Sivrice · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSivrice ilçesi
%79,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
5.280 geçerli oy · katılım %86,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sivrice ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %79,2 ile birinci; 5280 geçerli oy, katılım %86,2.
Sivrice
Kayıtlı seçmen 6.270 · Oy kullanan 5.405 (katılım %86,2) · Geçerli 5.280 · Geçersiz 125
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.180 | %79,2 |
| Muharrem İnce | 669 | %12,7 |
| Meral Akşener | 261 | %4,9 |
| Selahattin Demirtaş | 84 | %1,6 |
| Temel Karamollaoğlu | 75 | %1,4 |
| Doğu Perinçek | 11 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbuğday Köyü | 1 | 230 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Akpınar Mah. | 1 | 76 | %102,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 |
| Akseki Köyü | 1 | 41 | %102,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Alaattinköy | 1 | 67 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Alıncık Köyü | 1 | 33 | %118,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Aşağıçanakçı Köyü | 1 | 35 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Başkaynak Köyü | 1 | 263 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Bekçitepe Köyü | 1 | 84 | %91,7 | Muharrem İnce | %60,0 |
| Canuşağı Köyü | 1 | 39 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Dedeyolu Köyü | 1 | 174 | %77,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Dereboynu Köyü | 1 | 21 | %114,3 | Meral Akşener | %95,8 |
| Doğanbağı Köyü | 1 | 45 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Duygulu Köyü | 1 | 52 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Dörtbölük Köyü | 1 | 92 | %78,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Dikmen Köyü | 1 | 23 | %65,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Elmasuyu Köyü | 1 | 152 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |
| Gelindere Köyü | 1 | 46 | %60,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Gölbaşı Mah. | 2 | 576 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Görgülü Köyü | 1 | 57 | %73,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Gözeli Köyü | 1 | 287 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Günbalı Köyü | 1 | 28 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Güneyköy | 1 | 140 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Hacılar Köyü | 1 | 32 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Haftasar Köyü | 1 | 67 | %76,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Hazar Mah. | 2 | 673 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Ilıncak Köyü | 1 | 46 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Kalaba Köyü | 1 | 19 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Kamışlık Köyü | 1 | 74 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Karaçalı Mah. | 1 | 50 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,9 |
| Kavakköy | 1 | 43 | %74,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Kavallı Köyü | 1 | 76 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Kayabağları Köyü | 1 | 36 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| Kayapınar Köyü | 1 | 82 | %76,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Kılıçkaya Köyü | 1 | 16 | %112,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Kösebayır Köyü | 1 | 111 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Kültür Mah. | 2 | 603 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,9 |
| Kürkköy | 1 | 142 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,4 |
| Mollaali Köyü | 1 | 17 | %111,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Nergize Köyü | 1 | 43 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Olgunlar Mah. | 1 | 373 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,5 |
| Sanayi Mah. | 1 | 175 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Soğukpınar Köyü | 1 | 80 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Sürek Köyü | 1 | 82 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Tarlatepe Köyü | 1 | 82 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Taşlıyayla Köyü | 1 | 45 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,7 |
| Topaluşağı Köyü | 1 | 77 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Uslu Köyü | 1 | 120 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Yaruşağı Köyü | 1 | 17 | %111,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Yedikardeş Köyü | 1 | 33 | %106,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Yedipınar Köyü | 1 | 32 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Yukarıçanakçı Köyü | 1 | 34 | %105,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Yürekkaya Köyü | 1 | 36 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,5 |
| Çatakkaya Köyü | 1 | 83 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 |
| Çevrimtaş Köyü | 1 | 59 | %67,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Çortunlu Köyü | 1 | 67 | %64,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Üçlerce Köyü | 1 | 155 | %71,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Üğrük Köyü | 1 | 29 | %72,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |