Mutki · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiMutki ilçesi
%79,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
14.241 geçerli oy · katılım %82,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mutki ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %79,9 ile birinci; 14.241 geçerli oy, katılım %82,6.
Mutki
Kayıtlı seçmen 17.700 · Oy kullanan 14.619 (katılım %82,6) · Geçerli 14.241 · Geçersiz 378
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 11.371 | %79,9 |
| Selahattin Demirtaş | 1.949 | %13,7 |
| Muharrem İnce | 543 | %3,8 |
| Meral Akşener | 282 | %2,0 |
| Temel Karamollaoğlu | 80 | %0,6 |
| Doğu Perinçek | 16 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akıncı Köyü | 1 | 105 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Akpınar Köyü | 1 | 161 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Akçaağaç Köyü | 1 | 200 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,3 |
| Alatoprak Köyü | 1 | 54 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |
| Alıcık Köyü | 1 | 144 | %109,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Alkoyun Köyü | 1 | 230 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Aydemir Köyü | 1 | 30 | %116,7 | Selahattin Demirtaş | %42,9 |
| Açıkalan Köyü | 1 | 211 | %71,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Ballı Köyü | 1 | 223 | %70,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Bağarası Köyü | 1 | 300 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Beşevler Köyü | 1 | 83 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Bozburun Köyü | 1 | 315 | %99,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,7 |
| Boğazönü Köyü | 2 | 720 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,0 |
| Dağarcık Köyü | 1 | 137 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Dağlık Köyü | 1 | 253 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,7 |
| Dereyolu Köyü | 2 | 430 | %77,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Ekizler Köyü | 2 | 447 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,0 |
| Erler Köyü | 2 | 443 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,4 |
| Geyikpınar Köyü | 3 | 534 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Göztepe Köyü | 1 | 306 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Gümüşkanat Köyü | 1 | 130 | %70,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 103 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Karabudak Köyü | 1 | 204 | %73,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Kavakbaşı-Arpalıseki Mah. | 1 | 336 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Kavakbaşı-Cami Mah. | 1 | 163 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Kavakbaşı-Gölbaşı Mah. | 1 | 251 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Kavakbaşı-Orta Mah. | 1 | 222 | %68,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Kavakbaşı-Yeni Mah. | 1 | 172 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Kavakbaşı-Yüksekova Mah. | 1 | 102 | %102,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Kavakbaşı-Çimen Mah. | 1 | 95 | %107,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 283 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Kayran Köyü | 3 | 365 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Kaşak Köyü | 1 | 119 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Kaşıklı Köyü | 1 | 30 | %126,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Kocainiş Köyü | 1 | 253 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Kovanlı Köyü | 1 | 107 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Koyunlu Köyü | 3 | 844 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,0 |
| Kuşdili Köyü | 1 | 173 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Küllüce Köyü | 1 | 376 | %102,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,4 |
| Meydan Köyü | 1 | 221 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Oluklu Köyü | 1 | 120 | %72,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Pınarbaşı Mah. | 2 | 579 | %77,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,1 |
| Salman Köyü | 1 | 289 | %79,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Sarıçiçek Köyü | 1 | 58 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Sekiliyazı Köyü | 1 | 123 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,6 |
| Taşboğaz Köyü | 1 | 109 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Taşlı Pınar Mah. | 1 | 288 | %68,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,8 |
| Tolgalı Köyü | 1 | 162 | %72,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Uran Köyü | 1 | 342 | %77,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,5 |
| Uzunyar Köyü | 1 | 57 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 |
| Yalıntaş Köyü | 1 | 338 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Yanıkçakır Köyü | 1 | 322 | %59,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 |
| Yazıcık Köyü | 1 | 185 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Yeni Mah. | 2 | 592 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,1 |
| Yenibağ Mah. | 1 | 132 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Yenidoğan Köyü | 2 | 449 | %86,0 | Selahattin Demirtaş | %62,5 |
| Yeniköy | 1 | 36 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |
| Yumrumeşe Köyü | 1 | 30 | %130,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Yuvalıdam Köyü | 2 | 542 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Çatalerik Köyü | 1 | 254 | %61,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Çatalsöğüt Köyü | 1 | 219 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Çaygeçit Köyü | 1 | 21 | %147,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 147 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Çığır Köyü | 2 | 766 | %55,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Çitliyol Köyü | 2 | 429 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,6 |
| Çiğdemalan Köyü | 1 | 304 | %72,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Özenli Köyü | 1 | 149 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,9 |
| Üstyayla Köyü | 1 | 31 | %129,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Üçadım Köyü | 1 | 116 | %76,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| İkizler Köyü | 3 | 636 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |