Nilüfer · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiNilüfer ilçesi
%49,1
Muharrem İnce birinci
275.970 geçerli oy · katılım %91,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Nilüfer ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %49,1 ile birinci; 275.970 geçerli oy, katılım %91,0.
Nilüfer
Kayıtlı seçmen 307.195 · Oy kullanan 279.463 (katılım %91,0) · Geçerli 275.970 · Geçersiz 3.493
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 135.610 | %49,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 108.181 | %39,2 |
| Meral Akşener | 24.062 | %8,7 |
| Selahattin Demirtaş | 5.229 | %1,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 2.280 | %0,8 |
| Doğu Perinçek | 608 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 19 Mayıs Mah. | 6 | 2.019 | %93,8 | Muharrem İnce | %64,4 |
| 23 Nisan Mah. | 27 | 10.125 | %91,9 | Muharrem İnce | %57,0 |
| 29 Ekim Mah. | 27 | 10.056 | %93,2 | Muharrem İnce | %61,0 |
| 30 Ağustos Zafer Mah. | 4 | 1.184 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Ahmet Yesevi Mah. | 12 | 4.213 | %93,4 | Muharrem İnce | %45,6 |
| Akçalar Mah. | 8 | 3.039 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| Alaaddinbey Mah. | 2 | 632 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Altınşehir Mah. | 33 | 12.417 | %92,4 | Muharrem İnce | %60,6 |
| Ataevler Mah. | 19 | 6.998 | %92,1 | Muharrem İnce | %53,5 |
| Atlas Mah. | 1 | 236 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Ayvaköy Mah. | 1 | 113 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Badırga Mah. | 1 | 265 | %95,9 | Muharrem İnce | %90,0 |
| Balat Mah. | 23 | 8.013 | %93,2 | Muharrem İnce | %55,9 |
| Balkan Mah. | 17 | 6.359 | %86,3 | Muharrem İnce | %67,1 |
| Barış Mah. | 24 | 8.655 | %93,1 | Muharrem İnce | %57,8 |
| Başköy Mah. | 1 | 205 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Beşevler Mah. | 42 | 15.533 | %90,8 | Muharrem İnce | %45,4 |
| Büyükbalıklı Mah. | 1 | 370 | %94,1 | Muharrem İnce | %48,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 33 | 12.154 | %92,0 | Muharrem İnce | %61,8 |
| Dağyenice Mah. | 1 | 269 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| Demirci Mah. | 22 | 7.883 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| Doğanköy Mah. | 4 | 1.503 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Dumlupınar Mah. | 35 | 12.993 | %85,3 | Muharrem İnce | %58,1 |
| Ertuğrul Mah. | 21 | 7.692 | %92,2 | Muharrem İnce | %52,5 |
| Esentepe Mah. | 27 | 10.044 | %92,4 | Muharrem İnce | %54,6 |
| Fadıllı Mah. | 1 | 337 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,7 |
| Fethiye Mah. | 40 | 14.949 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Gökçe Mah. | 1 | 343 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,5 |
| Gölyazı Mah. | 3 | 1.130 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 |
| Görükle Mah. | 28 | 10.389 | %82,0 | Muharrem İnce | %58,4 |
| Gümüştepe Mah. | 3 | 973 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Güngören Mah. | 2 | 395 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Hasanağa Mah. | 4 | 1.215 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 |
| Işıktepe Mah. | 8 | 2.735 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,8 |
| Kadriye Mah. | 1 | 94 | %98,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Karacaoba Mah. | 1 | 234 | %92,7 | Muharrem İnce | %53,4 |
| Karaman Mah. | 24 | 8.790 | %90,6 | Muharrem İnce | %58,7 |
| Kayapa Mah. | 4 | 1.217 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |
| Kızılcıklı Mah. | 11 | 4.079 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,1 |
| Konak Mah. | 46 | 17.061 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,3 |
| Konaklı Mah. | 3 | 834 | %96,3 | Muharrem İnce | %74,0 |
| Korubaşı Mah. | 1 | 219 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Kurtuluş Mah. | 9 | 3.106 | %91,9 | Muharrem İnce | %68,3 |
| Kuruçeşme Mah. | 1 | 67 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 |
| Kültür Mah. | 23 | 8.432 | %92,0 | Muharrem İnce | %45,4 |
| Makşempınarı Mah. | 1 | 224 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,9 |
| Minareliçavuş Mah. | 9 | 3.158 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Odunluk Mah. | 11 | 3.811 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| Tahtalı Mah. | 3 | 930 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Unçukuru Mah. | 1 | 182 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Yaylacık Mah. | 5 | 1.582 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,0 |
| Yolçatı Mah. | 8 | 2.910 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 |
| Yüzüncüyıl Mah. | 37 | 13.699 | %93,5 | Muharrem İnce | %58,8 |
| Çalı Mah. | 22 | 8.336 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 |
| Çamlıca Mah. | 32 | 11.774 | %92,0 | Muharrem İnce | %46,3 |
| Çatalağıl Mah. | 1 | 180 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %39,6 |
| Çaylı Mah. | 1 | 258 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,6 |
| Özlüce Mah. | 4 | 1.280 | %92,3 | Muharrem İnce | %59,2 |
| Ürünlü Mah. | 3 | 1.024 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| Üçevler Mah. | 42 | 15.697 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,9 |
| Üçpınar Mah. | 1 | 70 | %104,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| İhsaniye Mah. | 58 | 21.536 | %91,0 | Muharrem İnce | %55,5 |
| İnegazi Mah. | 1 | 103 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| İrfaniye Mah. | 3 | 872 | %91,9 | Muharrem İnce | %47,0 |