Hınıs · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiHınıs ilçesi
%38,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
12.839 geçerli oy · katılım %81,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hınıs ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %38,9 ile birinci; 12.839 geçerli oy, katılım %81,7.
Hınıs
Kayıtlı seçmen 16.522 · Oy kullanan 13.504 (katılım %81,7) · Geçerli 12.839 · Geçersiz 665
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.994 | %38,9 |
| Selahattin Demirtaş | 4.736 | %36,9 |
| Muharrem İnce | 2.711 | %21,1 |
| Meral Akşener | 244 | %1,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 118 | %0,9 |
| Doğu Perinçek | 36 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acarköy Mah. | 1 | 91 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Akbayır Mah. | 1 | 60 | %78,3 | Selahattin Demirtaş | %82,2 |
| Akgelin Mah. | 1 | 114 | %85,1 | Selahattin Demirtaş | %63,0 |
| Akgöze Mah. | 1 | 13 | %107,7 | Muharrem İnce | %46,2 |
| Akçamelik Mah. | 1 | 132 | %84,1 | Selahattin Demirtaş | %71,0 |
| Akören Mah. | 1 | 184 | %82,1 | Selahattin Demirtaş | %72,1 |
| Alaca Mah. | 1 | 90 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Alagöz Mah. | 1 | 201 | %82,1 | Selahattin Demirtaş | %48,3 |
| Alınteri Mah. | 1 | 60 | %93,3 | Muharrem İnce | %69,2 |
| Altınpınar Mah. | 1 | 157 | %84,1 | Muharrem İnce | %81,8 |
| Alikırı Abdalan Mah. | 1 | 27 | %103,7 | Muharrem İnce | %89,3 |
| Arpaderesi Mah. | 1 | 27 | %125,9 | Muharrem İnce | %60,0 |
| Avcılar Mah. | 1 | 69 | %89,9 | Muharrem İnce | %76,8 |
| Aşağıkayabaşı Mah. | 4 | 1.239 | %68,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Bahçe Mah. | 1 | 216 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |
| Bayırköy Mah. | 1 | 74 | %83,8 | Muharrem İnce | %76,3 |
| Başköy Mah. | 1 | 98 | %90,8 | Muharrem İnce | %88,0 |
| Bellitaş Mah. | 2 | 540 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |
| Beyyurdu Mah. | 1 | 61 | %91,8 | Muharrem İnce | %59,2 |
| Burhanköy Mah. | 1 | 275 | %90,9 | Selahattin Demirtaş | %93,6 |
| Dağçayırı Mah. | 1 | 135 | %91,9 | Selahattin Demirtaş | %72,6 |
| Demirci Mah. | 1 | 245 | %77,1 | Selahattin Demirtaş | %74,9 |
| Dervişali Mah. | 1 | 45 | %102,2 | Muharrem İnce | %91,3 |
| Derince Mah. | 1 | 62 | %95,2 | Selahattin Demirtaş | %66,7 |
| Dibekli Mah. | 1 | 46 | %102,2 | Muharrem İnce | %53,2 |
| Dikili Mah. | 1 | 73 | %95,9 | Muharrem İnce | %89,6 |
| Divanhüseyin Mah. | 1 | 27 | %74,1 | Muharrem İnce | %72,2 |
| Elmadalı Mah. | 1 | 85 | %92,9 | Selahattin Demirtaş | %77,3 |
| Erbeyli Mah. | 1 | 75 | %93,3 | Selahattin Demirtaş | %63,2 |
| Erduran Mah. | 1 | 46 | %100,0 | Muharrem İnce | %85,7 |
| Erence Mah. | 2 | 464 | %83,0 | Selahattin Demirtaş | %58,4 |
| Esenli Mah. | 1 | 15 | %120,0 | Muharrem İnce | %66,7 |
| Göller Mah. | 2 | 385 | %77,1 | Selahattin Demirtaş | %64,9 |
| Güllüçimen Mah. | 1 | 10 | %160,0 | Selahattin Demirtaş | %50,0 |
| Gülistan Mah. | 3 | 862 | %67,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| Gürçayır Mah. | 1 | 149 | %87,3 | Selahattin Demirtaş | %63,1 |
| Güzeldere Mah. | 1 | 30 | %120,0 | Muharrem İnce | %62,5 |
| Halilçavuş Mah. | 2 | 524 | %76,5 | Selahattin Demirtaş | %68,6 |
| Hayran Mah. | 1 | 58 | %100,0 | Muharrem İnce | %92,5 |
| Ilıcaköy Mah. | 1 | 21 | %100,0 | Muharrem İnce | %85,7 |
| Kalecik Mah. | 1 | 48 | %100,0 | Muharrem İnce | %93,6 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 66 | %87,9 | Muharrem İnce | %73,6 |
| Karabudak Mah. | 1 | 22 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Karakula Mah. | 1 | 173 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 |
| Karamolla Mah. | 1 | 12 | %100,0 | Muharrem İnce | %72,7 |
| Kazancı Mah. | 1 | 68 | %94,1 | Muharrem İnce | %82,4 |
| Ketenci Mah. | 1 | 179 | %89,9 | Muharrem İnce | %93,6 |
| Kısık Mah. | 1 | 31 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,2 |
| Kızılahmet Mah. | 1 | 172 | %83,7 | Selahattin Demirtaş | %85,7 |
| Kızmusa Mah. | 1 | 40 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Kolhisar Mah. | 1 | 59 | %76,3 | Selahattin Demirtaş | %71,4 |
| Kongur Mah. | 1 | 216 | %78,2 | Selahattin Demirtaş | %89,2 |
| Köprübaşı Mah. | 1 | 281 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Meydanköy Mah. | 1 | 103 | %99,0 | Muharrem İnce | %91,8 |
| Mezra Mah. | 1 | 65 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,6 |
| Mollacelil Mah. | 1 | 86 | %96,5 | Selahattin Demirtaş | %68,3 |
| Mollakulaç Mah. | 1 | 89 | %89,9 | Muharrem İnce | %79,0 |
| Mutluca Mah. | 1 | 96 | %80,2 | Muharrem İnce | %50,0 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 185 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 |
| Ovakozlu Mah. | 2 | 489 | %76,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Ovaçevirme Mah. | 1 | 193 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Parmaksız Mah. | 2 | 512 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 36 | %77,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Pınarköy Mah. | 1 | 183 | %84,2 | Selahattin Demirtaş | %70,1 |
| Saltepe Mah. | 1 | 35 | %102,9 | Muharrem İnce | %85,3 |
| Sanayi Mah. | 1 | 224 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Sarılı Mah. | 1 | 263 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| Sıldız Mah. | 1 | 100 | %98,0 | Muharrem İnce | %88,5 |
| Sultanlı Mah. | 1 | 26 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Suvaran Mah. | 1 | 69 | %87,0 | Muharrem İnce | %85,7 |
| Söğütlü Mah. | 2 | 416 | %78,1 | Selahattin Demirtaş | %63,8 |
| Tanır Mah. | 1 | 108 | %94,4 | Muharrem İnce | %88,7 |
| Tapuköy Mah. | 1 | 50 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Taşbudak Mah. | 1 | 120 | %95,8 | Muharrem İnce | %77,3 |
| Tellitepe Mah. | 1 | 62 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Toprakkale Mah. | 1 | 114 | %100,0 | Muharrem İnce | %78,6 |
| Toraman Mah. | 1 | 46 | %97,8 | Muharrem İnce | %78,6 |
| Tipideresi Mah. | 2 | 150 | %78,7 | Selahattin Demirtaş | %66,4 |
| Uluçayır Mah. | 1 | 57 | %14,0 | Selahattin Demirtaş | %50,0 |
| Uyanık Mah. | 1 | 44 | %104,6 | Muharrem İnce | %72,7 |
| Yamanlar Mah. | 1 | 36 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Yaylakonak Mah. | 1 | 145 | %86,9 | Muharrem İnce | %81,2 |
| Yelpiz Mah. | 1 | 315 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,8 |
| Yenikent Mah. | 3 | 679 | %71,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,4 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 241 | %84,2 | Selahattin Demirtaş | %52,7 |
| Yeşilbahçe Mah. | 2 | 711 | %72,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Yeşilyazı Mah. | 1 | 152 | %79,0 | Selahattin Demirtaş | %91,2 |
| Yolüstü Mah. | 1 | 195 | %85,6 | Muharrem İnce | %80,9 |
| Yukarıkayabaşı Mah. | 2 | 645 | %73,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Çakmak Mah. | 1 | 203 | %86,7 | Selahattin Demirtaş | %96,5 |
| Çamurlu Mah. | 1 | 133 | %91,7 | Muharrem İnce | %83,5 |
| Çatak Mah. | 1 | 55 | %103,6 | Muharrem İnce | %61,5 |
| Çilligöl Mah. | 1 | 108 | %97,2 | Selahattin Demirtaş | %61,4 |
| Ünlüce Mah. | 1 | 34 | %97,1 | Selahattin Demirtaş | %51,5 |
| İsmail Mah. | 1 | 188 | %88,3 | Selahattin Demirtaş | %82,4 |
| Şahabettinköy Mah. | 1 | 130 | %84,6 | Selahattin Demirtaş | %72,1 |
| Şahverdi Mah. | 1 | 93 | %95,7 | Muharrem İnce | %77,4 |
| Şalgamköy Mah. | 1 | 86 | %96,5 | Muharrem İnce | %87,2 |