Üzümlü · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÜzümlü ilçesi
%62,7
Recep Tayyip Erdoğan birinci
8.242 geçerli oy · katılım %90,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Üzümlü ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %62,7 ile birinci; 8242 geçerli oy, katılım %90,3.
Üzümlü
Kayıtlı seçmen 9.360 · Oy kullanan 8.448 (katılım %90,3) · Geçerli 8.242 · Geçersiz 206
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.164 | %62,7 |
| Muharrem İnce | 2.477 | %30,1 |
| Meral Akşener | 494 | %6,0 |
| Temel Karamollaoğlu | 55 | %0,7 |
| Selahattin Demirtaş | 40 | %0,5 |
| Doğu Perinçek | 12 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Altınbaşak-Büyük Kadağan Mah. | 1 | 118 | %91,5 | Muharrem İnce | %88,9 |
| Altınbaşak-Fırat Mah. | 1 | 200 | %89,0 | Muharrem İnce | %95,5 |
| Altınbaşak-Pınarbaşı Mah. | 2 | 481 | %92,9 | Muharrem İnce | %96,6 |
| Altınbaşak-Süleymanlı Mah. | 1 | 119 | %99,2 | Muharrem İnce | %92,4 |
| Altınbaşak-İstasyon Mah. | 1 | 303 | %89,4 | Muharrem İnce | %94,4 |
| Avcılar Köyü | 1 | 157 | %91,1 | Muharrem İnce | %91,5 |
| Babacan Mah. | 1 | 111 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Bahçeşehir Mah. | 1 | 335 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Balabanlı Köyü | 1 | 31 | %122,6 | Muharrem İnce | %75,7 |
| Bayırbağ Köyü | 2 | 579 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Bağlar Köyü | 1 | 80 | %101,3 | Muharrem İnce | %87,7 |
| Bulanık Köyü | 1 | 34 | %111,8 | Muharrem İnce | %81,6 |
| Büyükköy | 1 | 37 | %116,2 | Muharrem İnce | %83,3 |
| Ciminli Baba Mah. | 1 | 235 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Demirpınar Köyü | 1 | 88 | %94,3 | Muharrem İnce | %91,3 |
| Denizdamı Köyü | 1 | 35 | %114,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Derebük Köyü | 1 | 20 | %130,0 | Muharrem İnce | %80,8 |
| Esenyurt Köyü | 1 | 46 | %106,5 | Muharrem İnce | %79,2 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.234 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Geyikli Mah. | 3 | 805 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Göller Köyü | 1 | 118 | %99,2 | Muharrem İnce | %93,2 |
| Karacalar Köyü | 1 | 51 | %103,9 | Muharrem İnce | %84,9 |
| Karakaya Köyü | 4 | 555 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 |
| Kureyşlisarıkaya Köyü | 1 | 65 | %107,7 | Muharrem İnce | %91,4 |
| Ocakbaşı Köyü | 1 | 56 | %96,4 | Muharrem İnce | %82,0 |
| Oruçlu Mah. | 1 | 159 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Otluk Köyü | 1 | 10 | %140,0 | Muharrem İnce | %64,3 |
| Pelitli Köyü | 1 | 36 | %102,8 | Muharrem İnce | %83,8 |
| Pınarlıkaya Köyü | 1 | 56 | %103,6 | Muharrem İnce | %87,9 |
| Piri Sami Mah. | 1 | 330 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Pişkidağ Köyü | 1 | 231 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Terzibaba Mah. | 1 | 380 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Yunus Emre Mah. | 3 | 964 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Çadırtepe Köyü | 1 | 157 | %91,7 | Muharrem İnce | %55,4 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 53 | %105,7 | Muharrem İnce | %77,4 |
| Çardaklı Köyü | 1 | 80 | %96,3 | Muharrem İnce | %89,3 |
| Çavuşlu Mah. | 1 | 249 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Çay Mah. | 1 | 379 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Çayıryazı Köyü | 1 | 21 | %128,6 | Muharrem İnce | %77,8 |
| Üçler Mah. | 1 | 362 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |