Ahlat · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAhlat ilçesi
%46,0
Selahattin Demirtaş birinci
19.602 geçerli oy · katılım %86,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ahlat ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Selahattin Demirtaş %46,0 ile birinci; 19.602 geçerli oy, katılım %86,6.
Ahlat
Kayıtlı seçmen 23.160 · Oy kullanan 20.052 (katılım %86,6) · Geçerli 19.602 · Geçersiz 450
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Selahattin Demirtaş | 9.012 | %46,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.534 | %43,5 |
| Muharrem İnce | 1.167 | %6,0 |
| Meral Akşener | 759 | %3,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 106 | %0,5 |
| Doğu Perinçek | 24 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçaören Köyü | 1 | 82 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Alakır Köyü | 2 | 455 | %84,2 | Selahattin Demirtaş | %52,0 |
| Bahçe Köyü | 1 | 67 | %100,0 | Selahattin Demirtaş | %68,7 |
| Burcukaya Köyü | 1 | 281 | %88,6 | Selahattin Demirtaş | %77,8 |
| Cemalettinköy | 1 | 311 | %92,6 | Selahattin Demirtaş | %61,6 |
| Develik Köyü | 1 | 148 | %104,7 | Selahattin Demirtaş | %61,8 |
| Dilburnu Köyü | 1 | 201 | %87,1 | Selahattin Demirtaş | %76,8 |
| Erkizan Mah. | 13 | 4.059 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Gölgören Köyü | 1 | 239 | %88,3 | Selahattin Demirtaş | %73,3 |
| Güzelsu Köyü | 3 | 912 | %91,3 | Selahattin Demirtaş | %88,6 |
| Haraba Şehir Mah. | 1 | 128 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Kacer Mah. | 2 | 606 | %84,8 | Selahattin Demirtaş | %57,7 |
| Kale Mah. | 3 | 827 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,3 |
| Kınalıkoç Köyü | 1 | 135 | %93,3 | Selahattin Demirtaş | %73,6 |
| Kırklar Mah. | 3 | 1.084 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 |
| Kulaksız Mah. | 1 | 369 | %85,9 | Selahattin Demirtaş | %62,0 |
| Kuşhane Köyü | 1 | 123 | %100,0 | Selahattin Demirtaş | %67,2 |
| Nazik Köyü | 1 | 138 | %93,5 | Selahattin Demirtaş | %83,0 |
| Otluyazı Köyü | 2 | 439 | %84,3 | Selahattin Demirtaş | %65,1 |
| Ovakışla-Kurtuluş Mah. | 2 | 523 | %89,3 | Selahattin Demirtaş | %84,2 |
| Ovakışla-Kültür Mah. | 1 | 261 | %87,4 | Selahattin Demirtaş | %69,2 |
| Ovakışla-Orta Mah. | 2 | 532 | %82,0 | Selahattin Demirtaş | %67,7 |
| Ovakışla-Saray Mah. | 1 | 301 | %95,0 | Selahattin Demirtaş | %82,0 |
| Ovakışla-Yıldızlar Mah. | 2 | 521 | %95,0 | Selahattin Demirtaş | %86,6 |
| Sakaköy | 1 | 181 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Selçuklu Mah. | 10 | 3.087 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Serinbayır Köyü | 1 | 206 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Seyrantepe Köyü | 1 | 184 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Soğanlı Köyü | 1 | 85 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 |
| Tahtı Süleyman Mah. | 2 | 547 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Taşharman Köyü | 2 | 713 | %81,1 | Selahattin Demirtaş | %66,8 |
| Tunus Mah. | 6 | 1.931 | %81,3 | Selahattin Demirtaş | %47,8 |
| Uludere Köyü | 1 | 306 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |
| Yeniköprü Köyü | 2 | 583 | %86,8 | Selahattin Demirtaş | %61,7 |
| Yoğurtyemez Köyü | 1 | 216 | %89,4 | Selahattin Demirtaş | %59,1 |
| Yuvadamı Köyü | 1 | 179 | %96,7 | Selahattin Demirtaş | %70,6 |
| Çatalağzı Köyü | 1 | 79 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| İki Kubbe Mah. | 7 | 2.121 | %88,5 | Selahattin Demirtaş | %46,1 |