Lapseki · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiLapseki ilçesi
%51,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
19.411 geçerli oy · katılım %92,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Lapseki ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %51,0 ile birinci; 19.411 geçerli oy, katılım %92,6.
Lapseki
Kayıtlı seçmen 21.542 · Oy kullanan 19.940 (katılım %92,6) · Geçerli 19.411 · Geçersiz 529
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.892 | %51,0 |
| Muharrem İnce | 6.209 | %32,0 |
| Meral Akşener | 2.930 | %15,1 |
| Selahattin Demirtaş | 249 | %1,3 |
| Temel Karamollaoğlu | 81 | %0,4 |
| Doğu Perinçek | 50 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adatepe Köyü | 3 | 932 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,3 |
| Akçaalan Köyü | 1 | 27 | %107,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,3 |
| Alpagut Köyü | 1 | 105 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,4 |
| Balcılar Köyü | 1 | 186 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Beybaş Köyü | 1 | 135 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,0 |
| Beypınarı Köyü | 1 | 44 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Beyçayırı Köyü | 1 | 153 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 15 | 4.874 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,5 |
| Dalyan Mah. | 3 | 779 | %89,4 | Muharrem İnce | %48,3 |
| Dereköy | 1 | 41 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,1 |
| Doğandere Köyü | 1 | 51 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 |
| Dumanlı Köyü | 1 | 147 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Dişbudak Köyü | 1 | 354 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Ecialan Köyü | 1 | 174 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,4 |
| Gazi Süleyman Paşa Mah. | 12 | 3.990 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,4 |
| Gökköy | 1 | 241 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 |
| Güreci Köyü | 1 | 333 | %89,2 | Muharrem İnce | %54,4 |
| Hacıgelen Köyü | 1 | 80 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 |
| Hacıömerler Köyü | 1 | 43 | %97,7 | Muharrem İnce | %44,7 |
| Harmancık Köyü | 1 | 88 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Kangırlı Köyü | 1 | 265 | %94,0 | Muharrem İnce | %46,9 |
| Karamusalar Köyü | 1 | 158 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Karaömerler Köyü | 1 | 119 | %102,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Kemiklialan Köyü | 1 | 98 | %96,9 | Muharrem İnce | %51,1 |
| Kırcalar Köyü | 1 | 113 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Kızıldam Köyü | 1 | 147 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| Kocabaşlar Köyü | 1 | 95 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Kocaveli Köyü | 1 | 96 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Mecidiye Köyü | 1 | 182 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %39,1 |
| Nusretiye Köyü | 1 | 105 | %99,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,8 |
| Sındal Köyü | 1 | 70 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,1 |
| Subaşı Köyü | 1 | 184 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Suluca Köyü | 1 | 247 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,9 |
| Taştepe Köyü | 1 | 211 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,5 |
| Umurbey-Umurbey Merkez Mah. | 6 | 1.967 | %93,0 | Muharrem İnce | %47,5 |
| Yaylalar Köyü | 1 | 85 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Yenice Köyü | 2 | 499 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,8 |
| Çamyurt Köyü | 1 | 87 | %98,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,8 |
| Çardak-Gaziyakupbey Mah. | 4 | 1.486 | %91,9 | Muharrem İnce | %47,5 |
| Çardak-Tekke Mah. | 4 | 1.388 | %93,2 | Muharrem İnce | %44,3 |
| Çataltepe Köyü | 1 | 106 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| Çavuşköy | 1 | 106 | %99,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,9 |
| Üçpınar Köyü | 1 | 33 | %103,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| İlyasköy | 1 | 239 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Şahinli Köyü | 1 | 352 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Şevketiye Köyü | 1 | 327 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 |