Kurşunlu · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKurşunlu ilçesi
%76,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
5.630 geçerli oy · katılım %88,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kurşunlu ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %76,5 ile birinci; 5630 geçerli oy, katılım %88,0.
Kurşunlu
Kayıtlı seçmen 6.624 · Oy kullanan 5.831 (katılım %88,0) · Geçerli 5.630 · Geçersiz 201
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.309 | %76,5 |
| Muharrem İnce | 781 | %13,9 |
| Meral Akşener | 475 | %8,4 |
| Temel Karamollaoğlu | 42 | %0,8 |
| Doğu Perinçek | 12 | %0,2 |
| Selahattin Demirtaş | 11 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ağılözü Köyü | 1 | 31 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Başovacık Köyü | 1 | 61 | %77,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Bereket Köyü | 1 | 49 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 |
| Beşpınar Mah. | 1 | 76 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Cömertler Mah. | 4 | 1.228 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Dağören Köyü | 1 | 29 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Demirciören Köyü | 1 | 69 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Dumanlı Köyü | 1 | 264 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 |
| Erenler Mah. | 2 | 395 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Eskiahır Köyü | 1 | 75 | %93,3 | Muharrem İnce | %45,5 |
| Göllüce Köyü | 1 | 44 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Hacı Bekir Mah. | 1 | 172 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Hacımuslu Köyü | 1 | 128 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Hocahasan Köyü | 1 | 197 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Kale Mah. | 1 | 189 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,5 |
| Kalekapu Mah. | 1 | 326 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 103 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Kızılca Köyü | 1 | 74 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Köpürlü Köyü | 1 | 242 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Madenli Köyü | 1 | 38 | %102,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 |
| Müslüm Mah. | 3 | 745 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Sarıalan Köyü | 2 | 86 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Sumucak Köyü | 1 | 126 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Sünürlü Köyü | 1 | 148 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Sivricek Köyü | 1 | 181 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Taşkaracalar Köyü | 1 | 244 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Yeni Mah. | 1 | 233 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Yeşil Mah. | 1 | 84 | %106,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Yeşilören Köyü | 1 | 49 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Yeşilöz Köyü | 1 | 125 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Çal Mah. | 1 | 99 | %90,9 | Muharrem İnce | %50,0 |
| Çatkese Köyü | 1 | 137 | %99,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Çavundur Köyü | 1 | 291 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,8 |
| Çaylıca Köyü | 1 | 97 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Çırdak Köyü | 1 | 36 | %102,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Çukurca Köyü | 1 | 44 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,3 |
| Çiyni Köyü | 1 | 54 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| İğdir Köyü | 1 | 55 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |