Erzincan Merkez · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiErzincan Merkez ilçesi
%59,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
94.687 geçerli oy · katılım %90,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Erzincan Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %59,2 ile birinci; 94.687 geçerli oy, katılım %90,5.
Erzincan Merkez
Kayıtlı seçmen 107.254 · Oy kullanan 97.025 (katılım %90,5) · Geçerli 94.687 · Geçersiz 2.338
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 56.047 | %59,2 |
| Muharrem İnce | 30.310 | %32,0 |
| Meral Akşener | 5.787 | %6,1 |
| Selahattin Demirtaş | 1.357 | %1,4 |
| Temel Karamollaoğlu | 1.060 | %1,1 |
| Doğu Perinçek | 126 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmetli Köyü | 1 | 35 | %105,7 | Muharrem İnce | %88,2 |
| Akyazı-Aktoprak Mah. | 2 | 432 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Akyazı-Akyazı Mah. | 3 | 796 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Akyazı-Başpınar Mah. | 1 | 238 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Akyazı-Terzibaba Mah. | 1 | 262 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Akşemsettin Mah. | 5 | 1.815 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Arslanlı Mah. | 11 | 3.800 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Atatürk Mah. | 9 | 3.271 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Aydoğdu Köyü | 1 | 277 | %92,4 | Muharrem İnce | %73,8 |
| Ağılözü Köyü | 1 | 59 | %105,1 | Muharrem İnce | %91,5 |
| Bahçelievler Mah. | 7 | 2.532 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Bahçeliköy | 1 | 342 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Bahçeyazı Köyü | 1 | 52 | %101,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |
| Ballı Köyü | 1 | 29 | %110,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Baltaşı Köyü | 1 | 38 | %113,2 | Muharrem İnce | %75,6 |
| Balibey Köyü | 1 | 152 | %97,4 | Muharrem İnce | %95,1 |
| Barbaros Mah. | 5 | 1.588 | %91,1 | Muharrem İnce | %70,2 |
| Başbağlar Mah. | 5 | 1.587 | %80,3 | Muharrem İnce | %57,6 |
| Beşsaray Köyü | 1 | 358 | %95,3 | Muharrem İnce | %97,6 |
| Buğdaylı Köyü | 1 | 149 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Büyükçakırman Köyü | 1 | 179 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Binkoç Köyü | 1 | 190 | %91,6 | Muharrem İnce | %83,0 |
| Caferli Köyü | 1 | 57 | %100,0 | Muharrem İnce | %87,5 |
| Cevizli Köyü | 1 | 62 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 13 | 4.702 | %85,6 | Muharrem İnce | %54,9 |
| Demirkent-Demirkent Mah. | 4 | 1.207 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Demirkent-Menderes Mah. | 5 | 1.660 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Demirkent-Osmanlı Mah. | 7 | 2.631 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Değirmenköy | 1 | 314 | %92,7 | Muharrem İnce | %47,0 |
| Ekmekli Köyü | 1 | 63 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Ekinci Köyü | 1 | 30 | %113,3 | Muharrem İnce | %88,2 |
| Elmaköy | 1 | 95 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Ergan Köyü | 1 | 208 | %92,3 | Muharrem İnce | %96,3 |
| Ergenekon Mah. | 14 | 5.248 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Ersevenler Mah. | 2 | 643 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Fatih Mah. | 8 | 2.667 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Ganiefendi Çiftliği Köyü | 1 | 234 | %93,6 | Muharrem İnce | %97,2 |
| Geçit-Demetevler Mah. | 2 | 698 | %96,4 | Muharrem İnce | %90,1 |
| Geçit-Gazi Mah. | 2 | 550 | %92,6 | Muharrem İnce | %82,6 |
| Geçit-Munzur Mah. | 7 | 2.452 | %91,1 | Muharrem İnce | %75,2 |
| Geçit-Yenidoğan Mah. | 1 | 355 | %91,6 | Muharrem İnce | %76,7 |
| Gölpınar Köyü | 1 | 134 | %98,5 | Muharrem İnce | %72,5 |
| Göyne Köyü | 1 | 34 | %117,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Gülabibey Mah. | 3 | 1.006 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 |
| Gümüştarla Köyü | 2 | 681 | %89,6 | Muharrem İnce | %58,0 |
| Günbağı Köyü | 1 | 324 | %89,8 | Muharrem İnce | %96,5 |
| Günebakan Köyü | 1 | 329 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,1 |
| Gürlevik Köyü | 1 | 22 | %104,6 | Muharrem İnce | %73,9 |
| Hacıali Palangası Köyü | 1 | 52 | %94,2 | Muharrem İnce | %87,8 |
| Halitpaşa Mah. | 6 | 1.990 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Hancıçiftliği Köyü | 1 | 295 | %98,0 | Muharrem İnce | %57,7 |
| Handere Köyü | 1 | 24 | %108,3 | Muharrem İnce | %70,8 |
| Heybeli Köyü | 1 | 142 | %93,7 | Muharrem İnce | %95,4 |
| Hocabey Mah. | 3 | 1.017 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Ilıdere Köyü | 1 | 56 | %96,4 | Muharrem İnce | %90,6 |
| Işıkpınar Köyü | 2 | 464 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Kalecik Köyü | 1 | 86 | %112,8 | Muharrem İnce | %87,5 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 338 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Karadiğin Köyü | 1 | 362 | %95,9 | Muharrem İnce | %95,6 |
| Karatuş Köyü | 1 | 200 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,2 |
| Kavakyolu-Gölcük Mah. | 3 | 970 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Kavakyolu-Hamidiye Mah. | 6 | 1.923 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Kavakyolu-Kavakyolu Mah. | 5 | 1.533 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Kavakyolu-Paşa Mah. | 1 | 359 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Kazım Karabekir Mah. | 6 | 2.210 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,1 |
| Keklikkayası Köyü | 2 | 465 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,1 |
| Kılıçkaya Köyü | 1 | 112 | %98,2 | Muharrem İnce | %86,1 |
| Kızılay Mah. | 3 | 938 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Konakbaşı Köyü | 1 | 165 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,1 |
| Koçyatağı Köyü | 1 | 116 | %98,3 | Muharrem İnce | %93,6 |
| Kurutilek Köyü | 1 | 376 | %92,0 | Muharrem İnce | %81,4 |
| Küçük Çakırman Köyü | 1 | 21 | %114,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Küçükkadağan Köyü | 1 | 218 | %97,7 | Muharrem İnce | %95,7 |
| Kilimli Köyü | 1 | 253 | %92,1 | Muharrem İnce | %76,0 |
| Mecidiye Köyü | 1 | 63 | %96,8 | Muharrem İnce | %88,1 |
| Mengüceli Mah. | 8 | 2.733 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Merkez-Çukurkuyu-Hancı Mah. | 1 | 205 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Mollaköy-Atatürk Mah. | 1 | 339 | %86,7 | Muharrem İnce | %93,3 |
| Mollaköy-Cumhuriyet Mah. | 1 | 282 | %94,3 | Muharrem İnce | %97,7 |
| Mollaköy-Mahmutlu Mah. | 1 | 168 | %91,1 | Muharrem İnce | %85,5 |
| Mollaköy-Tepecik Mah. | 1 | 222 | %86,9 | Muharrem İnce | %85,0 |
| Mollaköy-Yeşilyurt Mah. | 2 | 407 | %92,1 | Muharrem İnce | %93,7 |
| Mimar Sinan Mah. | 19 | 7.155 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Ortayurt Köyü | 1 | 100 | %101,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Oğlaktepe Köyü | 1 | 173 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,4 |
| Pekmezli Köyü | 1 | 32 | %106,3 | Muharrem İnce | %85,3 |
| Pınarönü Köyü | 1 | 135 | %94,8 | Muharrem İnce | %93,0 |
| Sazlıpınar Köyü | 1 | 94 | %101,1 | Muharrem İnce | %97,9 |
| Saztepe Köyü | 1 | 141 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Soğukoluk Köyü | 1 | 246 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Söğütözü Köyü | 1 | 144 | %95,8 | Muharrem İnce | %93,4 |
| Sütpınar Köyü | 1 | 79 | %94,9 | Muharrem İnce | %88,0 |
| Taksim Mah. | 3 | 1.138 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |
| Tandırlı Köyü | 1 | 44 | %100,0 | Muharrem İnce | %93,2 |
| Tatlısu Köyü | 1 | 157 | %93,0 | Muharrem İnce | %95,9 |
| Türkmenoğlu Köyü | 2 | 314 | %95,9 | Muharrem İnce | %95,9 |
| Ulalar-Aziz Baba Mah. | 2 | 437 | %92,5 | Muharrem İnce | %94,7 |
| Ulalar-Cemal Gürsel Mah. | 1 | 249 | %93,6 | Muharrem İnce | %92,9 |
| Ulalar-Mustafa Kemal Paşa Mah. | 2 | 561 | %90,4 | Muharrem İnce | %91,4 |
| Ulalar-Ulalar Mah. | 5 | 1.527 | %87,8 | Muharrem İnce | %83,3 |
| Ulalar-Özgürlük Mah. | 2 | 698 | %94,1 | Muharrem İnce | %93,3 |
| Ulalar-Üçkonak Mah. | 1 | 315 | %94,9 | Muharrem İnce | %94,8 |
| Uluköy | 2 | 443 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Yalınca Köyü | 1 | 386 | %91,2 | Muharrem İnce | %94,5 |
| Yalnızbağ-Davarlı Mah. | 1 | 29 | %103,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Yalnızbağ-Dereyurt Mah. | 1 | 146 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Yalnızbağ-Esentepe Mah. | 1 | 274 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,5 |
| Yalnızbağ-Hürrempalangası Mah. | 1 | 99 | %103,0 | Muharrem İnce | %91,9 |
| Yalnızbağ-Osman Gazi Mah. | 1 | 355 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Yalnızbağ-Yalnızbağ Mah. | 2 | 747 | %75,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Yavuz Selim Mah. | 16 | 5.769 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Yaylabaşı-Alsancak Mah. | 2 | 406 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Yaylabaşı-Güllüce Mah. | 1 | 324 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 |
| Yaylabaşı-Selçuklu Mah. | 1 | 246 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Yaylabaşı-Şehitserhat Mah. | 1 | 184 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Yeniköy | 1 | 171 | %90,1 | Muharrem İnce | %88,7 |
| Yenimahalle Mah. | 5 | 1.821 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,9 |
| Yeşilçat Köyü | 1 | 132 | %98,5 | Muharrem İnce | %96,8 |
| Yeşilçay Köyü | 1 | 92 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Yoğurtlu-Barış Mah. | 2 | 644 | %93,6 | Muharrem İnce | %85,2 |
| Yoğurtlu-Bayrak Mah. | 2 | 478 | %94,4 | Muharrem İnce | %78,0 |
| Yoğurtlu-Cengiz Topel Mah. | 2 | 576 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,2 |
| Yoğurtlu-Sancak Mah. | 2 | 447 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Yunus Emre Mah. | 11 | 3.943 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Çarşı Mah. | 6 | 1.987 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Çatalarmut Köyü | 1 | 197 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Çatalören Köyü | 1 | 282 | %92,6 | Muharrem İnce | %70,5 |
| Çağlayan-Atatürk Mah. | 1 | 265 | %93,2 | Muharrem İnce | %84,9 |
| Çağlayan-Cumhuriyet Mah. | 1 | 240 | %92,1 | Muharrem İnce | %85,5 |
| Çağlayan-Derebağ Mah. | 1 | 128 | %100,0 | Muharrem İnce | %88,9 |
| Çağlayan-Erdene Mah. | 1 | 112 | %96,4 | Muharrem İnce | %95,2 |
| Çağlayan-Mertekli Mah. | 2 | 358 | %91,6 | Muharrem İnce | %93,7 |
| Çağlayan-Yamaçlı Mah. | 1 | 159 | %94,3 | Muharrem İnce | %91,1 |
| Çağlayan-Şelale Mah. | 1 | 279 | %91,4 | Muharrem İnce | %93,3 |
| Çubuklu Köyü | 1 | 45 | %97,8 | Muharrem İnce | %83,7 |
| Çukurkuyu-Bozyazı Mah. | 1 | 228 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Çukurkuyu-Bulutlu Mah. | 3 | 860 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Çukurkuyu-Ertuğrul Gazi Mah. | 1 | 82 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Çukurkuyu-Hoca Ahmet Yesevi Mah. | 1 | 120 | %99,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Çukurkuyu-Sarıgöl Mah. | 2 | 413 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Çukurkuyu-Çukurkuyu Mah. | 1 | 342 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Çukurkuyu-Şht. Serhat Yurtbaşı Mah. | 1 | 348 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Ürek Köyü | 1 | 86 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| İnönü Mah. | 10 | 3.610 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| İzzetpaşa Mah. | 6 | 1.971 | %90,8 | Muharrem İnce | %49,1 |