Gelibolu · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiGelibolu ilçesi
%53,6
Muharrem İnce birinci
28.471 geçerli oy · katılım %88,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gelibolu ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %53,6 ile birinci; 28.471 geçerli oy, katılım %88,5.
Gelibolu
Kayıtlı seçmen 32.908 · Oy kullanan 29.114 (katılım %88,5) · Geçerli 28.471 · Geçersiz 643
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 15.246 | %53,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.538 | %33,5 |
| Meral Akşener | 3.011 | %10,6 |
| Selahattin Demirtaş | 503 | %1,8 |
| Temel Karamollaoğlu | 90 | %0,3 |
| Doğu Perinçek | 83 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adilhan Köyü | 2 | 413 | %93,7 | Muharrem İnce | %56,8 |
| Alaeddin Mah. | 7 | 2.414 | %87,6 | Muharrem İnce | %54,4 |
| Bayırköy | 2 | 579 | %92,2 | Muharrem İnce | %49,5 |
| Bayramiç Köyü | 2 | 529 | %87,5 | Muharrem İnce | %60,8 |
| Bolayır Köyü | 3 | 1.120 | %91,0 | Muharrem İnce | %71,7 |
| Burhanlı Köyü | 1 | 246 | %89,4 | Muharrem İnce | %65,6 |
| Camiikebir Mah. | 14 | 5.062 | %85,9 | Muharrem İnce | %45,8 |
| Cevizli Köyü | 1 | 91 | %92,3 | Muharrem İnce | %45,7 |
| Cumalı Köyü | 1 | 59 | %100,0 | Muharrem İnce | %49,2 |
| Demirtepe Köyü | 1 | 192 | %95,3 | Muharrem İnce | %57,7 |
| Değirmendüzü Köyü | 1 | 367 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,0 |
| Evreşe-Keşanoğlu Mah. | 1 | 267 | %92,5 | Muharrem İnce | %57,0 |
| Evreşe-Yeni Mah. | 2 | 670 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Evreşe-Çeşme Mah. | 2 | 595 | %91,4 | Muharrem İnce | %48,2 |
| Fındıklı Köyü | 1 | 220 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,9 |
| Gazi Süleyman Paşa Mah. | 15 | 5.357 | %88,6 | Muharrem İnce | %47,0 |
| Güneyli Köyü | 2 | 794 | %95,2 | Muharrem İnce | %60,7 |
| Hoca Hamza Mah. | 6 | 1.989 | %89,4 | Muharrem İnce | %68,2 |
| Ilgardere Köyü | 1 | 254 | %90,2 | Muharrem İnce | %55,4 |
| Kalealtı Köyü | 1 | 144 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Karainebeyli Köyü | 1 | 308 | %88,0 | Muharrem İnce | %54,0 |
| Kavakköy-Cumhuriyet Mah. | 1 | 252 | %92,5 | Muharrem İnce | %76,8 |
| Kavakköy-Hürriyet Mah. | 1 | 294 | %91,8 | Muharrem İnce | %72,6 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 105 | %93,3 | Muharrem İnce | %51,1 |
| Kocaçeşme Köyü | 1 | 148 | %95,3 | Muharrem İnce | %43,2 |
| Koruköy | 1 | 298 | %94,0 | Muharrem İnce | %58,4 |
| Ocaklı Köyü | 1 | 148 | %96,0 | Muharrem İnce | %60,7 |
| Pazarlı Köyü | 1 | 133 | %95,5 | Muharrem İnce | %57,7 |
| Süleymaniye Köyü | 1 | 339 | %90,6 | Muharrem İnce | %64,3 |
| Sütlüce Köyü | 2 | 501 | %93,4 | Muharrem İnce | %52,6 |
| Tayfurköy | 1 | 392 | %94,1 | Muharrem İnce | %50,7 |
| Yazıcızade Mah. | 20 | 7.395 | %85,9 | Muharrem İnce | %58,5 |
| Yeniköy | 2 | 498 | %95,2 | Muharrem İnce | %61,3 |
| Yülüce Köyü | 1 | 399 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Çokal Köyü | 1 | 148 | %90,5 | Muharrem İnce | %57,4 |
| Şadıllı Köyü | 1 | 188 | %94,2 | Muharrem İnce | %66,1 |