Gemlik · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiGemlik ilçesi
%48,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
71.374 geçerli oy · katılım %88,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gemlik ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %48,5 ile birinci; 71.374 geçerli oy, katılım %88,5.
Gemlik
Kayıtlı seçmen 82.166 · Oy kullanan 72.738 (katılım %88,5) · Geçerli 71.374 · Geçersiz 1.364
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 34.642 | %48,5 |
| Muharrem İnce | 28.008 | %39,2 |
| Meral Akşener | 5.341 | %7,5 |
| Selahattin Demirtaş | 2.215 | %3,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 999 | %1,4 |
| Doğu Perinçek | 169 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adliye Mah. | 1 | 204 | %93,1 | Muharrem İnce | %48,4 |
| Ata Mah. | 4 | 910 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 |
| Balıkpazarı Mah. | 4 | 1.516 | %89,5 | Muharrem İnce | %51,0 |
| Büyükkumla Mah. | 2 | 552 | %87,0 | Muharrem İnce | %50,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 30 | 11.054 | %90,1 | Muharrem İnce | %55,6 |
| Cihatlı Mah. | 1 | 297 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 |
| Demirsubaşı Mah. | 3 | 1.099 | %84,4 | Muharrem İnce | %44,3 |
| Dr.Ziya Kaya Mah. | 35 | 12.984 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Engürücük Mah. | 3 | 874 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,8 |
| Eşref Dinçer Mah. | 33 | 11.889 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,4 |
| Feyziye Mah. | 1 | 127 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Fındıcak Mah. | 1 | 45 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Gençali Mah. | 3 | 796 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,2 |
| Güvenli Mah. | 1 | 127 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Halitpaşa Mah. | 3 | 843 | %88,0 | Muharrem İnce | %49,5 |
| Hamidiye Mah. | 30 | 10.756 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Hamidiyeköy Mah. | 1 | 156 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Haydariye Mah. | 1 | 236 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,3 |
| Hisar Mah. | 9 | 3.352 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |
| Karacaali Mah. | 2 | 502 | %89,2 | Muharrem İnce | %64,3 |
| Katırlı Mah. | 1 | 308 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| Kayhan Mah. | 6 | 2.233 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,6 |
| Kumla Mah. | 13 | 4.690 | %83,5 | Muharrem İnce | %57,6 |
| Kurtul Mah. | 2 | 751 | %90,6 | Muharrem İnce | %47,5 |
| Kurşunlu Mah. | 3 | 1.102 | %89,5 | Muharrem İnce | %55,1 |
| Küçükkumla Mah. | 2 | 520 | %88,9 | Muharrem İnce | %65,8 |
| Muratoba Mah. | 2 | 394 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Narlı Mah. | 1 | 329 | %86,9 | Muharrem İnce | %56,4 |
| Orhaniye Mah. | 4 | 1.467 | %86,7 | Muharrem İnce | %46,8 |
| Osmaniye Mah. | 14 | 5.162 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Umurbey Mah. | 8 | 2.723 | %90,8 | Muharrem İnce | %51,0 |
| Yeni Mah. | 9 | 3.309 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,4 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 380 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Şahinyurdu Mah. | 1 | 380 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Şükriye Mah. | 1 | 99 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |