İliç · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimiİliç ilçesi
%70,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
5.561 geçerli oy · katılım %89,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İliç ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %70,9 ile birinci; 5561 geçerli oy, katılım %89,7.
İliç
Kayıtlı seçmen 6.332 · Oy kullanan 5.677 (katılım %89,7) · Geçerli 5.561 · Geçersiz 116
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.944 | %70,9 |
| Muharrem İnce | 1.312 | %23,6 |
| Meral Akşener | 204 | %3,7 |
| Temel Karamollaoğlu | 58 | %1,0 |
| Selahattin Demirtaş | 38 | %0,7 |
| Doğu Perinçek | 5 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdullah Paşa Mah. | 2 | 639 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Akdoğu Köyü | 1 | 12 | %125,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Akçayazı Köyü | 1 | 14 | %114,3 | Muharrem İnce | %81,3 |
| Altıntaş Köyü | 1 | 113 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Atma Köyü | 1 | 48 | %89,6 | Muharrem İnce | %75,0 |
| Ağıldere Köyü | 1 | 43 | %104,7 | Muharrem İnce | %88,9 |
| Balkaya Köyü | 1 | 78 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Bağcağız Köyü | 1 | 39 | %94,9 | Muharrem İnce | %86,5 |
| Bağıştaş Köyü | 1 | 100 | %85,0 | Muharrem İnce | %94,1 |
| Bağlıca Köyü | 1 | 77 | %93,5 | Muharrem İnce | %88,2 |
| Boyalık Köyü | 2 | 204 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Bozyayla Köyü | 1 | 92 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Bozçalı Köyü | 1 | 53 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Bürüncek Köyü | 1 | 13 | %107,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Büyükarmutlu Köyü | 1 | 131 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Büyükgümüşlü Köyü | 1 | 37 | %105,4 | Muharrem İnce | %94,9 |
| Büyükköy | 1 | 46 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Dolugün Köyü | 1 | 11 | %118,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Doruksaray Köyü | 1 | 61 | %103,3 | Muharrem İnce | %90,3 |
| Dostal Köyü | 1 | 62 | %88,7 | Muharrem İnce | %96,4 |
| Doğanköy | 1 | 23 | %100,0 | Muharrem İnce | %47,8 |
| Dikmen Köyü | 1 | 47 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,2 |
| Fatih Mah. | 3 | 891 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Güngören Köyü | 1 | 23 | %104,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Kapıkaya Köyü | 1 | 14 | %107,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Kayacık Köyü | 1 | 32 | %93,8 | Muharrem İnce | %93,1 |
| Kaymaklı Köyü | 1 | 16 | %131,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Kazım Karabekir Mah. | 2 | 626 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 |
| Konukcu Köyü | 1 | 71 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Kozluca Köyü | 1 | 30 | %116,7 | Muharrem İnce | %91,4 |
| Kuruçay Köyü | 1 | 87 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Kuzkışla Köyü | 1 | 53 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Küçükarmutlu Köyü | 1 | 32 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| Küçükgümüşlü Köyü | 1 | 11 | %109,1 | Muharrem İnce | %100,0 |
| Levent Pınarı Köyü | 1 | 80 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Ortatepe Köyü | 1 | 26 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Sabırlı Köyü | 1 | 318 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Sarıkonak Köyü | 1 | 42 | %85,7 | Muharrem İnce | %94,4 |
| Sarıpınar Köyü | 1 | 60 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Sularbaşı Köyü | 1 | 30 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 67 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Tabanlı Köyü | 1 | 29 | %89,7 | Muharrem İnce | %92,3 |
| Turgutlu Köyü | 1 | 37 | %97,3 | Muharrem İnce | %54,6 |
| Uluyamaç Köyü | 1 | 39 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Uğurköy | 1 | 62 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 |
| Yakuplu Köyü | 1 | 53 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Yalıngöze Köyü | 1 | 23 | %95,7 | Muharrem İnce | %90,9 |
| Yaylapınar Köyü | 1 | 22 | %109,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Yılmazköy | 1 | 19 | %100,0 | Muharrem İnce | %84,2 |
| Çaltı Köyü | 1 | 308 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Çaylı Köyü | 1 | 36 | %100,0 | Muharrem İnce | %88,9 |
| Çayyaka Köyü | 1 | 145 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,7 |
| Çobanlı Köyü | 1 | 73 | %90,4 | Muharrem İnce | %98,5 |
| Çöpler Köyü | 1 | 180 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Çörekli Köyü | 1 | 22 | %113,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Çiftlikköy | 1 | 48 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Çilesiz Köyü | 2 | 231 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,8 |
| Özlü Köyü | 1 | 80 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,3 |
| İbrahim Çeçen Mah. | 2 | 419 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| İslamköy | 1 | 54 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |