Köprüköy · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKöprüköy ilçesi
%77,7
Recep Tayyip Erdoğan birinci
8.209 geçerli oy · katılım %89,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Köprüköy ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %77,7 ile birinci; 8209 geçerli oy, katılım %89,1.
Köprüköy
Kayıtlı seçmen 9.463 · Oy kullanan 8.427 (katılım %89,1) · Geçerli 8.209 · Geçersiz 218
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.376 | %77,7 |
| Selahattin Demirtaş | 966 | %11,8 |
| Muharrem İnce | 423 | %5,2 |
| Meral Akşener | 383 | %4,7 |
| Temel Karamollaoğlu | 54 | %0,7 |
| Doğu Perinçek | 7 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçam Mah. | 1 | 284 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,8 |
| Alaca Mah. | 2 | 609 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Ataköy Mah. | 1 | 17 | %123,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Ağcaşar Mah. | 2 | 479 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Aşağıkızılkale Mah. | 1 | 111 | %75,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Aşağıçakmak Mah. | 1 | 35 | %102,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Buğdaylı Mah. | 1 | 288 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Camikebir Mah. | 1 | 90 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Derebaşı Mah. | 1 | 72 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Duatepe Mah. | 1 | 176 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Dumankaya Mah. | 1 | 241 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Dilek Mah. | 1 | 90 | %86,7 | Selahattin Demirtaş | %54,8 |
| Emre Mah. | 1 | 369 | %98,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Eyüpler Mah. | 1 | 205 | %101,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Eğirmez Mah. | 1 | 243 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Geyikli Mah. | 1 | 94 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Gölçayır Mah. | 1 | 234 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,3 |
| Güzelhisar Mah. | 2 | 634 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Ilıcasu Mah. | 1 | 236 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Karataşlar Mah. | 1 | 155 | %78,7 | Selahattin Demirtaş | %79,0 |
| Kayabaşı Mah. | 2 | 356 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,9 |
| Kıyıkonak Mah. | 1 | 173 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Marifet Mah. | 1 | 126 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Mescitli Mah. | 1 | 189 | %75,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,6 |
| Ortaklar Mah. | 1 | 118 | %102,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Pekecik Mah. | 1 | 61 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Sarıtaş Mah. | 1 | 121 | %82,6 | Selahattin Demirtaş | %56,7 |
| Savatlı Mah. | 1 | 26 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Soğuksu Mah. | 1 | 233 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Topçu Mah. | 1 | 94 | %87,2 | Selahattin Demirtaş | %55,1 |
| Yapağılı Mah. | 1 | 85 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 |
| Yağan Mah. | 5 | 1.392 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Yemlik Mah. | 1 | 24 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,8 |
| Yeşilöz Mah. | 1 | 19 | %121,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 |
| Yılanlı Mah. | 1 | 88 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |
| Yukarıkızılca Mah. | 1 | 88 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Yukarıkızılkale Mah. | 1 | 58 | %100,0 | Selahattin Demirtaş | %46,4 |
| Yukarısöğütlü Mah. | 1 | 30 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Ziyaret Mah. | 2 | 383 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,9 |
| Çullu Mah. | 2 | 609 | %74,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Örentaş Mah. | 1 | 82 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Şehitler Mah. | 2 | 446 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,2 |