Ayvacık · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAyvacık ilçesi
%45,9
Muharrem İnce birinci
24.277 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ayvacık ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %45,9 ile birinci; 24.277 geçerli oy, katılım %91,1.
Ayvacık
Kayıtlı seçmen 27.344 · Oy kullanan 24.913 (katılım %91,1) · Geçerli 24.277 · Geçersiz 636
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 11.150 | %45,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.283 | %42,4 |
| Meral Akşener | 2.331 | %9,6 |
| Selahattin Demirtaş | 356 | %1,5 |
| Doğu Perinçek | 88 | %0,4 |
| Temel Karamollaoğlu | 69 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adatepe Köyü | 2 | 325 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Ahmetler Köyü | 1 | 35 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Ahmetçe Köyü | 2 | 436 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 |
| Akçin Köyü | 1 | 126 | %98,4 | Muharrem İnce | %50,0 |
| Arıklı Köyü | 1 | 170 | %98,8 | Muharrem İnce | %44,7 |
| Babadere Köyü | 1 | 121 | %84,3 | Muharrem İnce | %53,9 |
| Babakale Köyü | 2 | 522 | %89,5 | Muharrem İnce | %55,0 |
| Bademli Köyü | 1 | 252 | %92,9 | Muharrem İnce | %60,9 |
| Baharlar Köyü | 1 | 84 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,4 |
| Bahçedere Köyü | 2 | 188 | %100,0 | Muharrem İnce | %86,3 |
| Balabanlı Köyü | 1 | 189 | %93,7 | Muharrem İnce | %47,1 |
| Behram Köyü | 2 | 563 | %88,5 | Muharrem İnce | %49,9 |
| Bektaş Köyü | 1 | 281 | %96,8 | Muharrem İnce | %51,9 |
| Budaklar Köyü | 1 | 30 | %100,0 | Meral Akşener | %56,7 |
| Büyükhusun Köyü | 1 | 315 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Bilaller Köyü | 1 | 116 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Cemaller Köyü | 1 | 18 | %116,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Demirci Köyü | 1 | 84 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Dibekli Köyü | 1 | 66 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Erecek Köyü | 1 | 55 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 |
| Fatih Mah. | 5 | 1.507 | %88,6 | Muharrem İnce | %44,7 |
| Gülpınar Köyü | 4 | 1.043 | %90,1 | Muharrem İnce | %52,5 |
| Güzelköy | 1 | 187 | %94,7 | Muharrem İnce | %81,3 |
| Hamdibey Mah. | 11 | 3.602 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,1 |
| Hüseyinfakı Köyü | 1 | 84 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Kayalar Köyü | 1 | 159 | %96,9 | Muharrem İnce | %46,7 |
| Kestanelik Köyü | 1 | 55 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 |
| Keçikaya Köyü | 1 | 67 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Kırca Köyü | 1 | 25 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Kısacık Köyü | 1 | 88 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Kocaköy | 1 | 192 | %90,1 | Muharrem İnce | %48,2 |
| Korubaşı Köyü | 1 | 391 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Koyunevi Köyü | 1 | 205 | %88,8 | Muharrem İnce | %66,1 |
| Kozlu Köyü | 1 | 222 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,7 |
| Kulfal Köyü | 1 | 53 | %101,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Kuruoba Köyü | 1 | 140 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 |
| Kösedere Köyü | 2 | 698 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,4 |
| Küçükhusun Köyü | 1 | 136 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Küçükkuyu-Gökçetepe Mah. | 13 | 3.704 | %91,8 | Muharrem İnce | %47,5 |
| Küçükkuyu-Mıhlı Mah. | 7 | 2.507 | %91,6 | Muharrem İnce | %69,6 |
| Küçükkuyu-Sahil Mah. | 5 | 1.824 | %91,2 | Muharrem İnce | %62,9 |
| Küçükçetmi Köyü | 2 | 186 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 |
| Misvak Köyü | 1 | 139 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,0 |
| Naldöken Köyü | 1 | 285 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Nusratlı Köyü | 2 | 129 | %100,0 | Muharrem İnce | %48,4 |
| Paşaköy | 1 | 380 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Pınardere Köyü | 1 | 76 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,8 |
| Sapanca Köyü | 1 | 208 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |
| Sazlı Köyü | 2 | 426 | %92,7 | Muharrem İnce | %63,9 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 90 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| Süleymanköy | 1 | 83 | %100,0 | Muharrem İnce | %64,2 |
| Tabaklar Köyü | 1 | 11 | %109,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Tamış Köyü | 1 | 164 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,8 |
| Tartaşık Köyü | 1 | 69 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Taşağıl Köyü | 1 | 56 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 |
| Taşboğaz Köyü | 1 | 76 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Tuzla Köyü | 2 | 453 | %91,8 | Muharrem İnce | %49,4 |
| Tuztaşı Köyü | 1 | 53 | %100,0 | Muharrem İnce | %78,9 |
| Uzunalan Köyü | 1 | 108 | %96,3 | Muharrem İnce | %84,2 |
| Yeniçam Köyü | 1 | 275 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 145 | %96,6 | Muharrem İnce | %73,5 |
| Yukarıköy | 2 | 521 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,7 |
| Çakmaklar Köyü | 1 | 20 | %110,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Çaltı Köyü | 1 | 103 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Çamkalabak Köyü | 2 | 480 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,4 |
| Çamköy | 1 | 57 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Çınarpınar Köyü | 1 | 118 | %99,2 | Muharrem İnce | %46,5 |
| Ümmühan Mah. | 5 | 1.588 | %84,1 | Muharrem İnce | %43,9 |
| İlyasfakı Köyü | 1 | 128 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Şapköy | 1 | 52 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |