Karacabey · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKaracabey ilçesi
%49,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
54.670 geçerli oy · katılım %89,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karacabey ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %49,1 ile birinci; 54.670 geçerli oy, katılım %89,8.
Karacabey
Kayıtlı seçmen 62.453 · Oy kullanan 56.058 (katılım %89,8) · Geçerli 54.670 · Geçersiz 1.388
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 26.842 | %49,1 |
| Muharrem İnce | 17.412 | %31,9 |
| Meral Akşener | 7.343 | %13,4 |
| Selahattin Demirtaş | 2.251 | %4,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 683 | %1,3 |
| Doğu Perinçek | 139 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdullahpaşa Mah. | 3 | 845 | %92,2 | Muharrem İnce | %48,0 |
| Akhisar Mah. | 1 | 242 | %90,5 | Muharrem İnce | %59,7 |
| Akçakoyun Mah. | 1 | 238 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,2 |
| Akçasusurluk Mah. | 1 | 157 | %88,5 | Muharrem İnce | %43,4 |
| Arız Mah. | 1 | 176 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,1 |
| Bakırköy Mah. | 2 | 490 | %89,8 | Muharrem İnce | %61,2 |
| Ballıkaya Mah. | 1 | 83 | %95,2 | Muharrem İnce | %71,8 |
| Bayramdere Mah. | 4 | 1.211 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,8 |
| Beylik Mah. | 2 | 514 | %91,4 | Muharrem İnce | %42,1 |
| Boğazköy Mah. | 1 | 326 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,7 |
| Canbalı Mah. | 4 | 1.488 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,3 |
| Canbaz Mah. | 1 | 285 | %89,8 | Muharrem İnce | %42,9 |
| Danişment Mah. | 1 | 328 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Dağesemen Mah. | 1 | 86 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,5 |
| Dağkadı Mah. | 2 | 657 | %85,1 | Muharrem İnce | %43,6 |
| Doğla Mah. | 1 | 260 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Drama Mah. | 4 | 1.427 | %90,6 | Muharrem İnce | %46,3 |
| Ekmekçi Mah. | 1 | 251 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Ekinli Mah. | 1 | 246 | %93,9 | Muharrem İnce | %55,9 |
| Emirsultan Mah. | 15 | 5.636 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 |
| Esentepe Mah. | 7 | 2.345 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,3 |
| Eskikaraağaç Mah. | 1 | 183 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Eskisarıbey Mah. | 1 | 282 | %92,9 | Muharrem İnce | %38,0 |
| Fevzipaşa Mah. | 1 | 189 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %36,1 |
| Garipçe Mah. | 3 | 936 | %90,2 | Muharrem İnce | %51,0 |
| Gazi Mah. | 21 | 7.847 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |
| Gölecik Mah. | 1 | 61 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,2 |
| Gölkıyı Mah. | 1 | 147 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Gönü Mah. | 1 | 351 | %93,5 | Muharrem İnce | %42,9 |
| Güngörmez Mah. | 1 | 73 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,3 |
| Hamidiye Mah. | 6 | 2.205 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 |
| Harmanlı Mah. | 2 | 501 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %32,8 |
| Hayırlar Mah. | 1 | 104 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,7 |
| Hotanlı Mah. | 1 | 315 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,2 |
| Hüdavendigar Mah. | 5 | 1.806 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,8 |
| Hürriyet Mah. | 1 | 203 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| Karacaahmet Mah. | 5 | 1.796 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,2 |
| Karakoca Mah. | 3 | 790 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Karasu Mah. | 1 | 89 | %93,3 | Muharrem İnce | %38,0 |
| Kedikaya Mah. | 1 | 64 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Keşlik Mah. | 1 | 380 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Kıranlar Mah. | 1 | 141 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Kulakpınar Mah. | 1 | 170 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 |
| Kurşunlu Mah. | 2 | 535 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Küçükkaraağaç Mah. | 1 | 177 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Mamuriyet Mah. | 2 | 475 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Mecidiye Mah. | 2 | 581 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,2 |
| Muratlı Mah. | 1 | 230 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,7 |
| Nasrettin Mah. | 2 | 652 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,1 |
| Okçular Mah. | 1 | 156 | %87,8 | Muharrem İnce | %45,3 |
| Orhaniye Mah. | 1 | 88 | %89,8 | Muharrem İnce | %75,0 |
| Ortasarıbey Mah. | 1 | 361 | %92,8 | Muharrem İnce | %40,8 |
| Ova Hamidiye Mah. | 1 | 288 | %93,1 | Muharrem İnce | %43,1 |
| Ovaesemen Mah. | 1 | 248 | %91,1 | Muharrem İnce | %53,2 |
| Runguşpaşa Mah. | 5 | 1.824 | %89,3 | Muharrem İnce | %44,2 |
| Saadet Mah. | 7 | 2.467 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Sazlıca Mah. | 1 | 195 | %87,7 | Muharrem İnce | %35,5 |
| Selimiye Mah. | 3 | 1.135 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,5 |
| Seyran Mah. | 2 | 380 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,8 |
| Sırabademler Mah. | 11 | 3.838 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 |
| Subaşı Mah. | 2 | 593 | %90,6 | Muharrem İnce | %43,8 |
| Sultaniye Mah. | 2 | 678 | %91,3 | Muharrem İnce | %37,7 |
| Tabaklar Mah. | 3 | 950 | %89,2 | Muharrem İnce | %49,6 |
| Tavşanlı Mah. | 8 | 2.885 | %90,2 | Muharrem İnce | %45,0 |
| Taşlık Mah. | 1 | 250 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,3 |
| Taşpınar Mah. | 1 | 187 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Tophisar Mah. | 1 | 343 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,9 |
| Uluabat Mah. | 2 | 455 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,5 |
| Yarış Mah. | 1 | 167 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Yeni Mah. | 6 | 2.063 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Yenice Mah. | 3 | 918 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,1 |
| Yenikaraağaç Mah. | 2 | 568 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Yenisarıbey Mah. | 1 | 236 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %35,1 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 171 | %93,0 | Muharrem İnce | %68,6 |
| Yolağzı Mah. | 2 | 473 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,4 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 150 | %90,7 | Muharrem İnce | %46,9 |
| Çarıkköy Mah. | 1 | 46 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Çavuş Mah. | 1 | 267 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,5 |
| Çeşnigir Mah. | 1 | 132 | %84,9 | Meral Akşener | %36,8 |
| Örencik Mah. | 1 | 46 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,0 |
| İkizce Mah. | 2 | 416 | %93,0 | Muharrem İnce | %63,5 |
| İnkaya Mah. | 1 | 110 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,4 |
| İsmetpaşa Mah. | 2 | 413 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,8 |
| Şahmelek Mah. | 1 | 147 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Şahinköy Mah. | 1 | 235 | %91,9 | Muharrem İnce | %46,2 |