Ezine · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiEzine ilçesi
%44,1
Muharrem İnce birinci
22.093 geçerli oy · katılım %91,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ezine ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %44,1 ile birinci; 22.093 geçerli oy, katılım %91,4.
Ezine
Kayıtlı seçmen 24.916 · Oy kullanan 22.767 (katılım %91,4) · Geçerli 22.093 · Geçersiz 674
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 9.743 | %44,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.109 | %41,2 |
| Meral Akşener | 2.815 | %12,7 |
| Selahattin Demirtaş | 255 | %1,2 |
| Temel Karamollaoğlu | 88 | %0,4 |
| Doğu Perinçek | 83 | %0,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akköy | 1 | 303 | %94,1 | Muharrem İnce | %72,5 |
| Akçakeçili Köyü | 1 | 164 | %91,5 | Muharrem İnce | %42,6 |
| Aladağ Köyü | 2 | 147 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Alemşah Köyü | 1 | 138 | %93,5 | Muharrem İnce | %48,8 |
| Arasanlı Köyü | 1 | 71 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Bahçeli Köyü | 1 | 235 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Balıklı Köyü | 1 | 144 | %96,5 | Muharrem İnce | %48,1 |
| Belen Köyü | 1 | 177 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,7 |
| Bozalan Köyü | 1 | 228 | %98,7 | Muharrem İnce | %52,9 |
| Bozeli Köyü | 1 | 101 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Bozköy | 1 | 82 | %98,8 | Muharrem İnce | %55,0 |
| Camikebir Mah. | 15 | 5.056 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 730 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,1 |
| Dalyan Köyü | 2 | 438 | %92,2 | Muharrem İnce | %69,4 |
| Danişment Mah. | 3 | 1.007 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Derbentbaşı Köyü | 1 | 171 | %95,9 | Muharrem İnce | %95,6 |
| Gazi Mah. | 2 | 494 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,8 |
| Geyikli-Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.494 | %91,7 | Muharrem İnce | %54,6 |
| Geyikli-Hürriyet Mah. | 4 | 1.430 | %90,7 | Muharrem İnce | %59,1 |
| Gökçebayır Köyü | 2 | 586 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,7 |
| Güllüce Köyü | 1 | 199 | %97,5 | Muharrem İnce | %48,7 |
| Hisaralan Köyü | 1 | 48 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Karadağ Köyü | 1 | 123 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Karagömlek Köyü | 1 | 139 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,4 |
| Kayacık Köyü | 1 | 182 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Kemallı Köyü | 1 | 307 | %94,1 | Muharrem İnce | %59,2 |
| Kızılköy | 1 | 263 | %90,9 | Muharrem İnce | %41,6 |
| Kızıltepe Köyü | 1 | 155 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Kumburun Köyü | 1 | 387 | %93,5 | Muharrem İnce | %52,3 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 99 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Körüktaşı Köyü | 1 | 174 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 |
| Köseler Köyü | 1 | 133 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,0 |
| Mahmudiye Köyü | 3 | 1.116 | %89,2 | Muharrem İnce | %49,3 |
| Mecidiye Köyü | 1 | 201 | %92,5 | Muharrem İnce | %60,4 |
| Pazarköy | 1 | 186 | %99,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,0 |
| Pınarbaşı Köyü | 2 | 797 | %91,2 | Muharrem İnce | %63,5 |
| Sarısöğüt Köyü | 2 | 732 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Sarpdere Köyü | 1 | 55 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Seferşah Mah. | 8 | 2.730 | %90,1 | Muharrem İnce | %45,7 |
| Tavaklı Köyü | 2 | 603 | %93,5 | Muharrem İnce | %65,4 |
| Taştepe Köyü | 1 | 212 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,3 |
| Uluköy | 1 | 339 | %87,9 | Muharrem İnce | %43,9 |
| Yahyaçavuş Köyü | 1 | 126 | %89,7 | Muharrem İnce | %59,5 |
| Yavaşlar Köyü | 1 | 78 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,3 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 139 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Yeniköy | 1 | 339 | %89,7 | Muharrem İnce | %74,5 |
| Yenioba Köyü | 1 | 186 | %95,2 | Muharrem İnce | %44,1 |
| Çamköy | 1 | 99 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 164 | %96,3 | Muharrem İnce | %41,4 |
| Çamoba Köyü | 1 | 172 | %98,3 | Muharrem İnce | %45,0 |
| Çarıksız Köyü | 1 | 90 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Çetmi Köyü | 2 | 473 | %93,7 | Muharrem İnce | %63,3 |
| Çınarköy | 1 | 32 | %103,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Üsküfçü Köyü | 1 | 60 | %91,7 | Muharrem İnce | %41,5 |
| Üvecik Köyü | 2 | 464 | %91,4 | Muharrem İnce | %49,3 |
| Şapköy | 1 | 118 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |