Karlıova · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKarlıova ilçesi
%55,3
Selahattin Demirtaş birinci
13.757 geçerli oy · katılım %78,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karlıova ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Selahattin Demirtaş %55,3 ile birinci; 13.757 geçerli oy, katılım %78,3.
Karlıova
Kayıtlı seçmen 18.844 · Oy kullanan 14.745 (katılım %78,3) · Geçerli 13.757 · Geçersiz 988
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Selahattin Demirtaş | 7.607 | %55,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.228 | %38,0 |
| Muharrem İnce | 674 | %4,9 |
| Meral Akşener | 121 | %0,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 103 | %0,8 |
| Doğu Perinçek | 24 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Bahçeköy | 2 | 490 | %76,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| Bağlıisa Köyü | 2 | 624 | %67,8 | Selahattin Demirtaş | %85,7 |
| Boncukgöze Köyü | 1 | 200 | %81,0 | Selahattin Demirtaş | %65,6 |
| Cilligöl Köyü | 2 | 449 | %85,8 | Selahattin Demirtaş | %87,3 |
| Dörtyol Köyü | 1 | 242 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Geçitli Köyü | 1 | 196 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Göynük Köyü | 1 | 316 | %73,7 | Selahattin Demirtaş | %79,3 |
| Hacılar Köyü | 2 | 708 | %85,5 | Selahattin Demirtaş | %53,1 |
| Halifan Köyü | 1 | 357 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Hasanova Köyü | 1 | 269 | %89,2 | Selahattin Demirtaş | %87,1 |
| Ilıpınar Köyü | 1 | 232 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,9 |
| Kale Mah. | 2 | 595 | %76,5 | Selahattin Demirtaş | %54,5 |
| Kalencik Köyü | 1 | 205 | %67,3 | Selahattin Demirtaş | %82,0 |
| Kanıreş Mah. | 3 | 1.064 | %72,7 | Selahattin Demirtaş | %49,3 |
| Kantarkaya Köyü | 2 | 467 | %90,6 | Selahattin Demirtaş | %42,7 |
| Kanitaht Mah. | 2 | 645 | %74,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Karabalçık Köyü | 1 | 245 | %82,9 | Selahattin Demirtaş | %66,7 |
| Kargapazarı Köyü | 3 | 989 | %86,3 | Selahattin Demirtaş | %91,4 |
| Kaynak Köyü | 1 | 148 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,2 |
| Kaynarpınar Köyü | 1 | 138 | %96,4 | Muharrem İnce | %65,9 |
| Kıraçtepe Köyü | 1 | 99 | %66,7 | Selahattin Demirtaş | %77,3 |
| Kızılağaç Köyü | 1 | 171 | %96,5 | Selahattin Demirtaş | %59,9 |
| Kızılçubuk Köyü | 1 | 253 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %39,2 |
| Kümbet Köyü | 1 | 333 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Kürük Köyü | 1 | 239 | %87,0 | Selahattin Demirtaş | %48,7 |
| Mollaşakir Köyü | 1 | 303 | %75,3 | Selahattin Demirtaş | %52,8 |
| Ortaköy | 1 | 135 | %69,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,4 |
| Sakaören Köyü | 1 | 227 | %78,0 | Selahattin Demirtaş | %70,8 |
| Serpmekaya Köyü | 2 | 423 | %88,2 | Selahattin Demirtaş | %80,2 |
| Seyran Tepe Mah. | 3 | 828 | %66,3 | Selahattin Demirtaş | %53,1 |
| Sudurağı Köyü | 1 | 265 | %80,4 | Selahattin Demirtaş | %68,2 |
| Suçatı Köyü | 1 | 239 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |
| Taşlıçay Köyü | 2 | 756 | %75,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,8 |
| Toklular Köyü | 2 | 675 | %77,6 | Selahattin Demirtaş | %76,1 |
| Turgut Özal Mah. | 6 | 1.941 | %70,2 | Selahattin Demirtaş | %49,9 |
| Viranşehir Köyü | 1 | 271 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Yeşilyurt Mah. | 3 | 804 | %63,4 | Selahattin Demirtaş | %49,9 |
| Yoncalık Köyü | 1 | 101 | %85,2 | Selahattin Demirtaş | %80,0 |
| Yukarıyağmurlu Köyü | 2 | 454 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Yiğitler Köyü | 3 | 1.071 | %75,7 | Selahattin Demirtaş | %55,8 |
| Çatak Köyü | 1 | 339 | %91,7 | Selahattin Demirtaş | %91,6 |
| Çukurtepe Köyü | 1 | 338 | %85,8 | Selahattin Demirtaş | %82,4 |