Alpu · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAlpu ilçesi
%62,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
7.505 geçerli oy · katılım %87,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Alpu ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %62,9 ile birinci; 7505 geçerli oy, katılım %87,4.
Alpu
Kayıtlı seçmen 8.864 · Oy kullanan 7.746 (katılım %87,4) · Geçerli 7.505 · Geçersiz 241
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.722 | %62,9 |
| Muharrem İnce | 1.956 | %26,1 |
| Meral Akşener | 731 | %9,7 |
| Temel Karamollaoğlu | 42 | %0,6 |
| Selahattin Demirtaş | 27 | %0,4 |
| Doğu Perinçek | 27 | %0,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktepe Mah. | 1 | 50 | %94,0 | Muharrem İnce | %60,9 |
| Alapınar Mah. | 1 | 76 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Arıkaya Mah. | 1 | 160 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,4 |
| Ağaçhisar Mah. | 2 | 456 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 285 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| Başören Mah. | 1 | 120 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Belkese Mah. | 1 | 64 | %101,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Bozan Mah. | 4 | 1.205 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,5 |
| Büğdüz Mah. | 1 | 192 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Dereköy Mah. | 1 | 133 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Esence Mah. | 1 | 58 | %96,6 | Muharrem İnce | %57,1 |
| Fatih Mah. | 2 | 685 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Fevzi Paşa Mah. | 3 | 1.119 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Fevziye Mah. | 1 | 80 | %95,0 | Muharrem İnce | %41,3 |
| Gökçekaya Mah. | 1 | 38 | %102,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Gökçeoğlu Mah. | 1 | 64 | %93,8 | Muharrem İnce | %72,4 |
| Güroluk Mah. | 1 | 37 | %97,3 | Muharrem İnce | %57,1 |
| Işıkören Mah. | 1 | 43 | %90,7 | Muharrem İnce | %56,4 |
| Karacaören Mah. | 1 | 170 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Karakamış Mah. | 1 | 346 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,9 |
| Kemalpaşa Mah. | 2 | 500 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Koşmat Mah. | 1 | 146 | %98,6 | Muharrem İnce | %94,4 |
| Mamure Mah. | 1 | 109 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 |
| Osmaniye Mah. | 2 | 758 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Sakarıkaracaören Mah. | 1 | 273 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,1 |
| Sarıkavak Mah. | 1 | 102 | %96,1 | Muharrem İnce | %96,9 |
| Söğütçük Mah. | 1 | 111 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Uyuzhamamköyü Mah. | 1 | 160 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,0 |
| Yeşildon Mah. | 1 | 32 | %103,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Yunusemre Mah. | 3 | 1.007 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Çardakbaşı Mah. | 1 | 35 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Çerkez Çukurhisar Mah. | 1 | 61 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,8 |
| Özdenk Mah. | 1 | 189 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |