İslahiye · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimiİslahiye ilçesi
%61,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
36.370 geçerli oy · katılım %86,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İslahiye ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %61,9 ile birinci; 36.370 geçerli oy, katılım %86,4.
İslahiye
Kayıtlı seçmen 43.354 · Oy kullanan 37.456 (katılım %86,4) · Geçerli 36.370 · Geçersiz 1.086
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 22.529 | %61,9 |
| Muharrem İnce | 8.058 | %22,2 |
| Meral Akşener | 2.850 | %7,8 |
| Selahattin Demirtaş | 2.516 | %6,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 314 | %0,9 |
| Doğu Perinçek | 103 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akınyolu Mah. | 1 | 310 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,5 |
| Alaca Mah. | 1 | 164 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| Altınüzüm Mah. | 6 | 1.774 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Arpalı Mah. | 1 | 175 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,7 |
| Atatürk Mah. | 8 | 2.831 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Aydınlık Mah. | 3 | 931 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,0 |
| Ağabey Mah. | 1 | 228 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Ağalarobası Mah. | 1 | 95 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 897 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 |
| Bayraktepe Mah. | 1 | 250 | %82,0 | Muharrem İnce | %47,2 |
| Beyler Mah. | 5 | 1.868 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Boğaziçi Mah. | 7 | 2.149 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Burhaniye Mah. | 1 | 308 | %90,3 | Muharrem İnce | %57,9 |
| Burunsuzlar Mah. | 1 | 281 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Cevdetpaşa Mah. | 4 | 1.172 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 928 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,7 |
| Dervişpaşa Mah. | 5 | 1.583 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Değirmencik Mah. | 2 | 412 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Elbistanhüyüğü Mah. | 1 | 152 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,5 |
| Erenler Mah. | 2 | 483 | %84,1 | Muharrem İnce | %56,7 |
| Esenler Mah. | 1 | 255 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 5 | 1.620 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Fevzipaşa Mah. | 4 | 1.470 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Güllühüyük Mah. | 1 | 177 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,5 |
| Güngören Mah. | 1 | 202 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Haci Ali Öztürk Mah. | 5 | 1.179 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,5 |
| Hanağzı Mah. | 1 | 128 | %92,2 | Muharrem İnce | %42,2 |
| Hasanlök Mah. | 2 | 419 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Haydarkenli Mah. | 2 | 464 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Hürriyet Mah. | 5 | 1.778 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Kabaklar Mah. | 1 | 183 | %90,7 | Muharrem İnce | %90,7 |
| Kalaycık Mah. | 1 | 195 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Kale Mah. | 1 | 175 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Karacaören Mah. | 1 | 236 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Karakaya Mah. | 1 | 202 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Karapınar Mah. | 1 | 93 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,5 |
| Karapolat Mah. | 1 | 133 | %99,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Kayabaşı Mah. | 2 | 677 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Kazıklı Mah. | 2 | 416 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Kırıkçalı Mah. | 1 | 251 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Kozdere Mah. | 3 | 763 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 |
| Koçcağız Mah. | 1 | 131 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Kuşçumustafa Mah. | 1 | 60 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,4 |
| Köklü Mah. | 1 | 166 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Ortaklı Mah. | 2 | 416 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Pınarbaşı Mah. | 4 | 1.320 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,2 |
| Serinevler Mah. | 3 | 914 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| Sulumağara Mah. | 5 | 1.683 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Tandır Mah. | 1 | 298 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,1 |
| Telli Mah. | 1 | 105 | %92,4 | Muharrem İnce | %39,8 |
| Türkbahçe Mah. | 3 | 878 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,2 |
| Yağızlar Mah. | 1 | 324 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,6 |
| Yelliburun Mah. | 1 | 106 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.447 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Yeniceli Mah. | 1 | 331 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 127 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| Yesemek Mah. | 1 | 297 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Yeşilova Mah. | 1 | 150 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 |
| Yeşilyurt Mah. | 7 | 2.550 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Yukarıbilenler Mah. | 2 | 479 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Zincirli Mah. | 1 | 180 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Çamlıca Mah. | 5 | 1.716 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,4 |
| Çerçili Mah. | 1 | 215 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %39,6 |
| Çınarlı Mah. | 1 | 66 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Çolaklar Mah. | 1 | 106 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Çubuk Mah. | 1 | 141 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Örtülü Mah. | 1 | 182 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| İdilli Mah. | 1 | 274 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 |
| Şahmaran Mah. | 1 | 278 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 |
| Şerikanlı Mah. | 2 | 407 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |