Mudanya · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiMudanya ilçesi
%49,5
Muharrem İnce birinci
64.147 geçerli oy · katılım %90,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mudanya ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %49,5 ile birinci; 64.147 geçerli oy, katılım %90,5.
Mudanya
Kayıtlı seçmen 72.126 · Oy kullanan 65.235 (katılım %90,5) · Geçerli 64.147 · Geçersiz 1.088
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 31.721 | %49,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 25.392 | %39,6 |
| Meral Akşener | 5.770 | %9,0 |
| Selahattin Demirtaş | 695 | %1,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 385 | %0,6 |
| Doğu Perinçek | 184 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akköy Mah. | 1 | 354 | %96,9 | Muharrem İnce | %53,6 |
| Altıntaş Mah. | 1 | 355 | %90,4 | Muharrem İnce | %44,1 |
| Aydınpınar Mah. | 2 | 586 | %92,0 | Muharrem İnce | %54,5 |
| Bademli Mah. | 9 | 3.063 | %92,1 | Muharrem İnce | %61,0 |
| Balabancık Mah. | 1 | 265 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Dedeköy Mah. | 1 | 341 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,7 |
| Dereköy Mah. | 2 | 447 | %91,7 | Muharrem İnce | %44,2 |
| Emirleryenicesi Mah. | 1 | 99 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Esence Mah. | 3 | 851 | %88,3 | Muharrem İnce | %50,8 |
| Evciler Mah. | 1 | 201 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Eğerce Mah. | 1 | 223 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Göynüklü Mah. | 3 | 1.096 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Güzelyalı Burgaz Mah. | 10 | 3.756 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,2 |
| Güzelyalı Eğitim Mah. | 21 | 7.823 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,4 |
| Güzelyalı Siteler Mah. | 17 | 6.429 | %90,4 | Muharrem İnce | %46,5 |
| Güzelyalı Yalı Mah. | 16 | 5.979 | %87,2 | Muharrem İnce | %47,4 |
| Halitpaşa Mah. | 27 | 9.990 | %89,6 | Muharrem İnce | %59,0 |
| Hançerli Mah. | 1 | 270 | %92,6 | Muharrem İnce | %49,2 |
| Hasanbey Mah. | 9 | 3.073 | %89,4 | Muharrem İnce | %48,7 |
| Hasköy Mah. | 2 | 681 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Işıklı Mah. | 1 | 290 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Kaymakoba Mah. | 1 | 286 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Kumyaka Mah. | 2 | 561 | %88,4 | Muharrem İnce | %60,9 |
| Küçükyenice Mah. | 1 | 174 | %96,0 | Muharrem İnce | %47,2 |
| Mesudiye Mah. | 1 | 306 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Mürsel Mah. | 4 | 1.264 | %93,2 | Muharrem İnce | %70,5 |
| Mütareke Mah. | 2 | 519 | %88,3 | Muharrem İnce | %56,5 |
| Mirzaoba Mah. | 2 | 422 | %91,2 | Muharrem İnce | %50,9 |
| Orhaniye Mah. | 1 | 162 | %92,6 | Muharrem İnce | %50,3 |
| Söğütpınar Mah. | 1 | 254 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Tirilye Mah. | 4 | 1.301 | %92,3 | Muharrem İnce | %66,4 |
| Yalıçiftlik Mah. | 2 | 397 | %94,2 | Muharrem İnce | %66,6 |
| Yaman Mah. | 1 | 86 | %95,4 | Muharrem İnce | %50,6 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 114 | %93,9 | Muharrem İnce | %71,0 |
| Yeni Mah. | 14 | 5.036 | %90,0 | Muharrem İnce | %52,2 |
| Yörükali Mah. | 2 | 496 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,1 |
| Yörükyenicesi Mah. | 1 | 300 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,1 |
| Çamlık Mah. | 1 | 112 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,0 |
| Çayönü Mah. | 1 | 265 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |
| Çağrışan Mah. | 7 | 2.488 | %91,1 | Muharrem İnce | %63,9 |
| Çekrice Mah. | 1 | 280 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,1 |
| Çepni Mah. | 2 | 542 | %94,3 | Muharrem İnce | %52,1 |
| Çınarlı Mah. | 1 | 148 | %92,6 | Muharrem İnce | %73,1 |
| Ömerbey Mah. | 17 | 6.336 | %89,1 | Muharrem İnce | %50,7 |
| Ülkü Mah. | 2 | 666 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| İpekyayla Mah. | 1 | 285 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Şükrüçavuş Mah. | 9 | 3.154 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,8 |