Kemaliye · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKemaliye ilçesi
%69,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
3.296 geçerli oy · katılım %84,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kemaliye ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %69,8 ile birinci; 3296 geçerli oy, katılım %84,0.
Kemaliye
Kayıtlı seçmen 4.010 · Oy kullanan 3.369 (katılım %84,0) · Geçerli 3.296 · Geçersiz 73
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.301 | %69,8 |
| Muharrem İnce | 695 | %21,1 |
| Meral Akşener | 215 | %6,5 |
| Temel Karamollaoğlu | 37 | %1,1 |
| Doğu Perinçek | 34 | %1,0 |
| Selahattin Demirtaş | 14 | %0,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adak Köyü | 1 | 42 | %78,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Aksöğüt Köyü | 1 | 26 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Akçalı Köyü | 1 | 26 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Apçağa Köyü | 1 | 168 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Armağan Köyü | 1 | 21 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Arslanoba Köyü | 1 | 13 | %107,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Ariki Mah. | 1 | 75 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Avcı Köyü | 1 | 46 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Ağılköy | 1 | 37 | %105,4 | Muharrem İnce | %89,7 |
| Aşağıumutlu Köyü | 1 | 70 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Bahçe Mah. | 1 | 53 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Balkırı Köyü | 1 | 19 | %105,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Başarı Köyü | 1 | 23 | %104,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Başbağlar Köyü | 1 | 79 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Başpınar Köyü | 1 | 50 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Boylu Köyü | 1 | 39 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Buğdaypınar Köyü | 1 | 81 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Dallıca Köyü | 1 | 10 | %110,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Demir Köyü | 1 | 37 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Dolunay Köyü | 1 | 11 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Dutluca Köyü | 1 | 125 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,5 |
| Dörtyolağzı Mah. | 1 | 147 | %74,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Dilli Köyü | 1 | 33 | %100,0 | Muharrem İnce | %90,9 |
| Efeler Köyü | 1 | 38 | %92,1 | Muharrem İnce | %60,6 |
| Ergü Köyü | 1 | 62 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| Esence Köyü | 1 | 12 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Esertepe Köyü | 1 | 15 | %73,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Gençağa Mah. | 1 | 145 | %66,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Gözaydın Köyü | 1 | 45 | %100,0 | Muharrem İnce | %92,9 |
| Güldibi Köyü | 1 | 10 | %110,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Gümüşçeşme Köyü | 1 | 57 | %77,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Günyolu Köyü | 1 | 12 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Hacı Yusuf Mah. | 1 | 174 | %75,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Halilağa Mah. | 1 | 177 | %63,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Harmankaya Köyü | 1 | 45 | %71,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Kabataş Köyü | 1 | 43 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Karakoçlu Köyü | 1 | 28 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Karapınar Köyü | 2 | 52 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Kavacık Köyü | 1 | 11 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Kekikpınarı Köyü | 1 | 68 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Kışlacık Köyü | 1 | 38 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Kocaçimen Köyü | 1 | 12 | %108,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Kozlupınar Köyü | 1 | 85 | %88,2 | Muharrem İnce | %77,8 |
| Kutluca Köyü | 1 | 19 | %105,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Kuşak Köyü | 1 | 64 | %79,7 | Muharrem İnce | %50,0 |
| Naip Mah. | 1 | 139 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Ocak Köyü | 1 | 58 | %94,8 | Muharrem İnce | %79,6 |
| Salihli Köyü | 1 | 28 | %78,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Sandık Köyü | 1 | 32 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Sandıkbağı Mah. | 1 | 173 | %64,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 |
| Sırakonak Köyü | 1 | 49 | %93,9 | Muharrem İnce | %58,7 |
| Subaşı Köyü | 1 | 27 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Taşdibi Mah. | 1 | 113 | %77,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Topkapı Köyü | 1 | 192 | %66,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Toybelen Köyü | 1 | 62 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Tuğlu Köyü | 1 | 21 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Yaka Köyü | 1 | 17 | %94,1 | Muharrem İnce | %60,0 |
| Yazmakaya Köyü | 1 | 24 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Yeşilyamaç Köyü | 1 | 18 | %100,0 | Muharrem İnce | %47,1 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 22 | %77,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 30 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Yıldızlı Köyü | 1 | 34 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Yukarıumutlu Köyü | 1 | 52 | %63,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Yuva Köyü | 1 | 27 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,0 |
| Çakırtaş Köyü | 1 | 53 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Çaldere Köyü | 1 | 25 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Çanakçı Köyü | 1 | 53 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Çatköy | 1 | 48 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Çitköy | 1 | 96 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| İshakpaşa Mah. | 1 | 109 | %78,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Şahinler Köyü | 1 | 65 | %63,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |