Hizan · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiHizan ilçesi
%56,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
14.483 geçerli oy · katılım %78,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hizan ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %56,1 ile birinci; 14.483 geçerli oy, katılım %78,5.
Hizan
Kayıtlı seçmen 19.355 · Oy kullanan 15.184 (katılım %78,5) · Geçerli 14.483 · Geçersiz 701
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.123 | %56,1 |
| Selahattin Demirtaş | 5.412 | %37,4 |
| Muharrem İnce | 620 | %4,3 |
| Meral Akşener | 162 | %1,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 124 | %0,9 |
| Doğu Perinçek | 42 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbıyık Köyü | 1 | 189 | %78,8 | Selahattin Demirtaş | %70,2 |
| Akdik Köyü | 1 | 81 | %145,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| Akça Köyü | 1 | 52 | %101,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Akçevre Köyü | 1 | 161 | %102,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Akşar Köyü | 1 | 308 | %75,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Aladana Köyü | 2 | 276 | %73,2 | Selahattin Demirtaş | %67,7 |
| Altınoluk Mah. | 1 | 248 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,6 |
| Ağılözü Köyü | 3 | 303 | %57,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Aşağıkarasu Mah. | 2 | 602 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,9 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 1.005 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Ballı Köyü | 1 | 333 | %73,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Ballıca Köyü | 1 | 128 | %77,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Bozpınar Köyü | 1 | 116 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Bölüklü Köyü | 1 | 81 | %102,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Dayılar Köyü | 1 | 239 | %72,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Derince Köyü | 1 | 96 | %86,5 | Selahattin Demirtaş | %72,2 |
| Doğancı Köyü | 1 | 94 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Döküktaş Köyü | 3 | 537 | %75,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,9 |
| Ekintepe Köyü | 1 | 103 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| Elmacık Köyü | 1 | 74 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Erencik Köyü | 1 | 58 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,8 |
| Esenler Köyü | 1 | 179 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,4 |
| Esentepe Mah. | 2 | 556 | %79,3 | Selahattin Demirtaş | %48,0 |
| Gayda Köyü | 4 | 1.537 | %72,6 | Selahattin Demirtaş | %49,8 |
| Gökay Köyü | 1 | 187 | %66,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Göktepe Köyü | 1 | 190 | %72,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Gökçimen Mah. | 1 | 209 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,9 |
| Gönüllü Köyü | 1 | 101 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Hacımehmet Köyü | 1 | 69 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Harmandöven Köyü | 1 | 180 | %93,3 | Selahattin Demirtaş | %56,4 |
| Horozdere Köyü | 2 | 489 | %71,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,8 |
| Kalkanlı Köyü | 1 | 347 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Kapısuyu Köyü | 1 | 281 | %81,1 | Selahattin Demirtaş | %67,3 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 115 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,4 |
| Karbastı Köyü | 3 | 510 | %72,9 | Selahattin Demirtaş | %60,6 |
| Kayalı Köyü | 1 | 31 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Keklik Köyü | 1 | 119 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 |
| Keçeli Köyü | 1 | 73 | %71,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Kolludere Köyü | 2 | 562 | %86,5 | Selahattin Demirtaş | %60,3 |
| Koçlu Köyü | 1 | 187 | %64,7 | Selahattin Demirtaş | %71,6 |
| Koçyiğit Köyü | 2 | 187 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Kültür Mah. | 3 | 828 | %75,7 | Selahattin Demirtaş | %44,7 |
| Nurs Köyü | 2 | 447 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Ortaca Köyü | 1 | 123 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Oymapınar Köyü | 1 | 286 | %81,5 | Selahattin Demirtaş | %54,3 |
| Oğlaklı Köyü | 1 | 89 | %94,4 | Selahattin Demirtaş | %76,2 |
| Sarıtaş Köyü | 1 | 145 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,9 |
| Sarpkaya Köyü | 1 | 252 | %60,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Sağınlı Köyü | 1 | 210 | %76,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |
| Sağırkaya Köyü | 1 | 207 | %63,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Soğuksu Köyü | 1 | 62 | %98,4 | Selahattin Demirtaş | %50,0 |
| Sürücüler Köyü | 1 | 128 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,5 |
| Süttaşı Köyü | 2 | 526 | %79,9 | Selahattin Demirtaş | %78,1 |
| Taşlı Pınar Mah. | 2 | 563 | %77,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,5 |
| Uzuntaş Köyü | 1 | 107 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Yemişli Mah. | 1 | 132 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| Yeni Kent Mah. | 3 | 1.043 | %72,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,9 |
| Yenicik Köyü | 1 | 178 | %70,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,2 |
| Yeşil Ova Mah. | 4 | 1.186 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Yığınkaya Köyü | 1 | 166 | %66,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Yoğurtlu Köyü | 1 | 103 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,4 |
| Yukarıayvacık Köyü | 1 | 254 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Yukarıçalı Köyü | 1 | 95 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,0 |
| Çatakdeğirmen Köyü | 1 | 114 | %61,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Çayır Köyü | 1 | 86 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,4 |
| Çökekyazı Köyü | 1 | 349 | %75,9 | Selahattin Demirtaş | %47,5 |
| Ürünveren Köyü | 1 | 276 | %77,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| İçlikaval Köyü | 1 | 207 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |