Gölyaka · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiGölyaka ilçesi
%72,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
13.961 geçerli oy · katılım %92,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gölyaka ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %72,8 ile birinci; 13.961 geçerli oy, katılım %92,7.
Gölyaka
Kayıtlı seçmen 15.551 · Oy kullanan 14.410 (katılım %92,7) · Geçerli 13.961 · Geçersiz 449
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.157 | %72,8 |
| Muharrem İnce | 2.976 | %21,3 |
| Meral Akşener | 633 | %4,5 |
| Temel Karamollaoğlu | 131 | %0,9 |
| Doğu Perinçek | 39 | %0,3 |
| Selahattin Demirtaş | 25 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksu Köyü | 1 | 259 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Açma Mah. | 2 | 710 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| Bakacak Köyü | 2 | 443 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Bekiroğlu Köyü | 1 | 206 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Cumakırı Mah. | 1 | 281 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Değirmentepe Köyü | 1 | 249 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,4 |
| Esen Mah. | 2 | 546 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Fatih Mah. | 3 | 870 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Gökçedere Köyü | 2 | 566 | %94,5 | Muharrem İnce | %54,3 |
| Güzeldere Köyü | 1 | 244 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Hacısüleymanbey Köyü | 1 | 250 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 |
| Hacıyakup Köyü | 4 | 1.275 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| Hamamüstü Köyü | 2 | 435 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Kemeryanı Köyü | 2 | 472 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Kuyudüzü Mah. | 2 | 440 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 |
| Kültür Mah. | 3 | 1.068 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Muhapdede Köyü | 1 | 81 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Sarıdere Köyü | 1 | 375 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Saçmalıpınar Köyü | 5 | 789 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Taşlık Köyü | 1 | 223 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Yazıpınar Mah. | 4 | 1.247 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Yazlık Köyü | 1 | 252 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Yeni Mah. | 2 | 542 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,1 |
| Yeşil Mah. | 2 | 688 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 229 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Yunusefendi Köyü | 2 | 545 | %95,2 | Muharrem İnce | %59,6 |
| Zekeriyaköy | 1 | 334 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,6 |
| Çamlıbel Köyü | 1 | 308 | %94,8 | Muharrem İnce | %63,7 |
| Çayköy | 1 | 168 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| İmamlar Mah. | 3 | 858 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| İçmeler Köyü | 2 | 598 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |