Bucak · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBucak ilçesi
%62,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
42.086 geçerli oy · katılım %91,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bucak ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %62,1 ile birinci; 42.086 geçerli oy, katılım %91,0.
Bucak
Kayıtlı seçmen 47.964 · Oy kullanan 43.660 (katılım %91,0) · Geçerli 42.086 · Geçersiz 1.574
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 26.127 | %62,1 |
| Muharrem İnce | 7.519 | %17,9 |
| Meral Akşener | 7.499 | %17,8 |
| Temel Karamollaoğlu | 519 | %1,2 |
| Selahattin Demirtaş | 318 | %0,8 |
| Doğu Perinçek | 104 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alaattin Mah. | 5 | 1.572 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Alkaya Köyü | 1 | 122 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Anbahan Köyü | 1 | 344 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,7 |
| Atilla Mah. | 1 | 88 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Avdancık Köyü | 2 | 272 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Barboros Mah. | 3 | 984 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Belören Köyü | 1 | 33 | %109,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| Beşkonak Köyü | 1 | 248 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,4 |
| Boğazköy | 2 | 539 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Camii Mah. | 4 | 1.459 | %66,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Dağarcık Köyü | 1 | 119 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 |
| Dutalanı Köyü | 1 | 95 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Elsazı Köyü | 2 | 497 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 |
| Fatih Mah. | 11 | 3.841 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Gündoğdu Köyü | 3 | 931 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |
| Karaaliler Köyü | 1 | 309 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,5 |
| Karacaören Köyü | 1 | 114 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,5 |
| Karaot Köyü | 1 | 147 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Karapınar Köyü | 2 | 792 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| Karaseki Köyü | 1 | 109 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Karayvatlar Mah. | 2 | 711 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 |
| Kargı Köyü | 1 | 328 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,4 |
| Kavacık Köyü | 1 | 200 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Kayı Köyü | 2 | 402 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Kestel Köyü | 2 | 644 | %92,1 | Muharrem İnce | %40,9 |
| Keçili Köyü | 1 | 212 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,3 |
| Kızılcaağaç Köyü | 1 | 157 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Kızılkaya-Avdan Mah. | 2 | 485 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,5 |
| Kızılkaya-Pazar Mah. | 2 | 407 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,8 |
| Kızılkaya-Yeni Mah. | 2 | 578 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,4 |
| Kızılkaya-Yuva Mah. | 1 | 81 | %90,1 | Muharrem İnce | %37,0 |
| Kızıllı Köyü | 3 | 321 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Kızılseki Köyü | 3 | 375 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,5 |
| Kocaaliler-Camii Mah. | 2 | 600 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Kocaaliler-Gökalan Mah. | 1 | 137 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Kocaaliler-Karşıyaka Mah. | 2 | 444 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |
| Kocaaliler-Pazar Mah. | 1 | 342 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Konak Mah. | 9 | 3.070 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Kuyubaşı Köyü | 1 | 103 | %101,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Kuşbaba Köyü | 3 | 720 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Mehmet Akif Mah. | 12 | 4.150 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Mimar Sinan Mah. | 2 | 420 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,5 |
| Onaç Mah. | 3 | 864 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Oğuzhan Mah. | 3 | 961 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| Pazar Mah. | 2 | 684 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| Sanayi Mah. | 5 | 1.841 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Seydiköy | 2 | 508 | %92,9 | Muharrem İnce | %43,6 |
| Susuz Köyü | 2 | 749 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Taşyayla Köyü | 2 | 505 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Uğurlu Köyü | 1 | 350 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,2 |
| Yeni Mah. | 16 | 5.269 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Yetmiş Evler Mah. | 2 | 719 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Yunus Emre Mah. | 3 | 976 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 |
| Yörükler Mah. | 2 | 562 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Yüreğil Köyü | 1 | 389 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Çamlıca Mah. | 4 | 1.437 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| Çamlık Köyü | 4 | 1.010 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Çavuşlar Mah. | 4 | 1.357 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Çobanpınarı Köyü | 2 | 460 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,1 |
| Çukur Mah. | 2 | 581 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Ürkütlü Köyü | 2 | 678 | %91,6 | Muharrem İnce | %55,9 |
| Üzümlübel Köyü | 1 | 172 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |
| İncirdere Köyü | 1 | 390 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |