Burdur Merkez · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBurdur Merkez ilçesi
%46,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
67.140 geçerli oy · katılım %90,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Burdur Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %46,5 ile birinci; 67.140 geçerli oy, katılım %90,6.
Burdur Merkez
Kayıtlı seçmen 76.295 · Oy kullanan 69.154 (katılım %90,6) · Geçerli 67.140 · Geçersiz 2.014
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 31.220 | %46,5 |
| Muharrem İnce | 24.066 | %35,8 |
| Meral Akşener | 10.119 | %15,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 970 | %1,4 |
| Selahattin Demirtaş | 583 | %0,9 |
| Doğu Perinçek | 182 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akın Mah. | 2 | 464 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,6 |
| Aksu Köyü | 1 | 20 | %115,0 | Muharrem İnce | %45,5 |
| Akyaka Köyü | 1 | 323 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,2 |
| Akyayla Köyü | 1 | 195 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Armağan İlci Mah. | 13 | 4.359 | %87,2 | Muharrem İnce | %46,0 |
| Askeriye Köyü | 3 | 1.170 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| Atatürk Mah. | 8 | 2.774 | %89,2 | Muharrem İnce | %49,8 |
| Aydınlıkevler Mah. | 7 | 2.566 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 |
| Aziziye Köyü | 2 | 484 | %96,5 | Muharrem İnce | %40,1 |
| Aşağımüslimler Köyü | 1 | 180 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Bahçelievler Mah. | 15 | 4.961 | %87,2 | Muharrem İnce | %52,6 |
| Bayındır Köyü | 1 | 324 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |
| Bağlar Mah. | 10 | 3.311 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,8 |
| Başmakçı Köyü | 1 | 237 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,5 |
| Bereket Köyü | 1 | 110 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Beşkavak Köyü | 1 | 102 | %102,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,4 |
| Bozkurt Mah. | 8 | 2.623 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,5 |
| Bozlar Köyü | 1 | 84 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,9 |
| Boğaziçi Köyü | 1 | 132 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,1 |
| Burç Mah. | 7 | 2.509 | %88,8 | Muharrem İnce | %55,2 |
| Büğdüz Köyü | 4 | 1.264 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Cemil Mah. | 3 | 1.124 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| Cimbilli Köyü | 1 | 81 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,7 |
| Dere Mah. | 2 | 425 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Değirmenler Mah. | 2 | 718 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,9 |
| Düğer Köyü | 2 | 484 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,0 |
| Emek Mah. | 13 | 4.470 | %89,0 | Muharrem İnce | %41,5 |
| Erikli Köyü | 1 | 56 | %101,8 | Muharrem İnce | %61,1 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 8 | 2.783 | %90,8 | Muharrem İnce | %54,7 |
| Gökçebağ Köyü | 3 | 958 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Günalan Köyü | 1 | 251 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Güneyyayla Köyü | 1 | 244 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Hacılar Köyü | 1 | 356 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,3 |
| Halıcılar Köyü | 3 | 1.132 | %77,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Hızır İlyas Mah. | 6 | 2.167 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 69 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,2 |
| Karacaören Köyü | 1 | 38 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Karakent Köyü | 1 | 247 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 |
| Karasenir Mah. | 6 | 1.938 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,5 |
| Karaçal Köyü | 1 | 227 | %92,5 | Muharrem İnce | %40,8 |
| Kartalpınar Köyü | 1 | 226 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Kavacık Köyü | 1 | 156 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,2 |
| Kayaaltı Köyü | 2 | 796 | %93,7 | Muharrem İnce | %52,7 |
| Kayış Köyü | 3 | 831 | %92,5 | Muharrem İnce | %37,3 |
| Kışla Mah. | 3 | 1.059 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Kocapınar Köyü | 1 | 275 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| Konak Mah. | 6 | 1.959 | %86,0 | Muharrem İnce | %41,1 |
| Kozluca Köyü | 3 | 997 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,0 |
| Kumluca Köyü | 1 | 96 | %102,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Kurna Köyü | 1 | 374 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Kuruçay Köyü | 1 | 186 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Kuyu Mah. | 1 | 243 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 |
| Kökez Köyü | 1 | 141 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,7 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 5 | 1.548 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,4 |
| Menderes Mah. | 6 | 2.015 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Necati Bey Mah. | 1 | 215 | %104,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,4 |
| Pazar Mah. | 1 | 352 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Recep Mah. | 2 | 393 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,4 |
| Sakarya Mah. | 2 | 398 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,3 |
| Sarıova Köyü | 1 | 33 | %109,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Soğanlı Köyü | 1 | 106 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,4 |
| Suludere Köyü | 1 | 314 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Sinan Mah. | 1 | 262 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,9 |
| Taşkapı Köyü | 2 | 639 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Tepe Mah. | 2 | 480 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |
| Ulupınar Köyü | 1 | 77 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Yarıköy | 1 | 353 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,7 |
| Yassıgüme Köyü | 2 | 423 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Yaylabeli Köyü | 1 | 188 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 |
| Yazıköy | 2 | 473 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| Yeni Mah. | 10 | 3.024 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,4 |
| Yenice Mah. | 3 | 822 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,8 |
| Yeşildağ Köyü | 1 | 71 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,6 |
| Zafer Mah. | 3 | 989 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,7 |
| Çallıca Köyü | 2 | 476 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,9 |
| Çatağıl Köyü | 3 | 871 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,1 |
| Çendik Köyü | 1 | 307 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,7 |
| Çeşmedamı Mah. | 2 | 481 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,1 |
| Çine Köyü | 1 | 385 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,0 |
| Özgür Mah. | 4 | 1.290 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,7 |
| Üçdibek Mah. | 1 | 360 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,1 |
| İlyasköy | 2 | 560 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| İnönü Mah. | 1 | 264 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,6 |
| İğdeli Köyü | 1 | 145 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Şeker Evleri Mah. | 2 | 627 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,1 |
| Şirinevler Mah. | 12 | 4.055 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,3 |