Pasinler · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiPasinler ilçesi
%77,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
16.251 geçerli oy · katılım %90,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pasinler ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %77,2 ile birinci; 16.251 geçerli oy, katılım %90,6.
Pasinler
Kayıtlı seçmen 18.403 · Oy kullanan 16.671 (katılım %90,6) · Geçerli 16.251 · Geçersiz 420
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 12.549 | %77,2 |
| Meral Akşener | 1.734 | %10,7 |
| Muharrem İnce | 1.274 | %7,8 |
| Selahattin Demirtaş | 452 | %2,8 |
| Temel Karamollaoğlu | 227 | %1,4 |
| Doğu Perinçek | 15 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acı Mah. | 1 | 196 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Altınbaşak Mah. | 2 | 709 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Alvar Mah. | 2 | 638 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Ardıçlı Mah. | 2 | 454 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Ağaçminare Mah. | 1 | 335 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Ağcalar Mah. | 1 | 157 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Aşıtlar Mah. | 1 | 138 | %102,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 829 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Baldızı Mah. | 1 | 52 | %105,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Başören Mah. | 1 | 80 | %76,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Bulkasım Mah. | 1 | 144 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Büyükdere Mah. | 1 | 274 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Büyüktüy Mah. | 1 | 165 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Camikebir Mah. | 1 | 260 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Demirdöven Mah. | 2 | 662 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Emirşeyh Mah. | 1 | 169 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,8 |
| Epsemce Mah. | 2 | 385 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Erzurumkapı Mah. | 2 | 451 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Esendere Mah. | 1 | 227 | %92,5 | Muharrem İnce | %87,4 |
| Gerdekkaya Mah. | 1 | 48 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 |
| Gölciğez Mah. | 1 | 70 | %102,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Hanahmet Mah. | 1 | 29 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Hasandede Mah. | 1 | 186 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Kaplıcalar Mah. | 3 | 917 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Karakale Mah. | 1 | 26 | %103,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Karapınar Mah. | 1 | 178 | %103,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Karavelet Mah. | 1 | 130 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Kasımpaşa Mah. | 5 | 1.794 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Kavuşturan Mah. | 1 | 303 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Kethuda Mah. | 2 | 682 | %78,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Kevenlik Mah. | 1 | 170 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,4 |
| Kızılören Mah. | 1 | 62 | %103,2 | Muharrem İnce | %75,0 |
| Kotandüzü Mah. | 1 | 46 | %104,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Kurbançayır Mah. | 1 | 85 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Kurtuluş Mah. | 3 | 883 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Küçüktüy Mah. | 1 | 112 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,1 |
| Otlukkapı Mah. | 1 | 303 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Ovaköy Mah. | 1 | 64 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Paşabey Mah. | 2 | 667 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Pelitli Mah. | 1 | 46 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Porsuk Mah. | 1 | 213 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Pusudere Mah. | 1 | 45 | %108,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Reşadiye Mah. | 1 | 308 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Serçeboğazı Mah. | 1 | 211 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Sunak Mah. | 1 | 124 | %99,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Sivas Mah. | 1 | 218 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 |
| Taşağıl Mah. | 1 | 158 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,3 |
| Taşkaynak Mah. | 1 | 309 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Taşlıgüney Mah. | 1 | 144 | %77,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| Taşlıyurt Mah. | 1 | 56 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Tepecik Mah. | 1 | 214 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Timar Mah. | 1 | 37 | %105,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Uzunark Mah. | 1 | 145 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Yamaç Mah. | 1 | 104 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Yastıktepe Mah. | 2 | 267 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Yavuzlu Mah. | 1 | 101 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,8 |
| Yayla Mah. | 1 | 55 | %107,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Yayladağ Mah. | 1 | 236 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Yeni Mah. | 1 | 312 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 127 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Yukarıdanişment Mah. | 1 | 67 | %101,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Yukarıçakmak Mah. | 1 | 86 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Yiğitpınarı Mah. | 1 | 34 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Yiğittaşı Mah. | 1 | 180 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Çakırtaş Mah. | 1 | 298 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Çalıyazı Mah. | 1 | 96 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 79 | %101,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Çöğender Mah. | 2 | 405 | %99,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 67 | %114,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Övenler Mah. | 1 | 197 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Üğümü Mah. | 1 | 194 | %99,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Şehit Burak Karakoç Mah. | 1 | 190 | %92,6 | Muharrem İnce | %39,3 |