Alaca · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAlaca ilçesi
%68,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
21.420 geçerli oy · katılım %90,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Alaca ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %68,5 ile birinci; 21.420 geçerli oy, katılım %90,5.
Alaca
Kayıtlı seçmen 24.272 · Oy kullanan 21.973 (katılım %90,5) · Geçerli 21.420 · Geçersiz 553
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 14.675 | %68,5 |
| Muharrem İnce | 4.729 | %22,1 |
| Meral Akşener | 1.763 | %8,2 |
| Temel Karamollaoğlu | 153 | %0,7 |
| Selahattin Demirtaş | 89 | %0,4 |
| Doğu Perinçek | 11 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Köyü | 1 | 110 | %96,4 | Muharrem İnce | %99,1 |
| Akçaköy | 1 | 165 | %90,3 | Muharrem İnce | %62,2 |
| Akçiçek Köyü | 1 | 50 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Akören Köyü | 1 | 69 | %92,8 | Muharrem İnce | %96,9 |
| Alacahüyük Köyü | 1 | 251 | %92,0 | Muharrem İnce | %95,1 |
| Altıntaş Köyü | 1 | 45 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Avutmuş Köyü | 1 | 26 | %107,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Ayhan Mah. | 3 | 910 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Bahçeli Köyü | 1 | 127 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Balçıkhisar Köyü | 1 | 67 | %88,1 | Muharrem İnce | %49,2 |
| Belpınar Köyü | 1 | 155 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,7 |
| Beşiktepe Köyü | 1 | 26 | %107,7 | Meral Akşener | %48,2 |
| Bolatçık Köyü | 1 | 196 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Bozdoğan Köyü | 1 | 51 | %103,9 | Muharrem İnce | %87,5 |
| Boğaziçi Köyü | 1 | 82 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,5 |
| Büyükcamili Köyü | 1 | 166 | %91,6 | Muharrem İnce | %96,1 |
| Büyükdona Köyü | 1 | 330 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 |
| Büyükhırka Köyü | 2 | 402 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Büyükkeşlik Köyü | 1 | 27 | %107,4 | Muharrem İnce | %93,1 |
| Büyüksöğütözü Köyü | 1 | 50 | %94,0 | Muharrem İnce | %86,7 |
| Cengizhan Mah. | 3 | 899 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.603 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Dedepınar Köyü | 1 | 44 | %102,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Denizhan Mah. | 9 | 2.930 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Dereyazıcı Köyü | 1 | 33 | %90,9 | Muharrem İnce | %96,7 |
| Değirmenderesi Köyü | 1 | 77 | %93,5 | Muharrem İnce | %95,8 |
| Değirmenönü Köyü | 1 | 61 | %98,4 | Muharrem İnce | %86,2 |
| Eren Köyü | 1 | 64 | %89,1 | Muharrem İnce | %89,5 |
| Eskiyapar Köyü | 1 | 195 | %95,9 | Muharrem İnce | %93,6 |
| Evci Köyü | 1 | 266 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Fakılar Köyü | 1 | 48 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Gazipaşa Köyü | 1 | 334 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,3 |
| Gerdekkaya Köyü | 1 | 18 | %105,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Geven Köyü | 1 | 13 | %115,4 | Muharrem İnce | %86,7 |
| Gökören Köyü | 1 | 20 | %70,0 | Muharrem İnce | %71,4 |
| Gülderesi Köyü | 1 | 32 | %109,4 | Muharrem İnce | %70,6 |
| Güllük Köyü | 1 | 78 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,7 |
| Günhan Mah. | 12 | 3.514 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Harhar Köyü | 1 | 50 | %98,0 | Muharrem İnce | %91,5 |
| Haydarköy | 1 | 51 | %100,0 | Muharrem İnce | %87,8 |
| Kalecikkaya Köyü | 1 | 120 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Kalınkaya Köyü | 1 | 127 | %98,4 | Muharrem İnce | %95,8 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 63 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Karamahmut Köyü | 1 | 124 | %96,8 | Muharrem İnce | %95,8 |
| Karatepe Köyü | 1 | 24 | %95,8 | Muharrem İnce | %95,7 |
| Karaçal Köyü | 1 | 18 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Kargın Köyü | 1 | 81 | %98,8 | Muharrem İnce | %93,8 |
| Karnıkara Köyü | 1 | 29 | %96,6 | Meral Akşener | %48,2 |
| Kayabüvet Köyü | 1 | 35 | %100,0 | Muharrem İnce | %68,6 |
| Kıcılı Köyü | 1 | 87 | %97,7 | Muharrem İnce | %95,2 |
| Kılavuz Köyü | 1 | 12 | %108,3 | Muharrem İnce | %92,3 |
| Kızıllı Köyü | 1 | 90 | %101,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |
| Kızılyar Köyü | 1 | 32 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Kızkaraca Köyü | 1 | 74 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Koyunoğlu Köyü | 1 | 80 | %93,8 | Muharrem İnce | %93,3 |
| Koçhisar Köyü | 1 | 66 | %103,0 | Muharrem İnce | %95,5 |
| Kuyluş Köyü | 1 | 45 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Kuyumcusaray Köyü | 1 | 52 | %100,0 | Muharrem İnce | %96,2 |
| Kuzkışla Köyü | 1 | 41 | %80,5 | Muharrem İnce | %100,0 |
| Körpınar Köyü | 1 | 10 | %110,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Külah Köyü | 1 | 62 | %93,6 | Muharrem İnce | %98,3 |
| Küre Köyü | 1 | 198 | %96,0 | Muharrem İnce | %98,9 |
| Kürkçü Köyü | 1 | 52 | %90,4 | Muharrem İnce | %89,1 |
| Küçükcamili Köyü | 1 | 11 | %118,2 | Muharrem İnce | %84,6 |
| Küçükdona Köyü | 1 | 128 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Küçükhırka Köyü | 1 | 194 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,4 |
| Küçükkeşlik Köyü | 1 | 62 | %98,4 | Muharrem İnce | %98,3 |
| Killik Köyü | 1 | 217 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Mahmudiye Köyü | 1 | 95 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Mazıbaşı Köyü | 1 | 72 | %95,8 | Muharrem İnce | %83,3 |
| Miyanesultan Köyü | 1 | 43 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,7 |
| Onbaşılar Köyü | 1 | 62 | %109,7 | Muharrem İnce | %89,6 |
| Perçem Köyü | 1 | 81 | %86,4 | Muharrem İnce | %94,0 |
| Sancı Köyü | 1 | 120 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,2 |
| Sarısüleyman Köyü | 2 | 508 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Seyitnizam Köyü | 1 | 14 | %107,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Soğucak Köyü | 1 | 32 | %90,6 | Muharrem İnce | %89,7 |
| Sultanköy | 1 | 26 | %103,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Suludere Köyü | 1 | 125 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Sincan Köyü | 1 | 79 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Tahirabat Köyü | 1 | 39 | %102,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Tevfikiye Köyü | 1 | 12 | %108,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Tutaş Köyü | 1 | 168 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Tutluca Köyü | 1 | 77 | %96,1 | Muharrem İnce | %97,3 |
| Yatankavak Köyü | 1 | 78 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Yenice Köyü | 1 | 56 | %98,2 | Muharrem İnce | %85,5 |
| Yeniköy | 1 | 76 | %90,8 | Muharrem İnce | %91,0 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 61 | %98,4 | Muharrem İnce | %95,0 |
| Yıldızhan Mah. | 13 | 3.782 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,1 |
| Yüksekyayla Köyü | 1 | 157 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Çalköy | 1 | 51 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Çatak Köyü | 1 | 77 | %102,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Çatalbaş Köyü | 1 | 134 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Çatalkaya Köyü | 1 | 110 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Çelebibağı Köyü | 1 | 76 | %98,7 | Muharrem İnce | %97,3 |
| Çetederesi Köyü | 1 | 25 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Çevreli Köyü | 1 | 88 | %96,6 | Muharrem İnce | %96,4 |
| Çırçır Köyü | 1 | 43 | %97,7 | Muharrem İnce | %92,7 |
| Çopraşık Köyü | 1 | 336 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Çöplü Köyü | 1 | 64 | %101,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Çikhasan Köyü | 1 | 23 | %104,4 | Muharrem İnce | %78,3 |
| Örükaya Köyü | 1 | 18 | %127,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Özhan Mah. | 3 | 858 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Ünalan Köyü | 1 | 15 | %120,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| İbrahimköy | 1 | 160 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| İmat Köyü | 1 | 304 | %94,7 | Muharrem İnce | %95,4 |
| İsahacı Köyü | 1 | 101 | %84,2 | Muharrem İnce | %65,9 |
| İsmailli Köyü | 1 | 257 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |