Bozüyük · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBozüyük ilçesi
%48,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
49.213 geçerli oy · katılım %92,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bozüyük ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %48,2 ile birinci; 49.213 geçerli oy, katılım %92,3.
Bozüyük
Kayıtlı seçmen 54.438 · Oy kullanan 50.251 (katılım %92,3) · Geçerli 49.213 · Geçersiz 1.038
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 23.740 | %48,2 |
| Muharrem İnce | 16.692 | %33,9 |
| Meral Akşener | 6.648 | %13,5 |
| Selahattin Demirtaş | 1.602 | %3,3 |
| Temel Karamollaoğlu | 410 | %0,8 |
| Doğu Perinçek | 121 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 4 Eylül Mah. | 31 | 10.823 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,6 |
| Akpınar Mah. | 2 | 411 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Aksutekke Köyü | 1 | 73 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,5 |
| Akçapınar Köyü | 1 | 62 | %101,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,5 |
| Alibeydüzü Köyü | 1 | 24 | %108,3 | Muharrem İnce | %46,2 |
| Aşağıarmutlu Köyü | 1 | 60 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Bozalan Köyü | 1 | 47 | %104,3 | Muharrem İnce | %45,7 |
| Camiliyayla Köyü | 1 | 32 | %103,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Cihangazi Köyü | 1 | 264 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Darıdere Köyü | 1 | 101 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,7 |
| Delielmacık Köyü | 1 | 34 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Dodurga-Mehmet Akif Mah. | 1 | 260 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Dodurga-Mithatpaşa Mah. | 3 | 782 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 |
| Dodurga-Namık Kemal Mah. | 1 | 247 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,0 |
| Dodurga-Ziya Gökalp Mah. | 1 | 355 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,9 |
| Dombayçayırı Köyü | 1 | 52 | %101,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Dübekli Köyü | 1 | 152 | %95,4 | Muharrem İnce | %45,1 |
| Düzağaç Köyü | 1 | 65 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Düzdağ Köyü | 1 | 55 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,9 |
| Ece Köyü | 1 | 37 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Erikli Köyü | 1 | 54 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Gökçeli Köyü | 1 | 40 | %102,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Göynücek Köyü | 1 | 76 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,9 |
| Günyarık Köyü | 1 | 91 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Hamidiye Köyü | 1 | 49 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Kandilli Köyü | 1 | 310 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Kapanalan Köyü | 1 | 137 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 172 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Karabayır Köyü | 1 | 40 | %97,5 | Muharrem İnce | %51,3 |
| Karaçayır Köyü | 1 | 17 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Kasımpaşa Mah. | 17 | 5.875 | %92,0 | Muharrem İnce | %43,5 |
| Ketenlik Köyü | 1 | 23 | %108,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Kızılcapınar Köyü | 1 | 41 | %100,0 | Muharrem İnce | %59,0 |
| Kızıltepe Köyü | 1 | 25 | %104,0 | Muharrem İnce | %44,0 |
| Kovalıca Köyü | 1 | 142 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Kozpınar Köyü | 1 | 82 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| Kuyupınar Köyü | 1 | 56 | %94,6 | Muharrem İnce | %72,6 |
| Metristepe Köyü | 1 | 41 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Muratdere Köyü | 1 | 182 | %91,8 | Muharrem İnce | %41,6 |
| Ormangüzle Köyü | 1 | 72 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Osmaniye Köyü | 1 | 135 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Poyra Köyü | 1 | 126 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,3 |
| Revnak Köyü | 1 | 18 | %127,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Saraycık Köyü | 1 | 158 | %94,3 | Muharrem İnce | %46,0 |
| Tekke Mah. | 8 | 2.622 | %92,4 | Muharrem İnce | %43,7 |
| Yediler Mah. | 18 | 6.204 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 |
| Yeni Mah. | 37 | 12.526 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,2 |
| Yenidodurga Köyü | 1 | 56 | %94,6 | Muharrem İnce | %40,8 |
| Yenidoğan Mah. | 16 | 5.303 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Yeniçepni Köyü | 1 | 70 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,2 |
| Yeniüreğil Köyü | 1 | 114 | %100,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Yeşilkent Mah. | 7 | 2.593 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,8 |
| Yeşilçukurca Köyü | 1 | 48 | %102,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |
| Çamyayla Köyü | 1 | 25 | %108,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Çarşı Mah. | 9 | 2.819 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,6 |
| Çaydere Köyü | 1 | 50 | %98,0 | Muharrem İnce | %71,4 |
| Çokçapınar Köyü | 1 | 110 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,2 |