Refahiye · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiRefahiye ilçesi
%67,4
Recep Tayyip Erdoğan birinci
7.849 geçerli oy · katılım %90,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Refahiye ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %67,4 ile birinci; 7849 geçerli oy, katılım %90,2.
Refahiye
Kayıtlı seçmen 8.850 · Oy kullanan 7.981 (katılım %90,2) · Geçerli 7.849 · Geçersiz 132
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.287 | %67,4 |
| Muharrem İnce | 2.114 | %26,9 |
| Meral Akşener | 382 | %4,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 32 | %0,4 |
| Selahattin Demirtaş | 27 | %0,3 |
| Doğu Perinçek | 7 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akarsu Köyü | 1 | 75 | %74,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Akbağ Köyü | 1 | 19 | %100,0 | Muharrem İnce | %89,5 |
| Akçiğdem Köyü | 1 | 38 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,2 |
| Alacaatlı Köyü | 1 | 69 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Alapınar Köyü | 1 | 80 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,5 |
| Alaçayır Köyü | 1 | 89 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Altköy | 1 | 126 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Ardıçlık Köyü | 1 | 15 | %106,7 | Muharrem İnce | %87,5 |
| Armutlu Köyü | 1 | 15 | %113,3 | Muharrem İnce | %88,2 |
| Arpayazı Köyü | 1 | 65 | %106,2 | Muharrem İnce | %88,4 |
| Aslanyusuf Köyü | 1 | 58 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,2 |
| Avşarözü Köyü | 1 | 73 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Aydıncık Köyü | 1 | 67 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Aydoğan Köyü | 1 | 246 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Ağmusa Köyü | 1 | 42 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Aşağısütlü Köyü | 1 | 75 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Aşut Köyü | 1 | 38 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Babaarslan Köyü | 1 | 24 | %104,2 | Muharrem İnce | %76,0 |
| Bakacak Köyü | 1 | 19 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Baloğlu Köyü | 1 | 20 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Baştosun Köyü | 1 | 41 | %97,6 | Muharrem İnce | %92,5 |
| Bostandere Köyü | 1 | 88 | %105,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Bölüktepe Köyü | 1 | 17 | %111,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Biçer Köyü | 1 | 77 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Camiişerif Mah. | 2 | 559 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Cengerli Köyü | 1 | 59 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Damlaca Köyü | 1 | 72 | %104,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Derebaşı Köyü | 1 | 20 | %90,0 | Muharrem İnce | %88,2 |
| Dolaylı Köyü | 1 | 46 | %71,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Doğandere Köyü | 1 | 29 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Diyarlar Köyü | 1 | 16 | %106,3 | Muharrem İnce | %82,4 |
| Diştaş Köyü | 1 | 33 | %103,0 | Muharrem İnce | %87,9 |
| Ekecik Köyü | 1 | 119 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Erecek Köyü | 1 | 73 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Gazipınar Köyü | 1 | 57 | %94,7 | Muharrem İnce | %92,5 |
| Gemecik Köyü | 1 | 88 | %97,7 | Muharrem İnce | %89,3 |
| Gökseki Köyü | 1 | 89 | %103,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,9 |
| Gölköy | 1 | 53 | %98,1 | Muharrem İnce | %90,4 |
| Göçevi Köyü | 1 | 32 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Gülensu Köyü | 1 | 20 | %105,0 | Muharrem İnce | %90,5 |
| Gümüşakar Köyü | 1 | 87 | %94,3 | Muharrem İnce | %96,3 |
| Günyüzü Köyü | 1 | 59 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Güventepe Köyü | 1 | 30 | %113,3 | Muharrem İnce | %88,2 |
| Güzle Köyü | 1 | 14 | %100,0 | Muharrem İnce | %92,9 |
| Hacıköy | 1 | 49 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Hakoğlu Mah. | 1 | 25 | %104,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Halitler Köyü | 1 | 12 | %108,3 | Muharrem İnce | %84,6 |
| Hökümet Mah. | 4 | 940 | %75,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Kabuller Köyü | 1 | 24 | %100,0 | Muharrem İnce | %91,7 |
| Kadıköy | 1 | 40 | %92,5 | Muharrem İnce | %83,3 |
| Kalkancı Köyü | 1 | 64 | %81,3 | Muharrem İnce | %96,2 |
| Kanberağa Köyü | 1 | 51 | %96,1 | Muharrem İnce | %93,9 |
| Kandilköy | 1 | 19 | %105,3 | Muharrem İnce | %85,0 |
| Kanlıtaş Köyü | 1 | 72 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Karasu Köyü | 1 | 20 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Karayaprak Köyü | 1 | 37 | %105,4 | Muharrem İnce | %84,6 |
| Kayıköy | 1 | 146 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,5 |
| Kazören Köyü | 1 | 84 | %101,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Kaçakköy | 1 | 38 | %105,3 | Muharrem İnce | %90,0 |
| Kersen Köyü | 1 | 35 | %111,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Keçegöz Köyü | 1 | 35 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Kırantepe Köyü | 1 | 20 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Kırıktaş Köyü | 1 | 31 | %83,9 | Muharrem İnce | %92,3 |
| Kırkbulak Köyü | 1 | 67 | %100,0 | Muharrem İnce | %92,5 |
| Kızıliniş Köyü | 1 | 42 | %102,4 | Muharrem İnce | %90,7 |
| Konakköy | 1 | 54 | %90,7 | Muharrem İnce | %79,2 |
| Koçkaya Köyü | 1 | 32 | %93,8 | Muharrem İnce | %96,7 |
| Kuzuluk Köyü | 1 | 35 | %102,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Kürelik Köyü | 1 | 90 | %94,4 | Muharrem İnce | %92,9 |
| Laleli Köyü | 1 | 43 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Leventler Köyü | 1 | 26 | %111,5 | Muharrem İnce | %89,7 |
| Madendere Köyü | 1 | 78 | %96,2 | Muharrem İnce | %91,9 |
| Mendemebaşı Köyü | 1 | 46 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Mendemeçukuru Köyü | 1 | 60 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Merkez Kalkancı Köyü | 1 | 109 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Muratçayırı Köyü | 1 | 31 | %96,8 | Muharrem İnce | %90,0 |
| Mülkköy | 1 | 12 | %66,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Olgunlar Köyü | 1 | 85 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,5 |
| Onurlu Köyü | 1 | 25 | %100,0 | Muharrem İnce | %66,7 |
| Ortagöze Köyü | 1 | 85 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Perçem Köyü | 1 | 66 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Pınaryolu Köyü | 1 | 188 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Resuller Köyü | 1 | 57 | %86,0 | Muharrem İnce | %88,9 |
| Salur Köyü | 1 | 47 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Sarhan Köyü | 1 | 31 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Sarıbayır Köyü | 1 | 42 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Sarıkoç Köyü | 1 | 60 | %103,3 | Muharrem İnce | %75,4 |
| Sağlık Köyü | 1 | 99 | %79,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Saipköy | 1 | 22 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Sıralı Köyü | 1 | 23 | %95,7 | Muharrem İnce | %86,4 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 41 | %102,4 | Muharrem İnce | %85,7 |
| Teknecik Köyü | 1 | 178 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Tepeköy | 1 | 30 | %136,7 | Muharrem İnce | %68,3 |
| Topağaç Köyü | 1 | 62 | %77,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Tuzluçayır Köyü | 1 | 21 | %85,7 | Muharrem İnce | %83,3 |
| Tülüköy | 1 | 11 | %72,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Ulucak Köyü | 1 | 93 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Uludere Köyü | 1 | 25 | %104,0 | Muharrem İnce | %80,8 |
| Yaylabeli Köyü | 1 | 41 | %104,9 | Muharrem İnce | %90,5 |
| Yaylapınar Köyü | 1 | 29 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Yazıgediği Köyü | 1 | 24 | %100,0 | Muharrem İnce | %62,5 |
| Yazıköy | 1 | 21 | %104,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Yenidoğan Mah. | 2 | 622 | %73,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Yeniköy | 1 | 17 | %100,0 | Muharrem İnce | %76,5 |
| Yeniyurt Köyü | 1 | 22 | %104,6 | Muharrem İnce | %90,9 |
| Yıldızören Köyü | 1 | 99 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Yukarısütlü Köyü | 1 | 11 | %109,1 | Muharrem İnce | %83,3 |
| Yukarıyeniköy | 1 | 83 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Yurtbaşı Köyü | 2 | 300 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Yuvadağı Köyü | 1 | 69 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Çaltı Köyü | 1 | 13 | %115,4 | Muharrem İnce | %86,7 |
| Çamdibi Köyü | 1 | 37 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Çamlımülk Köyü | 1 | 53 | %107,6 | Muharrem İnce | %82,5 |
| Çatak Köyü | 1 | 38 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Çatalçam Köyü | 1 | 120 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Çatköy | 1 | 61 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,3 |
| Çavuşköy | 1 | 17 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Çıragediği Köyü | 1 | 49 | %102,0 | Muharrem İnce | %96,0 |
| Çukuryazı Köyü | 1 | 54 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Çukurçimen Köyü | 1 | 26 | %107,7 | Muharrem İnce | %89,3 |
| Çiçekali Köyü | 1 | 11 | %100,0 | Muharrem İnce | %70,0 |
| Ören Köyü | 1 | 19 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Üçören Köyü | 1 | 51 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Şahverdi Köyü | 1 | 74 | %108,1 | Muharrem İnce | %88,3 |
| Şakaloğlu Köyü | 1 | 100 | %106,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 |