Aşkale · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAşkale ilçesi
%81,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
14.180 geçerli oy · katılım %90,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Aşkale ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %81,2 ile birinci; 14.180 geçerli oy, katılım %90,4.
Aşkale
Kayıtlı seçmen 16.052 · Oy kullanan 14.508 (katılım %90,4) · Geçerli 14.180 · Geçersiz 328
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 11.512 | %81,2 |
| Muharrem İnce | 1.321 | %9,3 |
| Meral Akşener | 1.038 | %7,3 |
| Temel Karamollaoğlu | 201 | %1,4 |
| Selahattin Demirtaş | 94 | %0,7 |
| Doğu Perinçek | 14 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdalcık Mah. | 1 | 215 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Akören Mah. | 1 | 103 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |
| Altıntaş Mah. | 1 | 45 | %102,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 816 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Ballıtaş Mah. | 1 | 115 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Bozburun Mah. | 1 | 25 | %100,0 | Muharrem İnce | %72,0 |
| Büyükgeçit Mah. | 1 | 253 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 |
| Cahit Aybar Mah. | 2 | 412 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Dallı Mah. | 1 | 41 | %95,1 | Muharrem İnce | %88,2 |
| Dağyurdu Mah. | 1 | 89 | %98,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Demirkıran Mah. | 1 | 59 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Dereköy Mah. | 2 | 483 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Düzyurt Mah. | 1 | 19 | %110,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Emek Mah. | 2 | 492 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| Esentepe Mah. | 1 | 98 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Eyüpoğlu Mah. | 1 | 12 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Gökçebük Mah. | 1 | 217 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Gölören Mah. | 1 | 152 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Güllüdere Mah. | 1 | 329 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,5 |
| Gümüşseren Mah. | 1 | 99 | %92,9 | Muharrem İnce | %72,7 |
| Güneyçam Mah. | 1 | 16 | %75,0 | Muharrem İnce | %83,3 |
| Gürkaynak Mah. | 1 | 54 | %92,6 | Muharrem İnce | %93,9 |
| Hacıbekir Mah. | 1 | 25 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Hacıhamza Mah. | 1 | 33 | %106,1 | Muharrem İnce | %87,9 |
| Hacımahmut Mah. | 1 | 77 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Hatuncuk Mah. | 1 | 48 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Haydarhacı Mah. | 1 | 125 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Kandilli Mah. | 5 | 795 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Kapıkale Mah. | 1 | 60 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Karahasan Mah. | 1 | 134 | %99,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Karasu Mah. | 1 | 22 | %109,1 | Muharrem İnce | %69,6 |
| Kavurmaçukuru Mah. | 1 | 228 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Kıbrıs Mah. | 2 | 738 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Koçbaba Mah. | 1 | 19 | %105,3 | Muharrem İnce | %85,0 |
| Koşapınar Mah. | 1 | 187 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Kurtmahmut Mah. | 1 | 20 | %110,0 | Muharrem İnce | %77,3 |
| Kükürtlü Mah. | 1 | 50 | %96,0 | Muharrem İnce | %90,9 |
| Küçükgeçit Mah. | 1 | 165 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Küçükova Mah. | 1 | 44 | %102,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Merdivenköy Mah. | 1 | 339 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |
| Merkez Gölören Mah. | 1 | 146 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Merkez Çatören Mah. | 1 | 35 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Meydan Mah. | 2 | 469 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Mezrea Mah. | 1 | 55 | %101,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,2 |
| Musatanışman Mah. | 1 | 90 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,7 |
| Ocaklı Mah. | 1 | 29 | %106,9 | Muharrem İnce | %74,2 |
| Ovacık Mah. | 1 | 150 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Pırnakaban Mah. | 1 | 82 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,7 |
| Saptıran Mah. | 1 | 126 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 |
| Sarıbaba Mah. | 1 | 130 | %93,1 | Muharrem İnce | %53,4 |
| Sazlı Mah. | 1 | 53 | %94,3 | Muharrem İnce | %79,6 |
| Taşağıl Mah. | 1 | 111 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Taşlıçayır Mah. | 1 | 34 | %102,9 | Muharrem İnce | %91,4 |
| Tecer Mah. | 1 | 10 | %110,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Tepsicik Mah. | 1 | 81 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Tokça Mah. | 1 | 33 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Topalçavuş Mah. | 1 | 265 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 |
| Tosunlu Mah. | 1 | 31 | %106,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Tozluca Mah. | 1 | 26 | %107,7 | Muharrem İnce | %82,1 |
| Turaç Mah. | 1 | 243 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,2 |
| Yaylaköy Mah. | 1 | 24 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Yaylayolu Mah. | 1 | 32 | %93,8 | Meral Akşener | %53,3 |
| Yaylımlı Mah. | 1 | 166 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.283 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Yeniköy Halitpaşa Mah. | 2 | 404 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Yeşilova Mah. | 1 | 232 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Yumruveren Mah. | 1 | 58 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Çarşı Mah. | 3 | 835 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Çatalbayır Mah. | 1 | 58 | %84,5 | Muharrem İnce | %95,8 |
| Çatören Mah. | 1 | 74 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Çayköy Mah. | 2 | 418 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Çiftlik Mah. | 1 | 313 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Özler Mah. | 1 | 17 | %111,8 | Muharrem İnce | %73,7 |
| Üç Mart Mah. | 1 | 345 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,0 |
| İstasyon Mah. | 4 | 1.375 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Şafak Mah. | 3 | 966 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |