Edirne Merkez · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiEdirne Merkez ilçesi
%57,3
Muharrem İnce birinci
111.951 geçerli oy · katılım %87,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Edirne Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %57,3 ile birinci; 111.951 geçerli oy, katılım %87,6.
Edirne Merkez
Kayıtlı seçmen 130.118 · Oy kullanan 114.009 (katılım %87,6) · Geçerli 111.951 · Geçersiz 2.058
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 64.152 | %57,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 33.984 | %30,4 |
| Meral Akşener | 10.119 | %9,0 |
| Selahattin Demirtaş | 2.463 | %2,2 |
| Temel Karamollaoğlu | 945 | %0,8 |
| Doğu Perinçek | 288 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.Murat Mah. | 12 | 4.269 | %82,8 | Muharrem İnce | %67,7 |
| Abdurrahman Mah. | 20 | 7.466 | %85,5 | Muharrem İnce | %58,7 |
| Ahi Köyü | 1 | 95 | %96,8 | Muharrem İnce | %68,9 |
| Avarız Köyü | 2 | 400 | %96,5 | Muharrem İnce | %50,3 |
| Babademirtaş Mah. | 7 | 2.640 | %87,5 | Muharrem İnce | %49,6 |
| Barutluk Mah. | 21 | 7.737 | %88,4 | Muharrem İnce | %53,2 |
| Bosna Köyü | 1 | 56 | %100,0 | Muharrem İnce | %59,3 |
| Budakdoğanca Köyü | 1 | 85 | %94,1 | Muharrem İnce | %85,0 |
| Büyükdöllük Köyü | 2 | 554 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,6 |
| Büyükismailce Köyü | 1 | 156 | %93,0 | Muharrem İnce | %49,3 |
| Demirhanlı Köyü | 1 | 367 | %88,8 | Muharrem İnce | %50,2 |
| Değirmenyanı Köyü | 1 | 362 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,0 |
| Doyran Köyü | 2 | 580 | %91,6 | Muharrem İnce | %53,7 |
| Dilaverbey Mah. | 9 | 3.100 | %85,5 | Muharrem İnce | %53,7 |
| Ekmekçi Köyü | 1 | 71 | %94,4 | Muharrem İnce | %50,8 |
| Elçili Köyü | 1 | 311 | %84,2 | Muharrem İnce | %39,2 |
| Eskikadın Köyü | 1 | 367 | %93,5 | Muharrem İnce | %84,6 |
| Fatih Mah. | 40 | 14.330 | %89,4 | Muharrem İnce | %69,9 |
| Hacıumur Köyü | 1 | 258 | %88,8 | Muharrem İnce | %50,7 |
| Hasanağa Köyü | 1 | 107 | %93,5 | Muharrem İnce | %51,0 |
| Hatipköy | 1 | 108 | %95,4 | Muharrem İnce | %75,3 |
| Hıdırağa Köyü | 1 | 192 | %90,6 | Muharrem İnce | %54,1 |
| Karaağaç Mah. | 7 | 2.389 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,2 |
| Karabulut Köyü | 1 | 77 | %96,1 | Muharrem İnce | %54,8 |
| Karakasım Köyü | 2 | 441 | %90,3 | Muharrem İnce | %61,5 |
| Karayusuf Köyü | 1 | 100 | %98,0 | Muharrem İnce | %56,8 |
| Kayapa Köyü | 1 | 100 | %96,0 | Muharrem İnce | %55,4 |
| Kemalköy | 2 | 748 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Koca Sinan Mah. | 19 | 7.030 | %87,3 | Muharrem İnce | %70,0 |
| Korucu Köyü | 1 | 173 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,1 |
| Köşençiftliği Köyü | 1 | 257 | %91,4 | Muharrem İnce | %79,9 |
| Küçükdöllük Köyü | 1 | 118 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,4 |
| Medrese Ali Bey Mah. | 13 | 4.679 | %87,9 | Muharrem İnce | %56,1 |
| Menekşesofular Köyü | 1 | 189 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Menzilahır Mah. | 6 | 2.003 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 |
| Meydan Mah. | 7 | 2.571 | %86,7 | Muharrem İnce | %54,3 |
| Muratçalı Köyü | 1 | 140 | %95,0 | Muharrem İnce | %37,2 |
| Musabeyli Köyü | 1 | 355 | %91,6 | Muharrem İnce | %59,4 |
| Mithat Paşa Mah. | 6 | 2.215 | %82,9 | Muharrem İnce | %55,6 |
| Nişancıpaşa Mah. | 16 | 6.072 | %88,1 | Muharrem İnce | %53,3 |
| Orhaniye Köyü | 1 | 334 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,3 |
| Sabuni Mah. | 3 | 936 | %84,5 | Muharrem İnce | %64,7 |
| Sarayakpınar Köyü | 1 | 100 | %94,0 | Muharrem İnce | %41,5 |
| Sarıcapaşa Mah. | 7 | 2.322 | %87,9 | Muharrem İnce | %54,0 |
| Sazlıdere Köyü | 2 | 447 | %90,6 | Muharrem İnce | %50,3 |
| Suakacağı Köyü | 1 | 71 | %98,6 | Muharrem İnce | %78,3 |
| Talatpaşa Mah. | 12 | 4.504 | %87,5 | Muharrem İnce | %57,5 |
| Tayakadın Köyü | 4 | 1.298 | %93,5 | Muharrem İnce | %53,6 |
| Umurbey Mah. | 6 | 1.823 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,4 |
| Uzgaç Köyü | 1 | 85 | %101,2 | Muharrem İnce | %59,5 |
| Yancıkçı Şahin Mah. | 10 | 3.519 | %87,4 | Muharrem İnce | %60,5 |
| Yenikadın Köyü | 1 | 398 | %91,2 | Muharrem İnce | %71,1 |
| Yeniimaret Mah. | 8 | 2.615 | %86,1 | Muharrem İnce | %43,9 |
| Yıldırım Beyazıt Mah. | 8 | 2.991 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Yıldırım Hacı Sarraf Mah. | 7 | 2.318 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 245 | %96,7 | Muharrem İnce | %58,2 |
| Çavuşbey Mah. | 9 | 3.264 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,9 |
| Üyüklütatar Köyü | 2 | 598 | %89,8 | Muharrem İnce | %68,4 |
| İskender Köyü | 2 | 438 | %95,2 | Muharrem İnce | %54,4 |
| İstasyon Mah. | 7 | 2.332 | %85,0 | Muharrem İnce | %47,6 |
| Şükrüpaşa Mah. | 71 | 26.212 | %88,3 | Muharrem İnce | %65,4 |