 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Türkyurdu Mah. | 1 | 28 | %107,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Yarımca Mah. | 1 | 31 | %106,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Yazır Mah. | 1 | 134 | %94,0 | Muharrem İnce | %41,9 |
| Yaşar Mah. | 1 | 221 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,3 |
| Yeşerti Mah. | 1 | 293 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,9 |
| Yolağzı Mah. | 1 | 224 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,1 |
| Yurtbağı Mah. | 1 | 119 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 |
| Zührecik Mah. | 1 | 82 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Çarşı Mah. | 1 | 279 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Çiftlik Mah. | 2 | 425 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Öncüler Mah. | 1 | 132 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,0 |
| Örmetaş Mah. | 1 | 46 | %87,0 | Meral Akşener | %45,0 |
| Şenlik Mah. | 1 | 21 | %114,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |