Çüngüş · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇüngüş ilçesi
%57,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
5.667 geçerli oy · katılım %76,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çüngüş ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %57,6 ile birinci; 5667 geçerli oy, katılım %76,4.
Çüngüş
Kayıtlı seçmen 7.986 · Oy kullanan 6.101 (katılım %76,4) · Geçerli 5.667 · Geçersiz 434
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.264 | %57,6 |
| Selahattin Demirtaş | 1.094 | %19,3 |
| Muharrem İnce | 989 | %17,5 |
| Meral Akşener | 219 | %3,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 72 | %1,3 |
| Doğu Perinçek | 29 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbaşak Mah. | 1 | 277 | %70,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| Aktaş Mah. | 1 | 101 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,8 |
| Albayrak Mah. | 1 | 53 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Arpadere Mah. | 1 | 69 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| Atalar Mah. | 2 | 531 | %62,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,1 |
| Avut Mah. | 1 | 69 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,8 |
| Aydınlı Mah. | 1 | 259 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,4 |
| Balcılar Mah. | 1 | 247 | %64,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,4 |
| Camii Kebir Mah. | 1 | 366 | %68,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,3 |
| Camiisuk Mah. | 2 | 482 | %76,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,9 |
| Deveboynu Mah. | 1 | 197 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Değirmensuyu Mah. | 1 | 49 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Elmadere Mah. | 1 | 209 | %73,2 | Selahattin Demirtaş | %67,6 |
| Elyos Mah. | 1 | 168 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Gökçepelit Mah. | 1 | 47 | %59,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 |
| Güneydere Mah. | 1 | 96 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Handere Mah. | 1 | 46 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Hoya Mah. | 1 | 275 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %33,5 |
| Hindibaba Mah. | 2 | 400 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,9 |
| Karakaya Mah. | 1 | 130 | %103,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 692 | %76,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,9 |
| Kaynakköy Mah. | 1 | 63 | %66,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Keleşevleri Mah. | 1 | 165 | %66,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Koçören Mah. | 1 | 123 | %60,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Norşin Mah. | 1 | 63 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Ormançayı Mah. | 1 | 125 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 |
| Oyuklu Mah. | 1 | 244 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,5 |
| Polatuşağı Mah. | 1 | 114 | %52,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Sağtepe Mah. | 1 | 270 | %76,3 | Selahattin Demirtaş | %47,2 |
| Seferuşağı Mah. | 1 | 112 | %66,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,5 |
| Türkmen Mah. | 1 | 113 | %102,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Yaygınkonak Mah. | 1 | 131 | %70,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Yazyağmuru Mah. | 1 | 27 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 665 | %73,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %38,8 |
| Yukarışeyhler Mah. | 2 | 662 | %74,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Çataldut Mah. | 1 | 75 | %66,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Çaybaşı Mah. | 1 | 59 | %66,1 | Muharrem İnce | %46,0 |
| Üçpınar Mah. | 1 | 54 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| İbikkaya Mah. | 1 | 158 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |