İznik · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimiİznik ilçesi
%51,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
30.139 geçerli oy · katılım %90,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İznik ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %51,8 ile birinci; 30.139 geçerli oy, katılım %90,9.
İznik
Kayıtlı seçmen 33.953 · Oy kullanan 30.845 (katılım %90,9) · Geçerli 30.139 · Geçersiz 706
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 15.615 | %51,8 |
| Muharrem İnce | 9.793 | %32,5 |
| Meral Akşener | 4.042 | %13,4 |
| Temel Karamollaoğlu | 433 | %1,4 |
| Selahattin Demirtaş | 192 | %0,6 |
| Doğu Perinçek | 64 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aydınlar Mah. | 1 | 196 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Bayındır Mah. | 1 | 174 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Beyler Mah. | 3 | 1.099 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,9 |
| Boyalıca Mah. | 6 | 1.911 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,8 |
| Candarlı Mah. | 1 | 121 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Derbent Mah. | 2 | 400 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,2 |
| Dereköy Mah. | 1 | 272 | %88,6 | Muharrem İnce | %39,8 |
| Dırazali Mah. | 2 | 395 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Elbeyli Mah. | 5 | 1.853 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Elmalı Mah. | 1 | 250 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Eşrefzade Mah. | 9 | 3.325 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Göllüce Mah. | 3 | 902 | %97,1 | Muharrem İnce | %61,4 |
| Gürmüzlü Mah. | 1 | 205 | %94,6 | Muharrem İnce | %47,9 |
| Hacıosman Mah. | 2 | 206 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Hocaköy Mah. | 1 | 148 | %93,9 | Muharrem İnce | %45,9 |
| Hisardere Mah. | 1 | 156 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Karatekin Mah. | 1 | 271 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |
| Kaynarca Mah. | 2 | 542 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Kırıntı Mah. | 1 | 120 | %99,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Kutluca Mah. | 1 | 117 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Mahmudiye Mah. | 2 | 446 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 |
| Mahmut Çelebi Mah. | 3 | 878 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,7 |
| Mecidiye Mah. | 1 | 75 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Mustafa Kemal Paşa Mah. | 10 | 3.505 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,9 |
| Mustafalı Mah. | 1 | 226 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Müşküle Mah. | 2 | 649 | %92,0 | Muharrem İnce | %60,9 |
| Orhaniye Mah. | 2 | 715 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,6 |
| Osmaniye Mah. | 1 | 68 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Sansarak Mah. | 1 | 240 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Sarıağıl Mah. | 1 | 128 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Selçuk Mah. | 13 | 4.461 | %87,3 | Muharrem İnce | %43,8 |
| Süleymaniye Mah. | 1 | 44 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Tacir Mah. | 4 | 1.375 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,4 |
| Yeni Mah. | 6 | 2.042 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Yenişerefiye Mah. | 1 | 53 | %105,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Yeşil Camii Mah. | 9 | 3.278 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,3 |
| Yürükler Mah. | 1 | 283 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 |
| Çakırca Mah. | 3 | 927 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,7 |
| Çamdibi Mah. | 2 | 457 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,9 |
| Çamoluk Mah. | 1 | 72 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Çampınar Mah. | 1 | 76 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 |
| Çiçekli Mah. | 2 | 703 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,9 |
| Ömerli Mah. | 1 | 279 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| İhsaniye Mah. | 1 | 29 | %113,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| İnikli Mah. | 1 | 185 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,2 |
| Şerefiye Mah. | 1 | 96 | %99,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |