Arıcak · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiArıcak ilçesi
%77,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
7.493 geçerli oy · katılım %80,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Arıcak ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %77,1 ile birinci; 7493 geçerli oy, katılım %80,9.
Arıcak
Kayıtlı seçmen 9.622 · Oy kullanan 7.780 (katılım %80,9) · Geçerli 7.493 · Geçersiz 287
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.777 | %77,1 |
| Selahattin Demirtaş | 1.108 | %14,8 |
| Muharrem İnce | 406 | %5,4 |
| Temel Karamollaoğlu | 107 | %1,4 |
| Meral Akşener | 78 | %1,0 |
| Doğu Perinçek | 17 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Bozçavuş Köyü | 1 | 358 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Bükardı-Bölükbaşı Mah. | 1 | 156 | %87,2 | Selahattin Demirtaş | %61,4 |
| Bükardı-Pınarbaşı Mah. | 1 | 217 | %78,3 | Selahattin Demirtaş | %63,4 |
| Bükardı-Zeynet Mah. | 3 | 803 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,1 |
| Erbağı Köyü | 1 | 318 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Erimli-Cami Mah. | 4 | 1.295 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Erimli-Kışla Mah. | 2 | 411 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Gümüşyaka Mah. | 1 | 272 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Halil Yavuz Mah. | 1 | 234 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Hürriyet Mah. | 1 | 340 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,5 |
| Kambertepe Köyü | 1 | 272 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Karakaş Köyü | 1 | 330 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Kayahisar Köyü | 1 | 138 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Küplüce Köyü | 2 | 557 | %70,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Mustafa Çelebi Mah. | 1 | 323 | %76,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,4 |
| Ormanpınar Köyü | 1 | 311 | %80,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Saman Mah. | 1 | 198 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Serinevler Mah. | 1 | 353 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Simserkis Mah. | 1 | 364 | %74,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,1 |
| Vali Göktayoğlu Mah. | 1 | 377 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 |
| Yoğunbilek Köyü | 2 | 594 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Üçocak-Merkez Mah. | 1 | 257 | %70,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Üçocak-Ziyaret Mah. | 2 | 438 | %76,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Üçocak-Çay Mah. | 2 | 706 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |