Pamukkale · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiPamukkale ilçesi
%48,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
214.392 geçerli oy · katılım %90,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pamukkale ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %48,5 ile birinci; 214.392 geçerli oy, katılım %90,6.
Pamukkale
Kayıtlı seçmen 241.553 · Oy kullanan 218.902 (katılım %90,6) · Geçerli 214.392 · Geçersiz 4.510
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 103.879 | %48,5 |
| Muharrem İnce | 77.255 | %36,0 |
| Meral Akşener | 27.938 | %13,0 |
| Selahattin Demirtaş | 3.628 | %1,7 |
| Temel Karamollaoğlu | 1.234 | %0,6 |
| Doğu Perinçek | 458 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 15 Mayıs Mah. | 15 | 5.410 | %88,0 | Muharrem İnce | %45,9 |
| Adnan Menderes Mah. | 1 | 205 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,5 |
| Akdere Mah. | 2 | 573 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Akhan Mah. | 11 | 4.153 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 |
| Akköy Mah. | 1 | 244 | %89,8 | Muharrem İnce | %42,0 |
| Aktepe Mah. | 25 | 8.934 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,9 |
| Akçapınar Mah. | 1 | 214 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,5 |
| Anafartalar Mah. | 19 | 7.194 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| Asmalıevler Mah. | 8 | 2.964 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,3 |
| Atalar Mah. | 17 | 6.094 | %88,0 | Muharrem İnce | %49,8 |
| Atatürk Mah. | 1 | 306 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,7 |
| Aziziye Mah. | 1 | 271 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,7 |
| Bağbaşı Mah. | 22 | 8.026 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 |
| Belenardıç Mah. | 2 | 478 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Cankurtaran Mah. | 4 | 1.395 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 17 | 6.246 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 |
| Deliktaş Mah. | 23 | 8.487 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Develi Mah. | 2 | 725 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,4 |
| Dokuzkavaklar Mah. | 26 | 9.563 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Eldenizli Mah. | 2 | 424 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,4 |
| Eymir Mah. | 1 | 186 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,9 |
| Fatih Mah. | 31 | 11.497 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Fesleğen Mah. | 21 | 7.779 | %90,9 | Muharrem İnce | %46,5 |
| Goncalı Mah. | 3 | 807 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| Gökpınar Mah. | 7 | 2.224 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Gölemezli Mah. | 2 | 422 | %92,9 | Muharrem İnce | %43,9 |
| Gözler Mah. | 4 | 1.504 | %90,0 | Muharrem İnce | %51,5 |
| Güzelköy Mah. | 6 | 2.266 | %94,4 | Muharrem İnce | %46,0 |
| Güzelpınar Mah. | 2 | 465 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Hacıkaplanlar Mah. | 23 | 8.354 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,3 |
| Haytabey Mah. | 1 | 235 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,1 |
| Hürriyet Mah. | 8 | 2.902 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Irlıganlı Mah. | 6 | 2.118 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |
| Kale Mah. | 3 | 817 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| Karahayıt Mah. | 3 | 882 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Karakova Mah. | 2 | 680 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Karakurt Mah. | 2 | 738 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Karataş Mah. | 1 | 231 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,9 |
| Karşıyaka Mah. | 29 | 10.480 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Kavakbaşı Mah. | 1 | 233 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,5 |
| Kayıhan Mah. | 10 | 3.653 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Kervansaray Mah. | 16 | 5.435 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,0 |
| Kınıklı Mah. | 25 | 8.903 | %88,2 | Muharrem İnce | %59,7 |
| Kocadere Mah. | 3 | 832 | %93,0 | Muharrem İnce | %40,9 |
| Korucuk Mah. | 3 | 1.071 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 |
| Kurtluca Mah. | 3 | 702 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 |
| Kuşpınar Mah. | 21 | 7.636 | %91,3 | Muharrem İnce | %55,3 |
| Küçükdere Mah. | 2 | 511 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Mahmut Sönmez Mah. | 1 | 249 | %87,6 | Muharrem İnce | %52,6 |
| Mehmetçik Mah. | 31 | 11.213 | %88,6 | Muharrem İnce | %54,4 |
| Oğuz Mah. | 1 | 123 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,4 |
| Pamukkale Mah. | 5 | 1.526 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,6 |
| Pelitlibağ Mah. | 24 | 8.789 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,9 |
| Pınarkent Mah. | 15 | 4.972 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 |
| Sami Türel Mah. | 1 | 288 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,8 |
| Siteler Mah. | 15 | 5.356 | %89,6 | Muharrem İnce | %54,1 |
| Tekke Mah. | 4 | 1.217 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Topraklık Mah. | 31 | 11.527 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,4 |
| Uzunpınar Mah. | 4 | 1.365 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,0 |
| Yeniköy Mah. | 3 | 929 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Yukarışamlı Mah. | 2 | 420 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Yunusemre Mah. | 12 | 4.377 | %88,2 | Muharrem İnce | %50,9 |
| Zeytinköy Mah. | 28 | 10.311 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,9 |
| Zümrüt Mah. | 13 | 4.859 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,8 |
| Çerkez Mah. | 1 | 174 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Çeşmebaşı Mah. | 1 | 174 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| İncilipınar Mah. | 31 | 11.224 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,1 |
| İstiklal Mah. | 19 | 6.991 | %90,7 | Muharrem İnce | %49,2 |