Yeşilova · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiYeşilova ilçesi
%43,2
Muharrem İnce birinci
11.293 geçerli oy · katılım %89,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yeşilova ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %43,2 ile birinci; 11.293 geçerli oy, katılım %89,6.
Yeşilova
Kayıtlı seçmen 13.172 · Oy kullanan 11.806 (katılım %89,6) · Geçerli 11.293 · Geçersiz 513
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 4.875 | %43,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.554 | %40,3 |
| Meral Akşener | 1.640 | %14,5 |
| Temel Karamollaoğlu | 97 | %0,9 |
| Doğu Perinçek | 84 | %0,7 |
| Selahattin Demirtaş | 43 | %0,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçaköy | 1 | 254 | %90,9 | Muharrem İnce | %82,4 |
| Alanköy | 1 | 236 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,6 |
| Armutköy | 1 | 177 | %96,6 | Muharrem İnce | %64,0 |
| Aşağıkırlı Köyü | 1 | 88 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Bahcelievler Mah. | 2 | 413 | %92,3 | Muharrem İnce | %46,0 |
| Bayındır Köyü | 1 | 122 | %91,0 | Muharrem İnce | %71,4 |
| Bayırbaşı Köyü | 1 | 85 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,5 |
| Başkuyu Köyü | 1 | 336 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Bedirli Köyü | 2 | 511 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,0 |
| Beyköy | 1 | 17 | %117,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Büyükyaka Köyü | 1 | 275 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,1 |
| Dereköy | 1 | 310 | %94,8 | Muharrem İnce | %61,9 |
| Değirmen Mah. | 1 | 230 | %87,4 | Muharrem İnce | %48,7 |
| Doğanbaba Köyü | 2 | 482 | %91,7 | Muharrem İnce | %40,0 |
| Düdenköy | 1 | 173 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,2 |
| Elden Köyü | 1 | 76 | %102,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,4 |
| Emek Mah. | 3 | 839 | %86,7 | Muharrem İnce | %59,1 |
| Gençali Köyü | 1 | 178 | %96,6 | Muharrem İnce | %55,4 |
| Gökçeyaka Köyü | 1 | 159 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,1 |
| Güney Köyü | 3 | 1.052 | %75,3 | Muharrem İnce | %57,7 |
| Harmanlı Köyü | 2 | 407 | %89,7 | Muharrem İnce | %59,3 |
| Horozköy | 1 | 94 | %95,7 | Muharrem İnce | %45,5 |
| Işıklar Köyü | 1 | 100 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,4 |
| Karaatlı Mah. | 1 | 201 | %92,5 | Muharrem İnce | %62,0 |
| Karaköy | 1 | 74 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Kavakköy | 1 | 194 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,2 |
| Kayadibi Mah. | 2 | 480 | %87,9 | Muharrem İnce | %64,1 |
| Koyunlar Çeşme Mah. | 3 | 1.035 | %86,7 | Muharrem İnce | %45,3 |
| Merkez Mah. | 4 | 1.216 | %86,9 | Muharrem İnce | %47,4 |
| Niyazlar Köyü | 1 | 57 | %101,8 | Muharrem İnce | %94,8 |
| Onacak Köyü | 1 | 59 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Orhanlı Köyü | 1 | 203 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Salda Köyü | 3 | 987 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Sazak Köyü | 1 | 181 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Taşpınar Köyü | 1 | 66 | %92,4 | Muharrem İnce | %43,3 |
| Yarışlı Köyü | 2 | 462 | %96,5 | Muharrem İnce | %40,0 |
| Yukarı Kırlı Köyü | 1 | 64 | %90,6 | Muharrem İnce | %41,8 |
| Çaltepe Köyü | 1 | 389 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,4 |
| Çardak Köyü | 1 | 107 | %95,3 | Muharrem İnce | %67,7 |
| Çeltek Köyü | 1 | 215 | %87,9 | Muharrem İnce | %51,6 |
| Çuvallı Köyü | 1 | 245 | %95,1 | Muharrem İnce | %54,9 |
| Örencik Köyü | 1 | 115 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 |
| İğdir Köyü | 1 | 208 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 |